24 Şubat 2023, Cuma 09:29:50

"ABD Ukrayna'ya yeni nesil savaş uçağı verebilir"

ABD Dışişleri Bakanlığı Siyasi İşlerden Sorumlu Müsteşarı Nuland, Ukrayna’ya yeni nesil savaş uçaklarının sağlanmasının ihtimal dahilinde olduğunu belirtti.
  • Harabe olmuş ülkeye vereceğiniz uçak savaş uçağı, müthiş. İlkönce iş ve istihdam değil yani köle olmuş ve emrinizde dönen bir ülke olmazı gerekiyor değil mi!?

ABD Dışişleri Bakanlığı Siyasi İşlerden Sorumlu Müsteşarı Victoria Nuland'a göre ABD Ukrayna’ya yeni nesil savaş uçaklarını sağlayabilir.

Washington Post’un aktardığına göre Nuland, Ukrayna’ya F-16 jetlerini gönderme olasılığına ilişkin bir soru üzerine, “Sadece yaklaşan ilkbahardaki çatışmaları değil, aynı zamanda Ukrayna ordusunun geleceğini de düşünüyoruz. ABD içinde olsun, Ukrayna’yla olsun uzun vadede hava savunmasını müzakere etmeye devam ediyoruz” dedi.

Nuland, ABD olarak, şu ana kadar Ukrayna’ya sağlanan silah türleri ve henüz Ukrayna ordusunun kullanmayı bilmediği silah türleri de dahil “güçlü entegrasyon” sağlamaya çalıştıklarını söyledi.

"ABD Ukrayna'ya yeni nesil savaş uçağı verebilir"

Yorumlar

Yorumcu ~ 1 yıl önce
Harabe olmuş ülkeye vereceğiniz uçak savaş uçağı, müthiş. İlkönce iş ve istihdam değil yani köle olmuş ve emrinizde dönen bir ülke olmazı gerekiyor değil mi!?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000