27 Haziran 2020, Cumartesi 18:14:11

AB sınırlarının hangi ülkelere açılacağı belirlendi

Avrupa Birliği ülkeleri dış sınırlarını hangi ülkelere açıp açmayacağı konusunda görüşmelerini sürdürüyor.
  • Arkadaslar,dünyanin en zengin Ülkesinde yasiyoruz. Burasi dünyanin en güzel Ülkesi ve ülkesi icin her seyini ortaya koyan, harika bir kalbi olan, Türkiyenin Baskani var. Türkiye emin adimlarla ilerliyor. Iciniz rahat olsun.
  • bu olayın altında tuhaf birşey var. şu an bazı avrupa şehirlerine uçuş var,1 temmuzda da her yere bilet satmaya başladılar. Böyle bir karar verilecek olsaydı, bu zaten havayoluna bildirilirdi. Planlamalar aylık yapılıyor. Şu an sadece gündem yaratmak için böyle bir taslak ortaya atıldı. İptal falan yok uçuşlar başlayacak.
  • onların bize açmaması önemli değil , önemli olan bizim açmamaız. biz AB'den büyüğüz:)
  • Siz maske göndermeye devam edin.
  • Seçim olmasın sen almanyaya git git birdaha gelme. Biz TÜRK ÜZ dunyayla savaşiriz.
  • Beyler bayanlar bu tüm sinırlarin acilmasiyla ilgili taslak, Turkiye zaten hava sahasi olarak avrupa icinde yani EuroControl sinirlarinda dolayisiyla ucuslarda ilgili ulke bizzat yasak koymayana kadar bi problem yok. Almanya hollanda ingiltere ye nasil gidiyor TK ?
  • Çünkü medya başından beri algı yapıyor,mesela bakan bey;her ne kadar istemesem de şunu şunu yapmalısınız (yani emir büyük yerden benim yapabileceğim bişey yok demek istemesi ve hala istifa etmemesi) demesi,yapılan uluslararası ankette Türkiye'deki verilere kendi halkının çoğunluğunun dahi inanmaması,195 ülke arasında hala neredeyse ölüm sayısında ilk 10'da olmamız(ki buna da inanmayanların sayısı cok)ve daha onlarca sebep .. Keşke hayat ahaber,sabah gazetesi dünyasından mevcut olsaydı..
  • Cok kotu cok, Ulkemizde bir an once secim olmali, Adalete Cumhuriyete, Akila Bilime donmeliyiz
  • Bize karşı yapılan bu rezilliğin nedeni covid movid değil, yönetenlerin yanlış politikalarıdır.
  • Demekki Ruanda hala sömürge...

Avrupa Birliği ülkeleri dış sınırlarını hangi ülkelere açıp açmayacağı konusunda görüşmelerini sürdürüyor. Son olarak 1 Temmuz'dan itibaren bazı şatların yerine getirilmesi koşuluyla Çin dahil 15 ülkeye sınırların açılması seçeneği ağırlık kazandı. 15 ülkenin bulunduğu söz konusu taslak listede bu kez Türkiye yer almadı.

euronews'ün perşembe günü AB yetkililerinden edindiği bilgiye dayandırarak yayımladığı taslak listede Türkiye de yer almıştı. Ancak AFP haber ajansının görüşmelere ilişkin aktardığı son bilgiye göre Türkiye şimdilik listeden çıkarıldı.

Cuma akşamı büyükelçi düzeyinde yapılan toplantıda birçok ülke konuyla ilgili görüş bildirmedi. Üye ülkelerin bugün Brüksel saati ile 18:00'e kadar görüşlerini bildirmeleri talep edildi. Avrupa Birliği Dönem Başkanlığını yürüten Hırvatistan'ın atılacak adımları belirleyeceği ifade edildi.

Son taslak listede bulunan ülkeler:

Cezayir
Avustralya
Kanada
Gürcistan
Japonya
Karadağ
Fas
Yeni Zelanda
Ruanda
Sırbistan
Güney Kore
Tayland
Tunus
Uruguay
Çin (Bazı koşulları yerine getirmesi halinde)

Avrupa Birliği'nin Pekin'e sınırlarını açması halinde Çin'in de aynı şekilde sınırlarını AB vatandaşlarına açması talep ediliyor.

Andorra, Monako, Vatikan ve Saint-Marin vatandaşlarının da AB'ye girişinin kabul edilme ihtimali yüksek.

Türkiye taslak listeden çıkarıldı

Taslak listede ABD ile Türkiye'nin yanı sıra Covid-19 vakalarının en çok görüldüğü ülkelerden Rusya ve Brezilya da yer almıyor.

Schengen bölgesinde serbest bir şekilde dolaşılabildiği için Avrupa Birliği kendi içinde koordinasyonu sağlamaya çalışıyor. (euronews)

AB sınırlarının hangi ülkelere açılacağı belirlendi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (41)

Yalcin ~ 8 ay önce
Arkadaslar,dünyanin en zengin Ülkesinde yasiyoruz. Burasi dünyanin en güzel Ülkesi ve ülkesi icin her seyini ortaya koyan, harika bir kalbi olan, Türkiyenin Baskani var. Türkiye emin adimlarla ilerliyor. Iciniz rahat olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
reşat ~ 8 ay önce
bu olayın altında tuhaf birşey var. şu an bazı avrupa şehirlerine uçuş var,1 temmuzda da her yere bilet satmaya başladılar. Böyle bir karar verilecek olsaydı, bu zaten havayoluna bildirilirdi. Planlamalar aylık yapılıyor. Şu an sadece gündem yaratmak için böyle bir taslak ortaya atıldı. İptal falan yok uçuşlar başlayacak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hikaye ~ 8 ay önce
onların bize açmaması önemli değil , önemli olan bizim açmamaız. biz AB'den büyüğüz:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Drr ~ 8 ay önce
Siz maske göndermeye devam edin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İbrahim ~ 8 ay önce
Seçim olmasın sen almanyaya git git birdaha gelme. Biz TÜRK ÜZ dunyayla savaşiriz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Be advised! ~ 8 ay önce
Beyler bayanlar bu tüm sinırlarin acilmasiyla ilgili taslak, Turkiye zaten hava sahasi olarak avrupa icinde yani EuroControl sinirlarinda dolayisiyla ucuslarda ilgili ulke bizzat yasak koymayana kadar bi problem yok. Almanya hollanda ingiltere ye nasil gidiyor TK ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mete ~ 8 ay önce
Arkadaşım bunun Eurocontrol'le bir ilgisi yok, bahsedilen şey hava, kara veya deniz yolu fark etmeksizin seyahat sınırlaması. Bilmem anlayabildin mi?
Ben gidemedim ~ 8 ay önce
Almıyorlar şuan
Eurocontrol bir devlet değil. ~ 8 ay önce
DHMI seyrusefer daire başkanlığı eurocontrol ile çalışır fakat hiç bir uçağa ne DHMI ne de Eurocontrol permi(permission) verebilir.Bugün A ülkesinden B ülkesine ucabilmek için A ve B sivil havacılık kuruluşuna başvurmanız gerekiyor.
sasırdık mı? ~ 8 ay önce
Çünkü medya başından beri algı yapıyor,mesela bakan bey;her ne kadar istemesem de şunu şunu yapmalısınız (yani emir büyük yerden benim yapabileceğim bişey yok demek istemesi ve hala istifa etmemesi) demesi,yapılan uluslararası ankette Türkiye'deki verilere kendi halkının çoğunluğunun dahi inanmaması,195 ülke arasında hala neredeyse ölüm sayısında ilk 10'da olmamız(ki buna da inanmayanların sayısı cok)ve daha onlarca sebep .. Keşke hayat ahaber,sabah gazetesi dünyasından mevcut olsaydı..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Karadenizli ~ 8 ay önce
Hayatımda gördüğüm en saçma yorum, Uzayda yaşayan bir arkadaşsın sanırım, keşke sizin gibileri bu ülkeden şutlayabilseydik..
Yd ~ 8 ay önce
Saçmalamışsın.
Heh heh ~ 8 ay önce
Cok kotu cok, Ulkemizde bir an once secim olmali, Adalete Cumhuriyete, Akila Bilime donmeliyiz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sizce ~ 8 ay önce
2023 çok geç değil mi yahu?
Düşünen deli ~ 8 ay önce
Yahu sen ama kendini bu kadar küçük görüyorsun açmasa açmasınlar zaten Türkiye nin Avrupa'daki yıllardır kuyusunu kazmaya çalışan bir kaç ülkeden birisi almanyadır bunu unutmayın
... ~ 8 ay önce
Hala ülkede satacak birşeyler var ki 2023 e kadar zaman istiyorlar..!
... ~ 8 ay önce
Bizde de sahte yöneticiler var..! Aslında hiçbir vasıfları ve hiçbir geçmişi olmamasına rağmen şeflik müdürlük koltuklarını meşgul ediyorlar..!
Yani ~ 8 ay önce
Diyorsun ki heykeltras cagina geri donelim. Kafayi yemissin
Yani ~ 8 ay önce
Diyorsun ki heykeltras cagina geri donelim. Kafayi yemissin
Sebep ~ 8 ay önce
Bize karşı yapılan bu rezilliğin nedeni covid movid değil, yönetenlerin yanlış politikalarıdır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ruanda ~ 8 ay önce
Demekki Ruanda hala sömürge...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000