17 Mart 2021, Çarşamba 15:25:40

ABD'de tartışma yaratan karar

ABD’li havayolu şirketi dört yaşındaki otizmli bir çocuğu maske takmadığı gerekçesiyle uçaktan indirdi.
  • Allah akıl fikir versin, beyin göçü olmasa ne olacak bu dış mihrakın hali?
  • Eğer spirit bir işgüzarlık yapıp olay sonrasında websitesini değiştirmediyse haklı duruyor. Zira websitesinde 2 yaş altı dışında tüm yolcuların maske takması gerektiğini aksi takdirde boarding reddi ile başlayan yasal süreçlere başvurulacağını yazmışlar. Bunun olay haline gelmesini anlayamadım yalnız. Amerika'da oldukça kötü bir şöhrete sahip olan spirit bu tarz haberlerle ne birşey kazanır ne kaybeder. Reklamını yapsa da o fiyatlara bilet alırken insan 2-3 defa bir terslik olmasın diye düşünüyor zaten.

ABD basınında çıkan habere göre, çocuğun annesi Callie Kimball, Spirit Airlines çocuğun durumunu kabul etmeyi reddederek maske takması konusunda ısrar ettiğini anlattı.

CBS News’a konuşan havayolu şirketinden bir sözcü, iki yaşın üstü tüm yolcuların maske takmasının zorunlu olduğunu belirtip tıbbi istisnaları kabul etmediklerini ifade etti.

ABD’de Covid-19 kapsamında getirilen uçuş kurallarına göre tıbbi istisnalar dışında tüm yolcuların maske takması zorunlu.

Pazartesi günü Las Vegas’ta yaşanan olayda anne Kimball çocuğunun durumuyla ilgili tıbbi belgenin bulunduğunu belirtti.

Otizmli oğlunun maske zorunluluğundan muaf olduğunu belirten anne “Ne zaman maske taksa nefesini tutmaya başlıyor ve panik yaparak kendisine zarar veriyor” dedi.

Eşinin uçuş ekibine doktordan alınan notu gösterdiğinde “Hayır, otizm bir engel değildir” yanıtını aldıklarını aktaran anne, kendilerine oğlunun maske takmaması durumunda uçaktan inmek zorunda olduklarının söylendiğini ifade etti.

Daha sonra oğlunu maskesiz kabul eden American Airlines uçuşuyla Arkansas’a ulaşabildiklerini belirtti.

ABD'de tartışma yaratan karar

Facebook Yorum

Yorumlar

yok artık ~ 3 yıl önce
Allah akıl fikir versin, beyin göçü olmasa ne olacak bu dış mihrakın hali?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
nevadalı ~ 3 yıl önce
Eğer spirit bir işgüzarlık yapıp olay sonrasında websitesini değiştirmediyse haklı duruyor. Zira websitesinde 2 yaş altı dışında tüm yolcuların maske takması gerektiğini aksi takdirde boarding reddi ile başlayan yasal süreçlere başvurulacağını yazmışlar. Bunun olay haline gelmesini anlayamadım yalnız. Amerika'da oldukça kötü bir şöhrete sahip olan spirit bu tarz haberlerle ne birşey kazanır ne kaybeder. Reklamını yapsa da o fiyatlara bilet alırken insan 2-3 defa bir terslik olmasın diye düşünüyor zaten.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000