17 Mayıs 2013, Cuma 06:57:39

508 MİLYON EURO'LUK PROJE ÇÖPE ATILDI!

Almanya 508 milyon Euro harcadığı Euro Hawk insansız hava aracı projesini, Avrupa havacılık kurallarına uymadığı gerekçesiyle iptal etti. İptalin ardından muhalefetten sert eleştiri geldi.
  • Anka emsallerinden çok üstün ANKA alın. Bizimki bitti. Her 2-3 ayda bir yine bitiyor. Paşalarım işini bilir sunu TSK ya kakaladık mı gelsin paralar TAI'ye, emekli askere maaş lazım aç mı kalsınlar?

Prototipi yapılan insansız hava uçağının havacılık kurallarına uymadığının 18 ay öncesinden bilindiği, buna karşın projeye para aktarılmaya devam edildiği öne sürüldü. Alman Savunma Bakanı Thomas de Maziere, parlamentoda eleştirilere cevap verdi. Maziere, “Harcama kontrolden çıktığında acil çıkışı tercih ederiz. Bu gelecekte de böyle olacak. Korku içinde bir son, sonu olmayan bir korkudan daha iyidir” dedi.

Avrupa Hava Güvenliği Ajansı, insansız hava uçağının kaza karşıtı güvenlik sistemi olmadığı için sadece insansız alanlar üzerinde uçuşuna izin vereceğini açıkladı.

Almanya Savunma Bakanlığı, İsrail’den Heron tipi insansız hava aracı almak için görüşmelere başladı. Ancak herhangi bir uçak alımının 22 Eylül’de yapılacak seçimden sonra gerçekleşeceği belirtildi. (Euronews)

508 MİLYON EURO'LUK PROJE ÇÖPE ATILDI!

Facebook Yorum

Yorumlar

Anka alın ~ 9 yıl önce
Anka emsallerinden çok üstün ANKA alın. Bizimki bitti. Her 2-3 ayda bir yine bitiyor. Paşalarım işini bilir sunu TSK ya kakaladık mı gelsin paralar TAI'ye, emekli askere maaş lazım aç mı kalsınlar?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000