31 Temmuz 2021, Cumartesi 10:32:48

ABD Hava Kuvvetleri: "Başarısız olduk!"

ABD Hava Kuvvetleri, AGM-183A ARRW hipersonik füze denemesinin başarısızlıkla sonuçlandığını belirtti.
  • Üstelik uçak gemisi bile vurabilecek kapasitede olanını. Uçak gemin mi var derdin var
  • Dua ya ciksinlar
  • Füzede Rus, uçakta Amerikan, arabada Alman, hatunda Hırvat. Herkes kendi alanına yoğunlaşsın.
  • Olun İnşallah. İnşallah kendi kendinizi vurursunuz. Bi rahat durun. Ne istiyorsunuz be UFO bozuntuları. uzay yaratıkları. Be İnsanlıktan nasibini almamışlar.
  • Gordugum abd nin dunya barisi icin bir tehdit oldugudur.El attigi her bolge istikrarsizlastirilmis insanlar goc en konumuna dusurulmus egitim bitirilmis ve cagdas hicbir deger kalmamistir.Radikal orgutlerin ornegin isid, patenti maalesef bu ulkeye aittir keza siyasal islamin tezgahlayicisida onlardir

ABD Hava Kuvvetleri, AGM-183A ARRW hipersonik füze denemesinin başarısızlıkla sonuçlandığını belirtti.

ABD Hava Kuvvetleri’nden yapılan açıklamada, havadan fırlatılan AGM-183A ARRW hipersonik füzesinin Pasifik Okyanusu'nun doğu kısmı üzerinde gerçekleştirilen ikinci denemesinin başarısızlıkla sonuçlandığı belirtildi.

Açıklamada, “Füze uçaktan normal olarak ayrıldı, ancak füze motoru çalışmadı” denildi.

Hipersonik füzenin daha önce 28 Temmuz’da California yakınlarındaki Point Mugu eğitim sahası üzerinde B-52H Stratofortress stratejik bombardıman uçağından fırlatılması gerekiyordu.

Havadan Fırlatılan Hızlı Müdahale Silahı (ARRW) programı çerçevesinde geliştirilen AGM-183A hipersonik füzesi, 1000 mil (1600 km) menzile sahip.

ABD Hava Kuvvetleri, AGM-183A ARRW hipersonik füzenin prototipinin 5 Nisan'da gerçekleştirilen ilk uçuş testinin başarısız olduğunu duyurmuştu. Point Mugu eğitim sahası üzerinde B-52H Stratofortress stratejik bombardıman uçağından fırlatılması gereken füze, meydana gelen teknik sorunlar nedeniyle uçaktan ayrılamamıştı.

İlk denemede, sistemin tamamının değil, hızlandırıcının test edilmesi planlanmıştı. Testin amacı, hızlandırıcının tasarım hızına ulaşma kabiliyeti, hipersonik kayma aracının muharebe başlığından ayrılmasının güvenilirliği, uçuş kontrolü ve bombardıman uçağından ayrıldıktan sonra fırlatma güvenliğini test etmekti.

ABD Hava Kuvvetleri, sistem henüz denemelerde başarılı sonuçlar vermemiş olsa da, önümüzdeki mali yılda 12 adet AGM-183A hipersonik füzeyi teslim almayı planlıyor. Bu füzelerin alımı için 2022 yılının savunma bütçesinden 161 milyon dolar ayrılacak.  

ABD Hava Kuvvetleri: "Başarısız olduk!"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Rusya yaptı bile ~ 2 ay önce
Üstelik uçak gemisi bile vurabilecek kapasitede olanını. Uçak gemin mi var derdin var

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Diyaneti gonderelim ~ 2 ay önce
Dua ya ciksinlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kasmayın boşa ~ 2 ay önce
Füzede Rus, uçakta Amerikan, arabada Alman, hatunda Hırvat. Herkes kendi alanına yoğunlaşsın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
YOK ~ 2 ay önce
Olun İnşallah. İnşallah kendi kendinizi vurursunuz. Bi rahat durun. Ne istiyorsunuz be UFO bozuntuları. uzay yaratıkları. Be İnsanlıktan nasibini almamışlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gordugum ~ 2 ay önce
Gordugum abd nin dunya barisi icin bir tehdit oldugudur.El attigi her bolge istikrarsizlastirilmis insanlar goc en konumuna dusurulmus egitim bitirilmis ve cagdas hicbir deger kalmamistir.Radikal orgutlerin ornegin isid, patenti maalesef bu ulkeye aittir keza siyasal islamin tezgahlayicisida onlardir

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000