12 Haziran 2019, Çarşamba 09:19:32

478 uçaklık dev anlaşma imzalandı

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), Lockheed Martin şirketi ile 478 yeni F-35 savaş uçağı üretimi için 34 milyar dolarlık anlaşma imzaladı, böylece F-35A uçaklarının birim fiyatını 80 milyon doların altına indi.
  • Ne suriyeliler miş arkadaş. son 3 yıldır kamplar kapatıldı. maaş diye verilen 80 TL yi AB veriyor. öyle sınavsız üniversite, hastane de ayrıcalık hepsi palavra çıktı. Ülkelerini dönsünler mi elbette hemde bir an önce. Bende onlara sevdalı değilim. ama orada iranın milisleri, esedin köpekleri ve şimdilik uyutulan İŞİD varken suriyenin neresine gönderilmelerini tavsiye edersiniz. İstanbulda başta olmak üzere en pis evlerde (kömürlük) en pis işlerde sigortasız 3 kuruşa çalışan onlar. O gördüğünüz zengin arapların %90 ı da BAE, ırak ve Katar lı ki kusura bakmayın da sizin bayılıp ayıldığınız kafeleri dahi beğenmeyeek kadar zenginler. Yiyip içip parasını ödüyorlar. Türk merhametlidir. Türk misafirini düşmanına teslim etmez. Türk adamdır. unuttunuz mu bunları
  • Biz de 15 milyar dolar borç için kapı kapı geziyoruz...

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), Lockheed Martin şirketi ile 478 yeni F-35 savaş uçağı üretimi için 34 milyar dolarlık anlaşma imzaladı, böylece F-35A uçaklarının birim fiyatını 80 milyon doların altına indi.

Pentagon ile Lockheed Martin, F-35'in 12,13 ve 14 üretim lotları için anlaşmaya vardı.

Anlaşmaya göre, Pentagon, 34 milyar dolar değerinde 478 F-35 tipi uçak üretimi siparişi verdi. Pentagon ile Lockheed Martin'den yapılan ortak açıklamada, bu anlaşma ile F-35 uçaklarının birim fiyatında bir önceki lotlardan 8,8 oranında daha düşüş olacağını ve böylece uçakların birim fiyatının ortalama 81 milyon dolara mal olacağına dikkat çekildi.

Açıklamada ifadelerine yer verilen ABD Savunma Bakanlığı Askeri Alımdan Sorumlu Müsteşarı Elen Lord, anlaşmayı "F-35 girişimi için önemli bir köşe taşı ve Bakanlık tarihinde yapılan en büyük tek seferlik alım" olarak nitelendirdi.

Lord, "Bu anlaşmayla lot 11'e nispeten lot 12'de üretilecek F-35A'larda 8,8 oranında bir indirim sağlanacağını belirtmekten gurur duyuyorum. Bu çerçevede lot 13'te F-35A'nın teslimatını 80 milyon doların altına çekebileceğimiz öngörülüyor." ifadesini kullandı.

Bu anlaşmayla F-35’in birim fiyatı Boeing'in yeni F-15X savaş uçağı ile Lockheed Martin'in F-16 savaş uçağının fiyatına yakın bir noktaya gelmiş olacak.

F-35 uçakları normal iniş kalkış (F-35A), uçak gemileri gibi kısa pistlere (F-35C) ve dikey iniş kalkış (F-35B) yapabilecek şekilde üç varyant halinde üretiliyor.

Üretimin başlangıcında birim fiyatı 105 milyon dolar olan F-35'lerin birim fiyatı daha sonraki üretim lotlarında 100 milyon dolara indirilmişti.

ABD Başkanı Donald Trump, Başkanlık koltuğuna oturduktan sonra Lockheed Martin ile yeniden masaya oturmuş ve uçakların birim maliyetini 90 milyon dolara kadar indirmişti. 

478 uçaklık dev anlaşma imzalandı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

ruhi ~ 2 ay önce
Ne suriyeliler miş arkadaş. son 3 yıldır kamplar kapatıldı. maaş diye verilen 80 TL yi AB veriyor. öyle sınavsız üniversite, hastane de ayrıcalık hepsi palavra çıktı. Ülkelerini dönsünler mi elbette hemde bir an önce. Bende onlara sevdalı değilim. ama orada iranın milisleri, esedin köpekleri ve şimdilik uyutulan İŞİD varken suriyenin neresine gönderilmelerini tavsiye edersiniz. İstanbulda başta olmak üzere en pis evlerde (kömürlük) en pis işlerde sigortasız 3 kuruşa çalışan onlar. O gördüğünüz zengin arapların %90 ı da BAE, ırak ve Katar lı ki kusura bakmayın da sizin bayılıp ayıldığınız kafeleri dahi beğenmeyeek kadar zenginler. Yiyip içip parasını ödüyorlar. Türk merhametlidir. Türk misafirini düşmanına teslim etmez. Türk adamdır. unuttunuz mu bunları

Yanıtla

Kalan karakter 1000
anlaşma ~ 2 ay önce
Biz de 15 milyar dolar borç için kapı kapı geziyoruz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
15? ~ 2 ay önce
ne 15'i! 1 milyar usd için bankalar ne taklalar atıyor hatta borcu borçla ödüyorlar!
Suleyman ~ 2 ay önce
Suriye lilere 35 milyar dolar harcadık gurur duy niye nankörsun bol para var
Yasin ~ 2 ay önce
Yardım yerine askeri mühimmata harcasak veya askeri üretime harcasak çok makul olur
ruhi ~ 2 ay önce
çok biliyorsun 115 olmasın :)) civatacılar dan ancak bu yorum beklenir. Biri de demiyor parasını verdiğimiz uçakları vermiyorlar. Tıpko osmanlıya savaş gemilerini vermemesi gibi. Ama ingiltere ve abd laf yok. çünkü iktidar AKAPE var değil mi ???. civatacılar sizi

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000