11 Temmuz 2022, Pazartesi 09:10:57

380 dolar ödedi 3 bin dolar geri aldı

ABD'de yaşanan ilginç bir olay sosyal medya paylaşımlarının da etkisiyle viral oldu.
  • Amerikada bu uçuşları takip eden gruplar var bile bile bu biletleri alıp para kazanmaya çalışıyorlar
  • Evet bu çok olan bir olay ... 3000 dolar bilet kredisi yani cebinize gelen para değil onunda bir sürü abidik kubidik yaparlar Her ucuş için geçerli olmayabilir..yıllar önce bir türk öğrenci bizim havayollarında uçacaktı aynı bu duruma düştü üç gün uçağa bindirmedik otel yemekleri ödedik birde 8 bin dolarlık bilet kredisi verip fırst class la gönderdik..
  • Bize ne
  • İşin merkezinde olduğumuz için pek haber değeri taşımadığını düşünüyorum..
  • Check in bankosundaki çalışan yolcunun hakkını vermemek için elinden geleni yapar, check in için geç kaldınız der, kendisinin de her türlü hakkını gasp eden şirket için yolcuyu mağdur etmek için elinden ne geliyorsa yapar.

ABD'de yaşanan ilginç bir olay sosyal medya paylaşımlarının da etkisiyle viral oldu. New York'ta yaşayan bir kadın Florida'ya gideceği uçakta yaşanan bir sorun nedeniyle tam üç bin dolar kazandı. 

New York’ta yaşayan 30 yaşındaki Megan Keaveny, LaGuardia Havalimanı'ndan kalkacak uçağına binmeden önce başına geleceklerden habersizdi.

CNBC’de yer alan habere göre kadın Florida'daki West Palm Beach'e uçmak için 358 Dolar ödedi.

Uçağına binmek için kapıya giden kadını ve onunla birlikte diğer yolcuları büyük bir sürpriz bekliyordu.

Uçağa binerken havayolu şirketi görevlisi, 'Bu uçaktan inmek için 22 kişiye ihtiyacımız var. Herhangi bir gönüllüye 1300 dolar teklif ediyoruz” anonsu yaptı.

Megan Keaveny, teklifi kabul etmek için "koridorda koştuğunu" söyledi. Hatta genç kadın o kadar hızlı koştu ki neredeyse dar ve tavanı alçak koridorda hızla koşarken boynunu sakatlama tehlikesi atlattı.

3 BİN DOLARLIK TEKLİFİN SEBEBİ

Peki bu tuhaf teklif neden yapıldı?

Havayolları, zaman zaman müşteri memnuniyetini sağlamak ve uçuşun zamanında kalkabilmesi için yolcu çıkarma sürecini hızlandırmaya çalışır ve bu da yasal olarak satılabilecek biletten fazlasının satılmasına sebep olur.

Geçen hafta yaşanan bu olayda da Delta Havayolları, çifte rezervasyon yapılan bir uçuştan gönüllü olarak inmeleri için yolcuların her birine binlerce dolar teklif edildiğini açıkladı.

Birkaç dakika sonra, yolcular uçağa bindikten sonra, acente, havayolunun koltuğunu bırakmaya hazır olan herkese 2 bin 500 dolar ödemeye hazır olduğunu söyledi.

Megan Keaveny’in bilet satın aldığı uçuş da tam olarak bu uçuştu.

Kadın hemen yetkililerle pazarlığa girişerek erkek arkadaşına ve aynı zamanda uçağa binen diğer arkadaşlarına da 2 bin dolardan az olmamak üzere ödeme yapılırsa yerinden vazgeçmeye istekli olacağını söyledi.

Birkaç yolcu teklifi kabul edip uçaktan indikten sonra, acente teklifi 3 bin dolara çıkardı.

Keaveny teklifi nasıl kabul ettiğini şu sözlerle anlattı:

“Koridorda koşarken neredeyse boynumu kırıyordum. Sonunda başka bir uçakla Fort Lauderdale'e uçtum ve beni West Palm Beach'e götürmesi için 50 dolara bir Uber kiraladım.”

Keaveny, CNBC Make It'e verdiği demeçte, Fort Lauderdale'e yeniden rezervasyon yaptırdığı uçuşu için muhtemelen daha da fazla parayı cebe indirebileceğini ancak işi acil olduğu için bunu yapmaktan vazgeçtiğini söyledi.

Uzmanlar, havayollarının yoğun olduğu yaz aylarında çifte uçuş rezervasyonlarının yaygın olduğunu söyledi.

ABD federal yasasına göre, havayolları uçuşlardan etkilenen yolcuların kayıplarını tazmin etmek zorunda.

Havayolları, müşteri memnuniyetini sağlamak ve uçuşun zamanında kalkabilmesi için yolcu çıkarma sürecini hızlandırmak için genellikle yasal olarak gerekli olandan fazla para teklif eder. (Hürriyet)

380 dolar ödedi 3 bin dolar geri aldı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

F100 ~ 28 gün önce
Amerikada bu uçuşları takip eden gruplar var bile bile bu biletleri alıp para kazanmaya çalışıyorlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
F100 ~ 28 gün önce
Evet bu çok olan bir olay ... 3000 dolar bilet kredisi yani cebinize gelen para değil onunda bir sürü abidik kubidik yaparlar Her ucuş için geçerli olmayabilir..yıllar önce bir türk öğrenci bizim havayollarında uçacaktı aynı bu duruma düştü üç gün uçağa bindirmedik otel yemekleri ödedik birde 8 bin dolarlık bilet kredisi verip fırst class la gönderdik..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
777 ~ 28 gün önce
Bize ne

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bizz ~ 28 gün önce
İşin merkezinde olduğumuz için pek haber değeri taşımadığını düşünüyorum..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bizde ne olur? ~ 28 gün önce
Check in bankosundaki çalışan yolcunun hakkını vermemek için elinden geleni yapar, check in için geç kaldınız der, kendisinin de her türlü hakkını gasp eden şirket için yolcuyu mağdur etmek için elinden ne geliyorsa yapar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çok güzel tarif ~ 28 gün önce
Tebrik ediyorum çok güzel tarif etmişsiniz, eskiden gerçekten böyleydi. Fakat şimdi bunu yapmak cesaret ister. Vatandaş artık bilinçli Ve ne yapacağını bilir. Sivil Havacılık kurumlarına şikayet şirkete ağır yaptırım getiriyor.
Akepeliysen alirsin ~ 28 gün önce
Onurunu gururunu satmis IQ su 30 oy potansiyellerini de parayla satin alabilirsin.
Tgs ~ 27 gün önce
Tgs varsa aynen öyle olur

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000