20 Nisan 2018, Cuma 10:02:38

ABD denetimleri sertleştiriyor

Amerika Birleşik Devletleri’nde bir yolcu uçağı motorunun havada patlaması sonucu bir kişinin hayatının kaybettiği kazağının yankıları sürüyor.
  • iç dış basınç farkı 0.5 bar olsa...pencere alanı da 1200 cm2 olsa... yaklaşık 600 kg kadar bir vakum kuvveti oluşur...ciddi bir travma gerçekten..

 

Kazayla ilgili soruşma devam ederken, ABD Federal Havacılık Dairesi jet motorlu uçakların yeni bir denetime tabi olacaklarını açıkladı. Uçuşa elverişlilik sertifikası için özellikle belli uçuş sayısına ulaşmış uçakların söz konusu testlerden geçmesi mecbur olacak.

Öte yandan Kaza anını telefon kamerasıyla kaydeden Marty Martinez şöyle konuştu :

"Kalbi duran kadına hemşire kalp masajı yapıyordu. Motorun çarparak açtığı delik o kadar da büyük değildi ve bir adam vücuduyla o deliği kapatmaya çalıştı. Bu sayede rüzgarın şiddetini azaltmayı başardı ve hasta kadınla daha fazla ilgilenebildiler."

Görgü tanıkları, yaşamını yitiren iki çocuk annesi Jennifer Riordan'ın hava akımı nedeniyle patlayan pencereden dışarı çekildiğini ve diğer yolcuların yardımıyla uçağın içinde tutulduğunu anlattı. 43 yaşındaki kadın aldığı ağır darbelerden dolayı hayatını kaybetti.

ABD'deki yolcu uçaklarında son ölüm 2009 yılında gerçekleşmişti.

ABD denetimleri sertleştiriyor

Facebook Yorum

Yorumlar

Mehmet ~ 4 yıl önce
iç dış basınç farkı 0.5 bar olsa...pencere alanı da 1200 cm2 olsa... yaklaşık 600 kg kadar bir vakum kuvveti oluşur...ciddi bir travma gerçekten..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000