22 Mayıs 2020, Cuma 09:08:05

AB uçakla seyahatte kriter belirledi

Avrupa Birliği (AB), yeni tip korona virüs (Covid-19) salgınıyla mücadele kapsamında yayınladığı yeni kriterlerde yolcuların tıbbi maske takması gerektiğini ifade ederken, her sıra için bir koltuk veya her iki sıranın uçakta serbest bırakılmasını istedi.
  • Ya lütfen yazdıklarınızı okuyun. Koltukları tutuklayan mı var da serbest bırakacaklar? Boş bırakmak olmasın?
  • Servis yok. Budur çözüm.
  • Kabin ekininin iş yükü azalacak, full uçağa sıcak yemek içecek sıcak içecek servisi vardı, artık yarı dolu uçağa kumanya dağıtılacak sadece.
  • Her sıraya 1 kişi oturtuluncamı havacılık ayağa kalkacak :)
  • Bunlar maliyetleri dolayısıyla da bilet fiyatlarını arttırır,virüs yüzünden seyahat etmeye şüpheyle bakan insanlar da oldukça fazla ayrıca uçak içi ikram azaltılsın deniyorsa dışardan alınan içeceklerin güvenlik nedeniyle uçağa alınmama kuralı da gevşetilsin.

Avrupa Birliği (AB), yeni tip korona virüs (Covid-19) salgınıyla mücadele kapsamında yayınladığı yeni kriterlerde yolcuların tıbbi maske takması gerektiğini ifade ederken, her sıra için bir koltuk veya her iki sıranın uçakta serbest bırakılmasını istedi.

Avrupa Birliği (AB), yeni tip korona virüs (Covid-19) salgını kapsamında hava yolunu kullanacak yolcular ve uçuş personelinin güvenliği için yeni kriterler yayınladı. Yeni kurallara göre yolcuların tıbbi maske takması gerektiği belirtilirken, yolcuların kullanacağı ortak kullanım alanlarının sık sık temizlenerek hijyen ortamı sağlanacağı ve mümkün olduğunca mesafe kuralına riayet edileceği bildirildi.

AB, uçak yolcularına yönelik yeni uygulama kararlarının AB Havacılık Emniyeti Ajansı (EASA) ve AB Hastalık Kontrol Merkezi (ECDC) ile birlikte alındığı duyurdu. AB Ulaştırma Komiseri Adina Valean, alınan önlemlerin salgının yayılmasının engellenmesi ve güvenli bir seyahat için gerekli olduğunu açıkladı. Valean, yeni uygulamanın uçak yolcularının kendilerini güvende hissetmelerini ve iflas noktasına gelen havacılık sektörünün yeniden ayağa kalmasını sağlayacağını belirtti.
AB Havacılık Emniyeti Ajansı EASA Genel Müdürü Patrick Ky ise güvenli hijyen kurallarının ticari uçuşları sürdürmek için önemli bir faktör olduğunu ve havayolları ile havaalanı yetkililerini AB önerilerini uygulamaya çağırdı. Ky, özellikle tüm yolcuların ve mürettebatın havaalanına girerken tıbbi koruyucu maske takmasını ve sadece varış yerlerine ulaştıklarında çıkarmasını tavsiye ettiklerini ve 6 yaşın altındaki çocuklar için istisnai kurallar düşünülebileceğini ifade etti. Maskelerin 4 saatte bir değiştirilmesi ve aynı zamanda havayolu şirketlerinin yeterli derecede tıbbı maske tedariki yapmaları istendi.
Yolcular arasında 1.5 metrelik bir mesafe sağlamak için AB, her sıra için bir koltuk veya her iki sıranın uçakta serbest bırakılmasını istiyor. Uçakta servis hizmetlerinin de en az seviyeye indirilmesi gerektiği belirtildi.

Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) ise uçakta sosyal mesafeyi koruma gereksinimlerini reddettiğini ifade etti. IATA, Mayıs ayı başında "dramatik maliyet artışları" konusunda uyarıda bulunmuştu. IATA, uçak temizleme kurallarının "havacılık ekonomisini temelden değiştireceğini" ifade ederek, alınan önlemlerin uçuş fiyatlarına yansıyacağını aktardı.

AB uçakla seyahatte kriter belirledi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Vatandaş ~ 6 gün önce
Ya lütfen yazdıklarınızı okuyun. Koltukları tutuklayan mı var da serbest bırakacaklar? Boş bırakmak olmasın?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Herkese n95 ve kolonya. ~ 6 gün önce
Servis yok. Budur çözüm.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İş yükü ~ 6 gün önce
Kabin ekininin iş yükü azalacak, full uçağa sıcak yemek içecek sıcak içecek servisi vardı, artık yarı dolu uçağa kumanya dağıtılacak sadece.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Boşş ~ 6 gün önce
Her sıraya 1 kişi oturtuluncamı havacılık ayağa kalkacak :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Durum zor ~ 6 gün önce
Bunlar maliyetleri dolayısıyla da bilet fiyatlarını arttırır,virüs yüzünden seyahat etmeye şüpheyle bakan insanlar da oldukça fazla ayrıca uçak içi ikram azaltılsın deniyorsa dışardan alınan içeceklerin güvenlik nedeniyle uçağa alınmama kuralı da gevşetilsin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000