26 Mart 2019, Salı 09:28:17

ABD'den Fas'a tarihi satış!

ABD Dışişleri Bakanlığı, F-16D ve C versiyonlarının Block 72 serisinden 25 uçağın Fas'a 3 milyar 787 milyon dolara satışına onay verdi.
  • paraniza yazik
  • Oldu mu şimdi? Yakın zamanda f 16'yı tokatlayacak yerli ve milli muharip uçağımız göklerde olacak,müslüman din kardeşiniz olarak biz size satardık niye elin adamından uçak alıyorsunuz? Sabrımızı test etmeyin,hamdolsun,inşallah,amin.

ABD Dışişleri Bakanlığı, F-16D ve C versiyonlarının Block 72 serisinden 25 uçağın Fas'a 3 milyar 787 milyon dolara satışına onay verdi.

ABD Dışişleri Bakanlığı, Fas'a 25 adet F-16D/C Block 72 serisi savaş uçağının 3 milyar 787 milyon dolara satılmasına onay verdi. Fas'ın mevcut 23 adet F-16 uçağının ise V konfigürasyonuna yükseltilmesini içeren 985 milyon dolarlık askeri satış da Bakanlıkça onaylandı.

ABD Savunma Bakanlığına bağlı Savunma, Güvenlik İşbirliği Ajansı Fas'a muhtemel askeri satışlarla ilgili Kongre'ye iki tebligat gönderdi.

Söz konusu tebligatlarda, Fas yönetiminin F-16D ve C versiyonlarının Block 72 serisinden 25 uçak ve ilgili malzemelerini satın almak istediği ve Dışişleri Bakanlığının da 3 milyar 787 milyon dolara mal olacak bu satışa onay verdiği kaydedildi.

Ayrıca Fas Hava Kuvvetlerine ait 23 F-16 uçağının ise Lockheed Martin savunma şirketinin son model F-16 uçağının V konfigürasyonuna yükseltilmesi için ise 985 milyon dolarlık satışa onay verildiği bildirildi.

Fas'a yapılacak bu satışların ABD'nin ulusal güvenlik menfaatlerine ve NATO dışındaki ortaklarına yönelik politikasına katkı sağlayacağı ifade edilen tebligatlarda Fas'ın Kuzey Afrika'da ekonomik ilerleme ve siyasi istikrar için önemli bir güç olduğuna dikkat çekildi.

Fas'ın zaten F-16 uçaklarını kullandığı ifade edilen tebligatlarda "Teklif edilen satış bölgedeki temel askeri dengeleri etkilemeyecektir." denildi.

Satışın onaylanması için Kongreden 30 gün boyunca herhangi bir itiraz gelmemesi gerekiyor.

ABD'den Fas'a tarihi satış!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

yaz ~ 4 ay önce
paraniza yazik

Yanıtla

Kalan karakter 1000
eyyy fasss ~ 4 ay önce
Oldu mu şimdi? Yakın zamanda f 16'yı tokatlayacak yerli ve milli muharip uçağımız göklerde olacak,müslüman din kardeşiniz olarak biz size satardık niye elin adamından uçak alıyorsunuz? Sabrımızı test etmeyin,hamdolsun,inşallah,amin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
imbecile: ~ 4 ay önce
düşünme eylemini gerçekleştiremeyen yada çok ağır ve gereksiz gerçekleştiren insanlara verilen isimdir.
Alkıslıyorum ~ 4 ay önce
Ulan ne biçim adamsın:))
Volvo ~ 4 ay önce
0-12 zeka yaşına hitap eden mizah anlayışınla buralarda harcanıyorsun.
Eyyy fass a ~ 4 ay önce
Hahahhaa adamsın . Bu espriyi bile Çekemeyenler akepe koyunlari nasil da kebdikerini belli ediyor :)))))
Ne alaka ~ 4 ay önce
Ne alaka
Sinirini kontrol etmek önemli. ~ 4 ay önce
Ne kadar üzücü bir olay inşallah kurtulurlar.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000