12 Şubat 2016, Cuma 10:42:25

6 bin dolar destek Resmi Gazete'de yayımlandı

Türkiye'ye turist getiren seyahat acentelerine verilen 6 bin dolar yakıt desteğinin kapsamı genişletildi.
  • böyle bir uygulama olduğunu bile bilmiyordum. demekki bizim paralar o kadar da dışarıdan gelmiyormuş. baksanıza 50 takla atıyormuşuz.
  • Oh ne guzel. Birde ceblerine harclik verelim her gelen turuste. Hem en ucuz her sey dahil gelsinler hem zaten turkiyeye gelen turist kaliteli turist degilki 200 euro ya her sey dahil geliyorlar ictikleri icki 1000 euro ediyor zaten. Sonra kufur ederek gidiyorlar capulcular. Bizim devlette daha ceblerine para birakacak. Bizde cebimizde 10000 euroda olsa vize vermiyorlar verselerde giriste ne kadar param var vs gibi saman sacma sorularla rezil ediyorlar
  • olan karı da dagıtın bakalım..
  • Bunun sonunda kâr ettiğmizden eminmisiniz?
  • yetmez bence en az 25bin usd olmalı hatta bizim vergileri yüksseltip hepsini gelenlere verelim!! oteller batsın!!!

Kültür ve Turizm Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, yurt dışından turist getiren seyahat acentelerine sağlanan 6 bin dolar yakıt desteğinin kapsamının genişletilmesine ilişkin kararın Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdiği belirtildi.

Geçen yıl 13 ülkeden turist getiren acenteler için uygulanan desteğin kapsamının dünyanın bütün ülkelerini kapsayacak şekilde genişletildiği ifade edildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, geçen yıl Azerbaycan, Belarus, Ermenistan, Gürcistan, İran, Kazakistan, Kırgızistan, Moldova, Özbekistan, Rusya, Tacikistan, Türkmenistan ve Ukrayna'dan, Alanya-Gazipaşa, Antalya, Muğla Dalaman, Muğla Milas-Bodrum, İzmir Adnan Menderes havaalanlarına tarifesiz (charter) turistik uçak seferleriyle turist getiren seyahat acentelerine, Destekleme ve Fiyat İstikrar Fonundan uçak başına 6 bin dolar destek verilmesinin kararlaştırıldığını anımsattı.

Son günlerde Türkiye ve Rusya arasında yaşanan gerginlik sonrası Rusya tarafından alınan kararların Türk turizmine etkileri ve alınacak tedbirleri sektör temsilcileriyle değerlendirdiklerini hatırlatan Ünal, toplantıların ardından kısa bir sürede "Acil Eylem Planı"nı oluşturduklarını, konuyu önce Bakanlar Kurulu'nda, ardından Ekonomi Koordinasyon Kurulu'nda görüştüklerini aktardı.

Bakan Ünal, şunları kaydetti:

"Bu kapsamda bu uygulamamızı sadece 13 ülke ile sınırlı olmaktan çıkarıp dünyanın bütün ülkelerini kapsayacak şekilde genişlettik. Ayrıca söz konusu 5 havalimanına Kütahya Zafer Havalimanını da ekledik. Bu kararla ülke sınırlaması olmadan, Alanya-Gazipaşa, Antalya, Muğla Dalaman ve Muğla Milas-Bodrum'a inecek tarifeli ve tarifesiz tüm uçaklar, İzmir Adnan Menderes ve Kütahya Zafer havalimanlarına ise tarifesiz inecek her uçak için turist getiren seyahat acentesine 6 bin dolar yakıt desteği sağlayacağız. Bakanlar Kurulu kararımız, bugün Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Sektörümüze hayırlı olsun." 

6 bin dolar destek Resmi Gazete'de yayımlandı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

kadir ~ 5 yıl önce
böyle bir uygulama olduğunu bile bilmiyordum. demekki bizim paralar o kadar da dışarıdan gelmiyormuş. baksanıza 50 takla atıyormuşuz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ba777 ~ 5 yıl önce
Oh ne guzel. Birde ceblerine harclik verelim her gelen turuste. Hem en ucuz her sey dahil gelsinler hem zaten turkiyeye gelen turist kaliteli turist degilki 200 euro ya her sey dahil geliyorlar ictikleri icki 1000 euro ediyor zaten. Sonra kufur ederek gidiyorlar capulcular. Bizim devlette daha ceblerine para birakacak. Bizde cebimizde 10000 euroda olsa vize vermiyorlar verselerde giriste ne kadar param var vs gibi saman sacma sorularla rezil ediyorlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 5 yıl önce
olan karı da dagıtın bakalım..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
? ~ 5 yıl önce
Bunun sonunda kâr ettiğmizden eminmisiniz?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kar? ~ 5 yıl önce
arkadaş biz bu işi kar için değil fantazi olsun diye yapıyoruz bence turist gelmezse suriyeliler otellere yerleşsin
yetmez ~ 5 yıl önce
yetmez bence en az 25bin usd olmalı hatta bizim vergileri yüksseltip hepsini gelenlere verelim!! oteller batsın!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000