20 Ocak 2023, Cuma 08:53:39

ABD bir ülkeyle daha F-16 anlaşması imzaladı

Ürdün, ilk etapta 12 adet olmak üzere ABD ile F-16 satın alımı için anlaşma imzaladı.
  • Alıntı:”Amman'ın savunma kapasitesini ve askeri caydırıcılığını güçlendirmeyi hedeflediği…” kime karşı, İsrail mi! Sen onun izini ile almışındır. Biraz önce ABD haberlerinde okudum, Türkiye’nin sıkıntısı sadece ABD kongresi ziyade Lockheed Martin’in üretim kapasitesi sıkıntılıymış yani geç vereceklerini söylüyorlar. Sonuç: Kardeşim MMU hızlandıra bildiğin kadar hızlandır.

Ürdün, ilk etapta 12 adet olmak üzere ABD ile F-16 satın alımı için anlaşma imzaladı.

Ürdün devlet televizyonu El-Memleke'nin haberine göre, Ürdün Genelkurmay Başkan Yardımcısı Tuğgeneral Abdullah Şedifat ve Hava Kuvvetleri Komutanı Muhammed Fethi Hiyasat ile ABD'nin Amman Büyükelçi Yardımcısı Rohit Nepal'in katılımıyla başkent Amman'da bir imza töreni düzenlendi.

İlk etapta Ürdün'e 12 adet F-16 satışını içeren anlaşmanın, Amman'ın savunma kapasitesini ve askeri caydırıcılığını güçlendirmeyi hedeflediği belirtildi.

Anlaşmayla ABD ile Ürdün arasındaki askeri işbirliği ve ortak operasyonların artırılması, terörle mücadelenin güçlendirilmesi ve bölgedeki istikrarın desteklenmesinin amaçlandığı kaydedildi.

ABD bir ülkeyle daha F-16 anlaşması imzaladı

Yorumlar

Yorumcu ~ 1 yıl önce
Alıntı:”Amman'ın savunma kapasitesini ve askeri caydırıcılığını güçlendirmeyi hedeflediği…” kime karşı, İsrail mi! Sen onun izini ile almışındır. Biraz önce ABD haberlerinde okudum, Türkiye’nin sıkıntısı sadece ABD kongresi ziyade Lockheed Martin’in üretim kapasitesi sıkıntılıymış yani geç vereceklerini söylüyorlar. Sonuç: Kardeşim MMU hızlandıra bildiğin kadar hızlandır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000