29 Mart 2020, Pazar 12:57:35

ABD'deki Türkler'in cenazelerini Turkish Cargo getirecek

ABD'de korona virüsü nedeniyle hayatını kaybeden Türk vatandaşlarının cenazeleri, Türk Hava Yolları'na (THY) ait kargo uçağı ile Türkiye'ye gönderilecek.
  • ölüm gerçekleştikten en az 2-3 gün normalde 1 hafta sonra transfer olabilir. Evrak işi olur çünkü. Cenaze zaten yalıtımlı bir şekilde tabuta konur. Senin korkmana gerek yok. Sen canlı gelenden kork, virüs onlarda. Canlı değilse bünye virüsü barındırmaz. Virüste bir iki güne ölür.
  • Amerikada yakini olanlar ne yapsin. Illa vardir bi yolu atlama hemen....
  • Hani THY cargo coronadan ölenleri tasimayacakti. Torpil mi bulmuşlar yoksa önlem mi alındı
  • Yakin oluleri en guzeli o ne getiriyorsun ulkeye, adam olmus kurtulmus

ABD'de korona virüsü nedeniyle hayatını kaybeden Türk vatandaşlarının cenazeleri, Türk Hava Yolları'na (THY) ait kargo uçağı ile Türkiye'ye gönderilecek. Hayatını kaybedenlerin yakınlarının refakatçi olarak Türkiye'ye gidemeyecekleri belirtilirken, cenazeyi Türkiye'de karşılayacak aile fertlerinin irtibat bilgilerinin Başkonsolosluğa iletilmesi istendi.

ABD'nin New York kentinde korona virüsü vakalarının artmasının ardından Türk Hava Yolları (THY), kente uçuşları 17 Nisan tarihine kadar iptal ettiğini duyurmuştu. Korona virüsü nedeniyle hayatını kaybeden Türk vatandaşlarının cenazelerinin kargo uçaklarıyla Türkiye'ye gönderilebileceği, hayatını kaybedenlerin yakınlarının ise cenazelerin defin işlemi için ülkeye giriş yapamayacakları bildirildi.

Türkiye'nin New York Başkonsolosluğu tarafından yapılan açıklamada, "Cenaze nakilleri sadece New York Havaalanı'ndan Turkish Cargo ile yapılacaktır. Kargo uçakları kanunen kesinlikle yolcu almayacaktır, aile fertleri cenazeye eşlik edemeyecektir" denildi.

Açıklamada, hayatını kaybedenlerin yakınlarının refakatçi olarak Türkiye'ye gidemeyecekleri belirtilirken, cenazeyi Türkiye'de karşılayacak aile fertlerinin irtibat bilgilerinin Başkonsolosluğa iletilmesi istendi.

ABD'deki Türkler'in cenazelerini Turkish Cargo getirecek

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

sorun olmaz ~ 2 ay önce
ölüm gerçekleştikten en az 2-3 gün normalde 1 hafta sonra transfer olabilir. Evrak işi olur çünkü. Cenaze zaten yalıtımlı bir şekilde tabuta konur. Senin korkmana gerek yok. Sen canlı gelenden kork, virüs onlarda. Canlı değilse bünye virüsü barındırmaz. Virüste bir iki güne ölür.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kilyos a mi ~ 2 ay önce
Cok bilmis.Istanbul da virus ten olenler bile aile mezarliklarina veya normal mezarliklara degil,Kilyos ve Beykoz daki toplu mezarlara gomuluyor.Millet canli vatandasini bile almiyor,biz virus lu oluleri bile getiriyoruz.
Yakini olan ~ 2 ay önce
Amerikada yakini olanlar ne yapsin. Illa vardir bi yolu atlama hemen....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
.. ~ 2 ay önce
Hani THY cargo coronadan ölenleri tasimayacakti. Torpil mi bulmuşlar yoksa önlem mi alındı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 2 ay önce
Mailine adam gibi bak. O duyurunun üstüne 2 tane daha revizyon geldi
Yoo ~ 2 ay önce
kimse öyle bir şey demedi, uydurma
Koksal ~ 2 ay önce
Olumun torpilimi olur,senin gurbette olenin olmadi galiba bu neyin kafasi.
Yapma ~ 2 ay önce
Vicdan biraz ya ölüm bu allah aşkına sözün bittiği yer
Yakin ~ 2 ay önce
Yakin oluleri en guzeli o ne getiriyorsun ulkeye, adam olmus kurtulmus

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İstanbul 34 ~ 2 ay önce
Ne terbiyesiz insanlar var, bir ölenin arkasından alay etmek. Allah’dan dileğim o virüs seni veya en sevdiğini yakalarda bu cümlelerini bir daha hatırlarsınız. Lütfen editör bu tarz insanların yazısını yayınlamayın.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000