13 Şubat 2024, Salı 11:46:26

ABD ile İran arasında 'uçak' krizi!

ABD, İran'ın Venezula'ya sattığı kargo uçağına el koydu. İran ise ABD'nin kararını "hukuka aykırı eylem" olarak niteledi.
  • amerika, iran ve israil ayrılmaz üçlü çetedir, asla birbirlerine saldırmazlar. Görüntüde birbirlerine atıp tutarlar, yalandan füze müze atarlar ama arka planda birlikte iş çevirirler.
  • Eğitime,bilime,çağdaşlığa,insana değer ve önem vermezsen,gericilik, yobazlık,cahilliğin peşinde koşarsan gayrimüslimlere,icatlarına,parasına herşeylerine muhtaç olursun onlar da istediklerini yaparlar haliyle...
  • İranda kayıtdışı bakım yapanlarda başladı bir korku.

ABD, İran'ın Venezula'ya sattığı kargo uçağına el koydu. İran ise ABD'nin kararını "hukuka aykırı eylem" olarak niteledi.

İran, Venezuela'ya sattığı bir kargo uçağına yaptırım gerekçesiyle ABD tarafından el konulmasını "hukuka aykırı eylem" şeklinde niteleyerek kınadı.

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Nasır Kenani, yaptığı yazılı açıklamada, Venezuela'nın "Emtrasur" adlı hava yolu şirketine ait Boeing-747 tipi kargo uçağına ABD tarafından el konulmasına tepki gösterdi.

ABD'nin uçağa el koyma eyleminin Birleşmiş Milletler ve uluslararası hukuka aykırı olduğunu ifade eden Kenani, İran'ın Venezuela'nın varlıklarının mülkiyetini ve erişimini yeniden tesis etmeye yönelik yasal ve diplomatik çabalarına ve önlemlerine güçlü destek verdiğini belirtti.

ABD, Venezuelalı bir kargo şirketinin İran'ın Mahan Hava Yolları şirketinden satın aldığı Boeing 747 tipi kargo uçağına, "İran'la ilgili ihracat kısıtlamaları" kapsamında el konulduğunu duyurmuştu.

ABD Hazine Bakanlığı, 2019'da İran hava yolu şirketi Mahan Air'i Devrim Muhafızları Ordusu ile bağlantısı nedeniyle yaptırım listesine almıştı.

ABD ile İran arasında 'uçak' krizi!

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

inanmayın ~ 11 gün önce
amerika, iran ve israil ayrılmaz üçlü çetedir, asla birbirlerine saldırmazlar. Görüntüde birbirlerine atıp tutarlar, yalandan füze müze atarlar ama arka planda birlikte iş çevirirler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aynen öyle ~ 11 gün önce
Bir de buna suudi,katar,bae gibi ülkelerin petrol ve gazını dünyaya kardeşleri yahudilerin pazarladığını da ekleyelim.
Kral geldi açılın ~ 10 gün önce
Kralsın adamım
İran ~ 12 gün önce
Eğitime,bilime,çağdaşlığa,insana değer ve önem vermezsen,gericilik, yobazlık,cahilliğin peşinde koşarsan gayrimüslimlere,icatlarına,parasına herşeylerine muhtaç olursun onlar da istediklerini yaparlar haliyle...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sâkin. ~ 12 gün önce
İranda kayıtdışı bakım yapanlarda başladı bir korku.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000