02 Ekim 2018, Salı 09:02:45

ABD'den F-35 teslimatıyla ilgili kritik açıklama

F-35 Müşterek Taarruz Uçağı Programı Direktör Yardımcısı Koramiral Mat Winter, iki F-35 savaş uçağının daha gelecek yıl mart ayında Türkiye'ye teslim edilmesini beklediklerini söyledi.
  • Uçağa verilen paraya yazık, abd yi mi ihya edeceğiz. Nooldu hani vermeyeceklerdi. 20 tane alınsın yeter. Oraya vereceğiniz parayı TAI ye verin, roketsan a verin, TCDD ye verin, TULOMSAŞ A verin(hâlâ kaldıysa) Kars kaşarını muğlaya, trakyanın yağını pirincini, camını diyarbakıra TREN le göndermek istiyorum. Karadenizin hamsisini Hakkariye, çukurovanın pamuğunu kastamonuya, finikenın portakalını istanbula THERMOKINGLİ TREN LE göndermek istiyorum. Abdülhamid i övenler niye atalarının izinden gitmiyorlar. Abdülhamid2 Medineye kadar demiryolu yaptırdı niye? Devlet niye demiryolu yapsın ki Kamyoncunun mazotundan %300 vergi alıyor, gerizekalı bilmiyormu petrole verilen para nereye gidiyor.%300 vergi alıcam diye üreticisini sken devlet ihya olurmu.
  • Bu işlerden anlamayan biri olarak nejat işler
  • Yolla gelsin birader
  • f35 cok guzl bir ucak ama gece yarısından sabahın ilk ışıklarına kadar süren mezatta, tonlarca kilo palamut balığı satıldı. Çoğunlukla Amasya, Tokat, Sivas ve Ankara gibi illerden gelen vatandaşlar, tırlarını palamut ve hamsiyle doldurdu. Bu yıl en fazla balık bolluğunu yaşandığı Samsun’a, Ordu ve Giresun gibi Karadeniz illerinden de bir çok vatandaş geldi. Karadenizli balıkçıların hedefinde de Samsun açıklarında yakalanan palamut balıkları vardı. Yaklaşık 1 saat süren mezatta, tonlarca palamut balığı alıcı buldu. Uzak illerden gelen vatandaşlar ise, satıcılar ile sıkı pazarlığa tutuşunca ortaya renkli görüntüler çıktı. Öte yandan balıkçıların yüzünü güldüren palamut balığının ardından, Samsun’da 2 hafta içerisinde hamsinin de patlayacağı öğrenildi.
  • bu islerden anlayan biri olarak sunu rahat soyleyebilirimi ben olsam bu ucagin yerine mig21 alirdim
  • amerikaya karsi kullanamayacagin ucaktan ne olur ??? ne koy olur ne kasaba bir s400 s500 sistemi a acaba kac f35 yads benzeri ucaga karsi onlemeye yapabilir.. bunlari yakından sorumlu kisilerin yakınken izlemesi gerekir....hangisi daha avantajli... bizim.oncelikli dusmanimiz.amerikadir... dostluk onlar icin bir arac bir kilif... tek amaclari amerika cikarlari... inanmayanlar iraka getirdikleri demokrasiye baksin inanmıyorlarsa yerinde gidip incelesinler..

F-35 Müşterek Taarruz Uçağı Programı Direktör Yardımcısı Koramiral Mat Winter, iki F-35 savaş uçağının daha gelecek yıl mart ayında Türkiye'ye teslim edilmesini beklediklerini söyledi.

Winter, F-35 Programı Ofisi'nde gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye'nin F-35 Beşinci Nesil Müşterek Taarruz Uçağı Programı'na katılımına ilişkin herhangi bir değişiklik olmadığını belirterek, "İki uçağın daha Mart 2019'da teslim edilmesini bekliyoruz. 100 uçağın teslimatında bir değişiklik olduğuna dair herhangi bir işaret yok." ifadelerini kullandı.

RAPOR SUNULMUŞ

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) bütçesinde, Pentagon'un 90 gün içinde Türkiye ile ilgili Kongre'ye rapor sunma şartını hatırlatan Winter, "Rapor için teknik ve programa ilişkin bilgileri sağladık ve rapor 90 gün içinde teslim edilmiş olacak." dedi.

Türkiye, haziran ayında iki F-35 savaş uçağını teslim almıştı.

2002'den beri programın katılımcı ülkeleri arasında yer alan Türkiye, 100 F-35 savaş uçağı almayı taahhüt ediyor. 

ABD'den F-35 teslimatıyla ilgili kritik açıklama

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Bu ~ 4 yıl önce
Uçağa verilen paraya yazık, abd yi mi ihya edeceğiz. Nooldu hani vermeyeceklerdi. 20 tane alınsın yeter. Oraya vereceğiniz parayı TAI ye verin, roketsan a verin, TCDD ye verin, TULOMSAŞ A verin(hâlâ kaldıysa) Kars kaşarını muğlaya, trakyanın yağını pirincini, camını diyarbakıra TREN le göndermek istiyorum. Karadenizin hamsisini Hakkariye, çukurovanın pamuğunu kastamonuya, finikenın portakalını istanbula THERMOKINGLİ TREN LE göndermek istiyorum. Abdülhamid i övenler niye atalarının izinden gitmiyorlar. Abdülhamid2 Medineye kadar demiryolu yaptırdı niye? Devlet niye demiryolu yapsın ki Kamyoncunun mazotundan %300 vergi alıyor, gerizekalı bilmiyormu petrole verilen para nereye gidiyor.%300 vergi alıcam diye üreticisini sken devlet ihya olurmu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bi dk bi dk ~ 4 yıl önce
Bu işlerden anlamayan biri olarak nejat işler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
F-35 ~ 4 yıl önce
Yolla gelsin birader

Yanıtla

Kalan karakter 1000
as ~ 4 yıl önce
f35 cok guzl bir ucak ama gece yarısından sabahın ilk ışıklarına kadar süren mezatta, tonlarca kilo palamut balığı satıldı. Çoğunlukla Amasya, Tokat, Sivas ve Ankara gibi illerden gelen vatandaşlar, tırlarını palamut ve hamsiyle doldurdu. Bu yıl en fazla balık bolluğunu yaşandığı Samsun’a, Ordu ve Giresun gibi Karadeniz illerinden de bir çok vatandaş geldi. Karadenizli balıkçıların hedefinde de Samsun açıklarında yakalanan palamut balıkları vardı. Yaklaşık 1 saat süren mezatta, tonlarca palamut balığı alıcı buldu. Uzak illerden gelen vatandaşlar ise, satıcılar ile sıkı pazarlığa tutuşunca ortaya renkli görüntüler çıktı. Öte yandan balıkçıların yüzünü güldüren palamut balığının ardından, Samsun’da 2 hafta içerisinde hamsinin de patlayacağı öğrenildi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tg ~ 4 yıl önce
Evet f35 iyidir falan filan..umarim bu sene balik mevsimi balikcilarin ve halkin yuzunu guldurur..
augbu i ~ 4 yıl önce
bu islerden anlayan biri olarak sunu rahat soyleyebilirimi ben olsam bu ucagin yerine mig21 alirdim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
gördük ~ 4 yıl önce
dünya f35 e dönüyor !
... ~ 4 yıl önce
Pek anlamadığın belli.
s400 ~ 4 yıl önce
amerikaya karsi kullanamayacagin ucaktan ne olur ??? ne koy olur ne kasaba bir s400 s500 sistemi a acaba kac f35 yads benzeri ucaga karsi onlemeye yapabilir.. bunlari yakından sorumlu kisilerin yakınken izlemesi gerekir....hangisi daha avantajli... bizim.oncelikli dusmanimiz.amerikadir... dostluk onlar icin bir arac bir kilif... tek amaclari amerika cikarlari... inanmayanlar iraka getirdikleri demokrasiye baksin inanmıyorlarsa yerinde gidip incelesinler..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Karar ~ 4 yıl önce
S-400 mü, F-35 mi karar vereceğiz. İkisi birden olmayacak gibi.
Hayirdir ~ 4 yıl önce
Amerikaya niye kullanacaksiniz ki. Nato uyesi degilmiyiz biz ?

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000