22 Ekim 2017, Pazar 08:42:52

ABD uçakları gövde gösterisi yaptı

Güney Kore ile birlikte büyük bir tatbikata girişen Pentagon, Kore yarımadası üstünde jetlerle gövde gösterisi yaptı. Kuzey Kore ise, ABD'den nükleer güce sahip bir ülke ile birlikte yaşamaya hazır olmasını istedi.
  • bu uçağı biz yaptık abd ye sattık
  • ABD halkının, ödediği vergilerden askerî harcamalara giden milyarca dolara itiraz etmemesi için onlara bir öcü gösterilmesi gerekiyor. İşte o tombul yanaklı, çekik gözlü oğlan CIA tarafından tasarlanmış bu öcüdür . Tıpkı 11 Eylül 2001 "saldırıları" gibi.
  • Kuzey Kore pyongyang dan vladivostoka bile uçak kaldırıyor hayret edilecek bir olay her gün tarifeli hemi de hahahahahah
  • Tamamen yalan, göreceksiniz Kim Jong-un sonunda amerika'nın kuklası çıkacak. Dünyada mutlaka tehlike varmış algısı oluşturulması lazım ki silah satılsın. Allah büyük, bu oyunlar da bitecek elbet bir gün.

ABD, Kuzey Kore lideri Kim Jong-un' karşı bir askeri hamleye imza attı. Kore sularına uçak gemisi USS Ronald Reagan'ı gönderen Pentagon, Güney Kore ile yapılan beş günlük ortak tatbikatın sonunda ünlü bombardıman uçağı B-1B Lancer'ı Seul semalarında uçurdu.

USS Ronald Reagan ise halihazırda yarımadanın güneyindeki Busan limanında demirlemiş durumda.

Kuzey Kore'nin füze testlerine karşılık düzenlenen tatbikata onlarca uçak ve gemi katıldı.

Gövde gösterisini 'savaş provası' olarak niteleyen Kuzey Kore'den de yeni açıklamalar var. Kuzey Koreli diplomat Choe Son-hui, Pyongyang yönetiminin nükleer füze programının müzakereye kapalı olduğunu söyledi.

Choe, Washington'dan nükleer güce sahip bir Kuzey Kore ile birlikte yaşamaya hazır olmasını istedi.Hafta içinde konuşan CIA Direktörü Mike Pompeo, Kuzey Kore'nin ABD'ye nükleer füze fırlatmanın eşiğine geldiğini dile getirmişti.

ABD ve Kuzey Kore, Nisan ayı başından bu yana birbirlerine defalarca nükleer savaş  tehdidi savurdu.

İlk kıtalararası balistik füze denemesini Temmuz ayında gerçekleştiren Kuzey Kore'nin Eylül ayında fırlattığı kıtalararası balistik füze 3 bin 700 kilometre mesafe katetmiş ve Japonya'nın üstünden geçmişti. Eylül ayı başındaki hidrojen bombası testi ise bölgede 6.3'lük depreme neden olmuştu.

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK), yıl içinde birkaç kez Kuzey Kore'ye yeni yaptırımlar getirdi.

ABD lideri Donald Trump ve Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, aylardır aynı zamanda birbirleriyle hakaret savaşı veriyor. Çin üzerinden baskı kurarak Kim'i durdurmayı planlayan Trump, bu hamlesinde başarısız oldu.

 

ABD uçakları gövde gösterisi yaptı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

milli uçak ~ 5 yıl önce
bu uçağı biz yaptık abd ye sattık

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Algı yönetimi ~ 5 yıl önce
ABD halkının, ödediği vergilerden askerî harcamalara giden milyarca dolara itiraz etmemesi için onlara bir öcü gösterilmesi gerekiyor. İşte o tombul yanaklı, çekik gözlü oğlan CIA tarafından tasarlanmış bu öcüdür . Tıpkı 11 Eylül 2001 "saldırıları" gibi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rus asıllı LAZ ~ 5 yıl önce
Kuzey Kore pyongyang dan vladivostoka bile uçak kaldırıyor hayret edilecek bir olay her gün tarifeli hemi de hahahahahah

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tiyatro ~ 5 yıl önce
Tamamen yalan, göreceksiniz Kim Jong-un sonunda amerika'nın kuklası çıkacak. Dünyada mutlaka tehlike varmış algısı oluşturulması lazım ki silah satılsın. Allah büyük, bu oyunlar da bitecek elbet bir gün.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hk ~ 5 yıl önce
Doğru tespit

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000