07 Nisan 2015, Salı 16:45:05

ABD'DE CESSNA DÜŞTÜ; 7 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Amerika Birleşik Devletleri'nin Illinois eyaletindeki Bloomington kentinde Cessna 414 tipi küçük uçak düştü, kazada 5 kişi hayatını kaybetti.
  • Dispatch/pilot:ucus okullarinda operasyonel olarak birsey ogretmiyorlar inis kalkis aletli ucus disinda top egitimi alarak bu isin olmayacagini birazdaha yecrube ve ucakla bir butin haline gelme en az 1000-1500 saat sonunda oluyor kaptana dusen gorev gelen f/o ya operasyonel ucus hakkinda bilgilerini yoklamak ve gerekirse bilgi vermek bu kaptanin bilgilerini de tazeler ama bizimkiler egolara betonu basmis nasada ucuyolar sanki bu is biraz egiticiliktirde f/o yu haddinden fazla skistirirsan ne ucabilir ne dikkatini verebilir bosubosuna gerginlik ki bu SRM i agzindan dusurmeyen kaptanlarimiz icin istenmeyen durumdur burasi savas alani degil bu lanet tenekeyi beraber safe bir sekilde ucurucaz diyen kaptan yok galiba artik bende aramiyorum onlarada hak verimek te lazim adam ucagi sadece televizyonda gormus gibi olanlarda yok degil sevgili f/O gardaslar iyi ucuslar sakin olun.........
  • Bazıları'na, ilk önce buradaki arkadaş birilerine gaz vermeye çalışmış. Asker pilotlar aldıkları konvensiyonel eğitimle bir çok sivil pilottan pilotaj olarak çok öndedir. Fakat havayoluna geçişte bazıları eski adetlerinden vazgeçemediklerinden ve sürekli karşısındakine hakaret etme eğiliminde bulunduklarından sivil pilotlar tarafından sevilmezler. Bu mobbing, eski asker pilotlar arasında %70 lerde iken yeni asker pilotlar bu konuda kendilerini daha çok geliştirmişler ve %20 lere düşmüştür. Bunun yanında sıklıkla görünen bilgisizlik konusu var. Bazı kaptan pilotlar (asker-sivil farketmez) bilgisizliklerini bağırarak örtmeye çalışıyorlar. Özellikle yeni gelen bir FO taze bilgilerle donanmışsa, bazı şeyleri unutmuş olan egosu yüksek kaptan pilot, bunun kendisine bir şekilde hatırlatılması durumunda terör estirmeye başlayabilir. Sivil kaptanlar genelde bu konuda daha anlayışlı oluyor. Fakat daha önce yaşadıklarını unutmuş olanlarda yok değil. Bunların yanında bazı FO larda gerçekten ömür törpüsü olabiliyor. Şirkete kapağı attığında tamam diyip bilgisizce (kokpitte 100% bilgi istenir) kokpite oturunca bazen ayar vermek bazende çileden çıktığından bu tip tepkileri sivil-asker verebilir. Bunun yanında asker pilotların tek genel handikapı; görev odaklı olması denebilir. Uçuş hayatları boyunca hayatlarını riske atarak uçmaları neticesinde gelişmiş bu durum bazı basit kazaların askerler tarafından yapılmasına neden olmuş. Fakat ne yazıkki önledikleri önplana çıkmamış. Netice itibariyle kendini iyi geliştirmiş CRM'e dikkat eden, ve bilgisini her daim taze tutan pilot iyi "havayolu" pilotudur, asker - sivil farketmez. Herkeze emniyetli uçuşlar.
  • Oncelikle kazanin oldugu yer Illinois bagli degil indiana'ya baglidir. Icersinde NCAA oyuncu ve teknik adamlari bulunmaktadir ve yine dun gece yapilan win-duke finalinden donmektedirler.
  • Asker pilotlar a takmış ..ne o kiskaniyormusunuz ? Bir yolcu olarak bunu anlamak istiyorum ..
  • jet mi pervaneli ucak mi? 414 jet degil.
  • Kaptanın kökeni neymiş.kesin askerdir
  • aviator,cessna 414 jet değildir,2 piston motorludur,bilgilerinize
  • edecek bir durum yok. Daha arkada 300 milyon nüfusları var.
  • Bu tarz kazalar en çok Cessna Jetlerinde oluyor.

Bloomington kenti yakınlarında, NCAA basketbol ligi maçından dönen teknik adamları taşıyan özel uçak düştü. Kazada, uçaktaki yedi kişiden kurtulan olmadı

ABD'nin Illinois eyaletinde, Amerikan Üniversite Sporları Federasyonu (NCAA) basketbol ligi maçından dönen bazı antrenör ve iş adamlarını taşıyan özel uçak düştü. Uçakta bulunan yedi kişi arasında, Illinois State Ünivertesi basketbol takımının yardımcı koçu Torrey Ward (36) ve okulun spor direktörü yardımcısı Aaron Leetch'in (37) de olduğu açıklandı.

ABD Federal Havacılık İdaresi, Cessna 414 tipi özel uçağın Illinois eyaletine bağlı Indianapolis'ten havalandıktan kısa süre sonra Bloomington kenti yakınlarında düştüğünü, kazayla ilgili soruşturmanın devam ettiğini açıkladı.

Bloomington polisi de uçağın enkazına ulaştıklarını ancak kazadan kurtulan kimsenin olmadığını duyurdu.ABD'DE CESSNA DÜŞTÜ; 7 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Android Uygulaması ~ 6 yıl önce
Dispatch/pilot:ucus okullarinda operasyonel olarak birsey ogretmiyorlar inis kalkis aletli ucus disinda top egitimi alarak bu isin olmayacagini birazdaha yecrube ve ucakla bir butin haline gelme en az 1000-1500 saat sonunda oluyor kaptana dusen gorev gelen f/o ya operasyonel ucus hakkinda bilgilerini yoklamak ve gerekirse bilgi vermek bu kaptanin bilgilerini de tazeler ama bizimkiler egolara betonu basmis nasada ucuyolar sanki bu is biraz egiticiliktirde f/o yu haddinden fazla skistirirsan ne ucabilir ne dikkatini verebilir bosubosuna gerginlik ki bu SRM i agzindan dusurmeyen kaptanlarimiz icin istenmeyen durumdur burasi savas alani degil bu lanet tenekeyi beraber safe bir sekilde ucurucaz diyen kaptan yok galiba artik bende aramiyorum onlarada hak verimek te lazim adam ucagi sadece televizyonda gormus gibi olanlarda yok degil sevgili f/O gardaslar iyi ucuslar sakin olun.........

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 6 yıl önce
Bazıları'na, ilk önce buradaki arkadaş birilerine gaz vermeye çalışmış. Asker pilotlar aldıkları konvensiyonel eğitimle bir çok sivil pilottan pilotaj olarak çok öndedir. Fakat havayoluna geçişte bazıları eski adetlerinden vazgeçemediklerinden ve sürekli karşısındakine hakaret etme eğiliminde bulunduklarından sivil pilotlar tarafından sevilmezler. Bu mobbing, eski asker pilotlar arasında %70 lerde iken yeni asker pilotlar bu konuda kendilerini daha çok geliştirmişler ve %20 lere düşmüştür. Bunun yanında sıklıkla görünen bilgisizlik konusu var. Bazı kaptan pilotlar (asker-sivil farketmez) bilgisizliklerini bağırarak örtmeye çalışıyorlar. Özellikle yeni gelen bir FO taze bilgilerle donanmışsa, bazı şeyleri unutmuş olan egosu yüksek kaptan pilot, bunun kendisine bir şekilde hatırlatılması durumunda terör estirmeye başlayabilir. Sivil kaptanlar genelde bu konuda daha anlayışlı oluyor. Fakat daha önce yaşadıklarını unutmuş olanlarda yok değil. Bunların yanında bazı FO larda gerçekten ömür törpüsü olabiliyor. Şirkete kapağı attığında tamam diyip bilgisizce (kokpitte 100% bilgi istenir) kokpite oturunca bazen ayar vermek bazende çileden çıktığından bu tip tepkileri sivil-asker verebilir. Bunun yanında asker pilotların tek genel handikapı; görev odaklı olması denebilir. Uçuş hayatları boyunca hayatlarını riske atarak uçmaları neticesinde gelişmiş bu durum bazı basit kazaların askerler tarafından yapılmasına neden olmuş. Fakat ne yazıkki önledikleri önplana çıkmamış. Netice itibariyle kendini iyi geliştirmiş CRM'e dikkat eden, ve bilgisini her daim taze tutan pilot iyi "havayolu" pilotudur, asker - sivil farketmez. Herkeze emniyetli uçuşlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Volvo ~ 6 yıl önce
Çok güzel ve yerinde tespitler.
iPhone Uygulaması ~ 6 yıl önce
Oncelikle kazanin oldugu yer Illinois bagli degil indiana'ya baglidir. Icersinde NCAA oyuncu ve teknik adamlari bulunmaktadir ve yine dun gece yapilan win-duke finalinden donmektedirler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bazıları ~ 6 yıl önce
Asker pilotlar a takmış ..ne o kiskaniyormusunuz ? Bir yolcu olarak bunu anlamak istiyorum ..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
resim haber uyumu ~ 6 yıl önce
jet mi pervaneli ucak mi? 414 jet degil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 6 yıl önce
Kaptanın kökeni neymiş.kesin askerdir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 6 yıl önce
aviator,cessna 414 jet değildir,2 piston motorludur,bilgilerinize

Yanıtla

Kalan karakter 1000
serie ~ 6 yıl önce
Farketmez.Sonuçta Cessna Jetleri de çok sık arıza veren uçaklar.
Endişe ~ 6 yıl önce
edecek bir durum yok. Daha arkada 300 milyon nüfusları var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tech ~ 6 yıl önce
Bu tarz kazalar en çok Cessna Jetlerinde oluyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000