28 Temmuz 2022, Perşembe 11:55:24

5G teknolojisi ilk kez İstanbul Havalimanı'nda test edilecek

İstanbul Havalimanı, Türkiye için yüksek hızda veri iletişimi sağlayacak 5G teknolojisinin kullanılacağı ilk yer olacak.
  • Amerikada 5g yayın yaygınlaşırken ortaya çıkan en büyük sorunlardan biri 5G yayın frekansı ile uçakların radyo altimetresi çalışma frekansının çakışması ve çeşitli anomalilere ve uçaklarda arızalara sebep olması oldu.Özellikle düşük görüş yaklaşmalarında bu ciddi bir problemdir.Bu sebeple çıktığı ve fark edildiği zamandan beri 5g notamları yayınlanır.Hatta ilk çare olarak Amerikada havalimanı çevresindeki 5g istasyonlarının devre dışı bırakılması oldu...sonrasında ise Notam ile bilgi vererek ve çeşitli yaşanabilecek arızalara karşı simulatörlerde eğitimler planlanarak önüne geçilmeye çalışıldı ve hala devam ediyor. biz ise ilk olarak Havalimanında mı deneyeceğiz ? Bir şey diyemiyorum gerçekten.
  • Ne saçmalıyosunuz yaklaşmada sürekli ads-b out terrain alıyoruz.Bir de bu 5G eklenirse IST meydanı C katagoriye düşürülür.Gercekten ben yaptım oldu felsefeniz bizi bitirdi.Mamafih 4.5G de sırf reis istedi diye uydurulmuş bir kavram.Teknik konuları bilen insanlara,mühendislere,tecrübeli bilirkişilere bırakın.Siz fiyat artışı Allahın takdiri,enflasyon sonuç faiz sebep bu söylemlerdeki gizemi,korelasyonu çözün ….
  • Bu Tarz ortamlarda, TFS'yi kirli emellerine alet etme, YAŞA VAROL TFS
  • B kapısında telefonların çekmeme sorununu da çözerlerse artık çok güzel olucak
  • Hala zammı açıklayamadılar ama nerede boş iş var para harcıyorlar neden diye sorarsanız bütçe yokmuş. Ama boş işlere para var
  • Başlık: 5G teknolojisi ilk kez İstanbul Havalimanı'nda test edilecek Türkiye'de 5G teknolojisi uygulanmakta ve birçok şirket bu konuda yerli ve yabancı şirketlerle çalışmakta.
  • Daha temmuz enflasyon farkı açıklanmadı ama. 5G de gerekli
  • 5G nin calismasi havalimaninda guzel olabilir. Cunku bu sistem agacsiz ortamda guzel calisiyor:)

İstanbul Havalimanı, Türkiye için yüksek hızda veri iletişimi sağlayacak 5G teknolojisinin kullanılacağı ilk yer olacak.

Türkiye'de hizmet veren 3 GSM operatörü, yarın Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'nun katılacağı tanıtım töreniyle ilk kez 5G hızını yolcuların hizmetine sunacak.

İlk aşamada test amaçlı faaliyete geçecek 5G şebekesi ile cep telefonu bu teknolojiye uyumlu yolcular 5G hızını test edebilecek.

İstanbul Havalimanı'nı kullanan yolcuların telefonlarında ilk kez "5G" ibaresi görülecek.

5G teknolojisi ilk kez İstanbul Havalimanı'nda test edilecek

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

5Gnin merkezi ~ 13 gün önce
Amerikada 5g yayın yaygınlaşırken ortaya çıkan en büyük sorunlardan biri 5G yayın frekansı ile uçakların radyo altimetresi çalışma frekansının çakışması ve çeşitli anomalilere ve uçaklarda arızalara sebep olması oldu.Özellikle düşük görüş yaklaşmalarında bu ciddi bir problemdir.Bu sebeple çıktığı ve fark edildiği zamandan beri 5g notamları yayınlanır.Hatta ilk çare olarak Amerikada havalimanı çevresindeki 5g istasyonlarının devre dışı bırakılması oldu...sonrasında ise Notam ile bilgi vererek ve çeşitli yaşanabilecek arızalara karşı simulatörlerde eğitimler planlanarak önüne geçilmeye çalışıldı ve hala devam ediyor. biz ise ilk olarak Havalimanında mı deneyeceğiz ? Bir şey diyemiyorum gerçekten.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Skendalll ~ 13 gün önce
Ne saçmalıyosunuz yaklaşmada sürekli ads-b out terrain alıyoruz.Bir de bu 5G eklenirse IST meydanı C katagoriye düşürülür.Gercekten ben yaptım oldu felsefeniz bizi bitirdi.Mamafih 4.5G de sırf reis istedi diye uydurulmuş bir kavram.Teknik konuları bilen insanlara,mühendislere,tecrübeli bilirkişilere bırakın.Siz fiyat artışı Allahın takdiri,enflasyon sonuç faiz sebep bu söylemlerdeki gizemi,korelasyonu çözün ….

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sandvicci ~ 13 gün önce
Bu Tarz ortamlarda, TFS'yi kirli emellerine alet etme, YAŞA VAROL TFS

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çekmiyor ~ 13 gün önce
B kapısında telefonların çekmeme sorununu da çözerlerse artık çok güzel olucak

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İgacı ~ 14 gün önce
Hala zammı açıklayamadılar ama nerede boş iş var para harcıyorlar neden diye sorarsanız bütçe yokmuş. Ama boş işlere para var

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yorumcu ~ 14 gün önce
Başlık: 5G teknolojisi ilk kez İstanbul Havalimanı'nda test edilecek Türkiye'de 5G teknolojisi uygulanmakta ve birçok şirket bu konuda yerli ve yabancı şirketlerle çalışmakta.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İkmalci opet tfs ~ 14 gün önce
Daha temmuz enflasyon farkı açıklanmadı ama. 5G de gerekli

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Agac olmayacak ~ 14 gün önce
5G nin calismasi havalimaninda guzel olabilir. Cunku bu sistem agacsiz ortamda guzel calisiyor:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bu nasıl olacak ~ 14 gün önce
Ağaç yok ama çok odun var...
Üfff ~ 13 gün önce
Kapağa gel, ama nerde anlayan

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000