14 Kasım 2018, Çarşamba 14:52:56

50 yıllık hayali gerçek oldu

Uşak’ta yaşayan Uğur Kavcı’nın uçak kokpitine binme hayali gerçek oldu.
  • Allah uzun güzel ömürler versin. Düşünceli davrananlara teşekkürler.
  • Guzel ama jumpseat cockpit ok alinsa bu arkadasa daha guzel olurmus yinede allah razi olsun
  • Hala bir uçak kokpiti görmüş sayılmaz. Yazık.
  • Nerelerdesin
  • Bakalım.. klavye başındakiler. Yermeye başlayın. Altından girin üstünden çıkın. Laf sokun. Ee ne yani bunu neden haber yaptınız diyin. Nerdesiniz. Thy ye sövün uşak valisine sövün. Amcayı yerin dibine sokun. Medeniyetsizliğimizi klavye tuşlarına yayın hadi. Nerdesiniz Hani nerdesiniz. Çok bilenler size söylüyorum. Çıkın ortaya.
  • Benimde hayalim hatta bir keresinde uçaktan inerken rica ettim , uçuş kurallarına uygun olmadigi için izin vermediler . Bende hayalimi similatorde takilrak bastiriyorum
  • Şu güzel insanları daha çok sevindirmek gerek
  • Abimin maketlerinide resimleyebilirdiniz..Çok güzel olurdu.Helal be sana abim..
  • Ne guzel insanlar var su dunyada
  • Kokpite binilmez kokpite girilir. Ata mi biniyosunuz

Uşak’ta yaşayan Uğur Kavcı’nın uçak kokpitine binme hayali gerçek oldu. Hayatında hiç uçağa binmeyen fakat yüzlerce uçak maketi yapan Kavcı’nın kokpit hayali gerçek olunca gözyaşlarına boğuldu.

Uşak’ta yaşayan ve emekli olduktan sonra da zamanının büyük kısmını model uçak yapımıyla geçiren 74 yaşındaki Uğur Kavcı hiç uçak kokpitine binmediği üzüntüsünü dile getirip haberlere konu olunca, bu isteği karşılıksız kalmadı. Uşak Valiliği ve Uşak Havalimanı yetkilileri konuya hassasiyet göstererek, Uşak’a eğitim uçuşu için gelen Türk Hava Yollarının Airbus 320 eğitim uçağının kokpitine binmesi için gerekli zemini hazırlayıp Kavcı’nın hayallerini geçeğe çevirdiler. Yaşanan büyük sürpriz sonrası Kavcı uçak kokpitinde gözyaşlarına boğuldu.

İHA muhabirinin “Uçak kokpitine binerse kurban kesecek” başlığı ile gündeme taşıdığı haber sonrası harekete geçen Uşak Havalimanı Müdürü Fevzi Akdeniz gerekli yasal izinleri alarak Uğur Kavcı’yı Uşak Havalimanı’na davet etti. Sabırsızlıkla apronda uçağı bekleyen Kavcı bir süre sonra Havalimanı Müdürü ile büyük bir heyecan ile uçağa doğru yürüdüler. Uçak personelinin karşıladığı Kavcı o anlarda gözyaşlarını tutamadı. Kokpitte kaptan pilot koltuğuna oturan Kavcı uçağı iyice inceledikten sonra, gözyaşları içinde 50 yıllık hayalinin gerçek olmasından dolayı büyük mutluluk yaşadığını dile getirerek şunları söyledi; “Askerliğimde komutamın keşif uçağıyla başlayan uçak sevdası bugünlere geldi. Birçok model uçak yaptım, ama hiçbir şekilde uçağa binmemiştim, hep hayalimdi. Başta sayın Valime, Hava Meydanları Müdürüme, Uşak Havalimanı Müdürüme, sizlere çok teşekkür ederim. Benim bu hayalimin devamında ilimize eski bir uçak getirmek var. İmkanım dahilinde uçak alıp çocukların içinde vakit geçirmesini sağlamak istiyorum. İnternet, bilgisayar, telefon gibi şeylerle vakit geçireceklerine, uçağın içinde oyun oynasınlar, ders çalışsınlar istiyorum. Gücüm yetse meslek okulu bile açmak istiyorum. Fakat yalnızım destek göremiyorum bu konuda. Ben her şey için teşekkür ediyorum. 50 yıllık hayalim bugün gerçek oldu.” dedi.

Kokpitte konuk olan Kavcı yine gözyaşları içerisinde uçak personeli ve havalimanı yetkilileri ile vedalaşıp adadığı kurbanı alarak Uşak Jandarma Alay Komutanlığına bağışladı. 

50 yıllık hayali gerçek oldu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (29)

... ~ 3 ay önce
Allah uzun güzel ömürler versin. Düşünceli davrananlara teşekkürler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Guzel ~ 3 ay önce
Guzel ama jumpseat cockpit ok alinsa bu arkadasa daha guzel olurmus yinede allah razi olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
37 ~ 3 ay önce
Hala bir uçak kokpiti görmüş sayılmaz. Yazık.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Salih ~ 3 ay önce
Nerelerdesin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hadi ~ 3 ay önce
Bakalım.. klavye başındakiler. Yermeye başlayın. Altından girin üstünden çıkın. Laf sokun. Ee ne yani bunu neden haber yaptınız diyin. Nerdesiniz. Thy ye sövün uşak valisine sövün. Amcayı yerin dibine sokun. Medeniyetsizliğimizi klavye tuşlarına yayın hadi. Nerdesiniz Hani nerdesiniz. Çok bilenler size söylüyorum. Çıkın ortaya.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Problemli ~ 3 ay önce
Kişilik problemin mi var?
Sen ~ 3 ay önce
Sen varsın ya gerek yok yazmamıza. Kaliteyi yeterince düşürmüşsün
Similatorcü ~ 3 ay önce
Benimde hayalim hatta bir keresinde uçaktan inerken rica ettim , uçuş kurallarına uygun olmadigi için izin vermediler . Bende hayalimi similatorde takilrak bastiriyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Benim simulator bile kesmiyor ~ 3 ay önce
Allah bana nasip etmedi bu mesleği, yapacak bir şey yok :(
FO ~ 3 ay önce
Şu güzel insanları daha çok sevindirmek gerek

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Veli ~ 3 ay önce
Abimin maketlerinide resimleyebilirdiniz..Çok güzel olurdu.Helal be sana abim..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
AYT OHY ~ 3 ay önce
Ne guzel insanlar var su dunyada

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rumuz ~ 3 ay önce
Kokpite binilmez kokpite girilir. Ata mi biniyosunuz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hasan ~ 3 ay önce
Uçağa binildiğine göre. Gemiye arabaya taksiye biniyorsun onlar beygir mi?
:) ~ 3 ay önce
Uçağa biniler cockpite girilir, arkadaş doğru demiş kokpite binilmez ;)

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000