10 Mart 2021, Çarşamba 09:00:12

ABD Donanmasından Osprey siparişi

ABD Donanması, 309,5 milyon dolarlık anlaşmayla ek CMV-22B Osprey tiltrotor uçağı sipariş etti.
  • Yakın hava desteğinde satıh birlikleri için çok iyi bir kurtarma, lojistik destek ve her türlü yardım için mükemmel bir tasarım. İstenilen yere drone gibi inip kalkar.
  • Ospreyler iyi bir tercih degil, cok fazla mintarda Drive Shaft olmasi, tasima kapasitesinin nisbeten dusuk olmasi ustelik seyir suratindede guclu bir fark gosterememesi, ucak genisi modellerinin depolama icin dahada fazla hareketli parcala/sistem gerektirmesi bu modelleri aslinda askeri kullaninda uygunsuz, hassas ve asiri bakima muhtac yapiyor, idamesi guc ve hataya aciklar, arkasinda muhtemelen guclu bir lobi var ama bu tipe harcanan para sokaga atilmis bir paradir, yerine adam gibi ch 53 alinabilir, bu daha etkin olur

ABD Donanması, 309,5 milyon dolarlık anlaşmayla ek CMV-22B Osprey tiltrotor uçağı sipariş etti.

ABD Donanması, Bell-Boeing konsorsiyumu arasında geliştirilen CMV-22B Osprey uzun menzilli tiltrotor uçağı üretimi için 309,5 milyon dolarlık bir sözleşme imzaladı.

ABD Donanması Hava Sistemleri Komutanlığı tarafından verilen sözleşme değişikliği; 4 adet CMV-22B çok motorlu, çift pilotlu, kendi kendine konuşlandırılabilen, orta düzeyde yük taşıma kapasiteli, dikey kalkış ve iniş (VTOL) özellikli tiltrotorlu uçakların üretim ve teslimatını içermektedir. CMV-22B, ABD Deniz Piyadeleri tarafından kullanılan MV-22B'nin geliştirilmiş versiyonu.

Donanma, personeli ve kargoyu kıyıdan uçak gemilerine taşımak için kullanılan C-2A Greyhound uçağını değiştirerek CMV-22B Osprey'i kullanacak.

ABD Donanmasından Osprey siparişi

Facebook Yorum

Yorumlar

Esker ~ 3 yıl önce
Yakın hava desteğinde satıh birlikleri için çok iyi bir kurtarma, lojistik destek ve her türlü yardım için mükemmel bir tasarım. İstenilen yere drone gibi inip kalkar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Iyi degil ~ 3 yıl önce
Ospreyler iyi bir tercih degil, cok fazla mintarda Drive Shaft olmasi, tasima kapasitesinin nisbeten dusuk olmasi ustelik seyir suratindede guclu bir fark gosterememesi, ucak genisi modellerinin depolama icin dahada fazla hareketli parcala/sistem gerektirmesi bu modelleri aslinda askeri kullaninda uygunsuz, hassas ve asiri bakima muhtac yapiyor, idamesi guc ve hataya aciklar, arkasinda muhtemelen guclu bir lobi var ama bu tipe harcanan para sokaga atilmis bir paradir, yerine adam gibi ch 53 alinabilir, bu daha etkin olur

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ahmet ~ 3 yıl önce
Aynen, dogru. Boyle de dusunmeleri lazim

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000