01 Ocak 2022, Cumartesi 10:10:29

ABD'de binlerce uçuş iptal

ABD’de Corona virüsünün Omicron varyantının vaka sayılarında rekor artışa neden olması ve kötü hava koşulları uçuşlarda Noel haftasında yaşanan aksaklıkların sürmesine neden oldu
  • gölgesinden korkar yankiler 2-3 kişi omicron diye koca avm yi 3 hafta kapattılar ne de olsa euro dolar lazım değil diyorlar önce insan sağlığı

ABD’de Corona virüsünün Omicron varyantının vaka sayılarında rekor artışa neden olması ve kötü hava koşulları uçuşlarda Noel haftasında yaşanan aksaklıkların sürmesine neden oldu. Yılbaşı günü binlerce iç ve dış hat uçuşu ertelendi veya iptal edildi.

Uçuş takip sitesi FlightAware.com’a göre Cuma günü dünya genelinde 2 bin 600 uçuş iptal oldu. Bunlardan bin 200’ü ABD’de yapılan iç hat uçuşları ile ABD bağlantılı dış hat uçuşlarıydı. Dünya genelinde toplam 4 bin 900’den fazla uçuş ise ertelendi.

Noel tatili hava taşımacılığının zirve yaptığı dönem olarak biliniyor; ancak hızla yayılan Omicron varyantının Covid-19 vakalarında neden olduğu ani artış ve uçuş ekiplerinin karantinaya girmek zorunda kalması havayolu şirketlerini iptallere zorladı.

Omicron varyantı dünya genelinde rekor düzeyde vaka artışına neden oldu. ABD genelinde taşımacılık şirketleri Covid-19’dan kaynaklanan eleman açıklarından dolayı faaliyetlerini durduruyor ya da azaltıyor.

Reuters haber ajansının verilerine göre ABD’de yeni Covid-19 vakaları, son sekiz günde iki katına çıkarak günlük ortalama 329 bin seviyesiyle rekor kırdı. Aynı dönemde hastaneye yatan Covid-19 hastalarının sayısı yüzde 32 arttı. Hastaneye kaldırılanlar Maryland, Ohio ve başkent Washington DC eyaletlerinde rekor düzeye çıktı.

ABD'de binlerce uçuş iptal

Facebook Yorum

Yorumlar

ısmaıl ~ 8 ay önce
gölgesinden korkar yankiler 2-3 kişi omicron diye koca avm yi 3 hafta kapattılar ne de olsa euro dolar lazım değil diyorlar önce insan sağlığı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yuh ~ 8 ay önce
bu kadar boş bir yorum yapmak cidden zor olmalı
Q sinifi ~ 8 ay önce
amerika hakkinda yazilan dogru maske takmak zorunlu degil mesela NY de

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000