09 Mayıs 2013, Perşembe 08:10:22

31 KİŞİ TUTUKLANDI

Dünyanın en büyük soygunlarından biri olarak kayıtlara geçen Belçika Havalimanı soygunu soruşturması kapsamında 31 kişinin tutuklandığı bildirildi.

Dünyanın en büyük soygunlarından biri olarak literatüre geçen Belçika Havaalanı soygunu ile bağlantıları oldukları gerekçesiyle Belçika, İsviçre ve Fransa'da 31 kişi, resmi güvenlik güçleri tarafından tutuklandı. Belçikalı yetkililer tarafından yapılan açıklamada, havaalanı soygunu ile bağlantılı oldukları tespit edilen şahıslara yönelik baskında büyük miktarda para ile beraber soygunda çalınan elmasların bir kısmına da ulaşıldığı belirtildi. Soygunculara düzenlenen tüm operasyonun yalnızca 5 dakika sürdüğünü kaydeden yetkililer, baskında silah kullanılmadığını ifade etti. Salı günü İsviçre'de 2, Fransa'da 6 şüphelinin gözaltına alındığı; diğer 24 tutuklamanın başkent Brüksel yakınlarında gerçekleştiği kaydedildi.

Belçika'nın Brüksel Havaalanı'nda Şubat ayında gerçekleşen soygunda 50 milyon dolar değerinde işlenmemiş elmas çalındı. Büyük soygunun elmasların Antwerp'ten Zürih'e nakli esnasında gerçekleştiği ve polis kıyafetleri giyen maskeli ve silahlı soyguncuların profesyonel olduklarının düşünüldüğü belirtilmişti.

31 KİŞİ TUTUKLANDI

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000