15 Eylül 2011, Perşembe 08:33:53

3000 YILLIK MEKİK ÜSTELİK PİLOTUYLA

Anadolu'da yapılan kazılarda 3000 yıllık mekik modeli bir heykelcik bulundu. Üstelik modelin üzerinde bir de pilot bulunuyor.
  • Bu kitabın yazarı unlu sumerolog Zecharia Sitchin dir. Unlu bilim adamı bu nesnenin İstanbul Arkeoloji Müzesinde bir donem sergilenmesini de saglamıstır.Halen aynı muzededir. Kitabında detayları okuyabilirsiniz
  • Kuran mucizecilerinin palavralarından pek farklı değil. Bilimsel bir şeyden söz ediyorsanız hangi tarihte hangi kazıda bulunmuş,hangi müzenin envanterine girmiş söylemeniz gerekir.
  • zamanin bukulmesi
  • Tanrıların Arabaları isimli araştırmada, ki sonradan filmi belgesel olarak Türkiye de de 1973'te oynadı, sanırım Endenozya'da bir tapınak içinde bir uçak/uzay gemisi içinde pilotuyla gösteren 3000 yıllık bir figür vardı. Kokpitteki göstergeler ve arkadaki jet motoru (kesit olarak gösterilmişti) bugünkiyle aynıydı. Ancak, bu heykeli hiç duymadım, görmedim. Nerededir acaba?
  • lutfen arastirin : Planet Niburu
  • böyle bir heykel vardıda bu güne kadar neden saklanıyodu ayrıca duruma bakılırsa bir tarafta uzay yolculu yapabilecek kadar ileri düzeyde bir insan diyer tarafta onun uzay mekiğini sadece taştan oyma heykelle taklit edebilen bir insan,bu günün gelir dağılımına ne kadar benziyo anadolunun kaderimi bu.
  • adam zamanında öyle roket yapabilecek teknolojiye sahip olacak sonra mö mısır heykelleri gibi acemi bi heykeltraşçılık sergileyecek...günümüzde çinden gelen oyuncaklar bile daha gerçekçi:))
  • Bu heykeli Cin Ali yapmistir ama arkadaslar saka maka ilk uygarliklar cok ileri idi, dünyanin her bir yaninda bulunan piramitlerin gizemi ortada, Atatürk'un bile ilgisini çekmis. MU KITASI ve ATLANTIS denilen yari uydurma-yari ciddi kaybolan medeniyetler var. (sunuda ekleyelim tabiki okumak isteyene: Dinimizde bu tür kaybolan toplumlar var, Hazreti Ademe de gelmis, geçmis ve gelecek olan tüm lugat ilmi ögretilmisti zaten ama kaybolmasi nasib olmus) - tabi inanmak sart degil, Saygilar
  • 1. Bu yazıyı hazırlayan kişi kimdir? Bu konudaki etkinliği ve yetkinliği nedir? 2. Bu heykelcik bugün nerededir? 3. Bu yazı hangi kaynaklara dayanılarak hazırlanmıştır? 4. 1975 yılında bulunduğu söylenen bu heykelcik neden bugüne kadar gündeme gelmemiştir? BirVatandaş
  • Ucube ye benziyor !!!
Yeryüzünde, şimdiye değin, çeşitli ülkelerde, uçak, füze, roket vb. uçan araçlara benzetilen birçok nesneler bulunmuştur. Bunlar, Kadim halklar tarafından ya kendilerinin kullandıkları araçların modelleridirler ve yahut gözlemledikleri Yüksek Zekâlara ait araçların modelleridirler. Fakat bunlardan hiç biri Anadolu’da buluna obje kadar, günümüz uçak, füze, roketlerin ortak özelliklerini ve aerodinamik tekniğini ihtiva etmemektedirler. Üzerinde yoğun tartışmalar ve araştırmalar oluşturacak olan bu uçan-modül modeli, Anadolu’da bu araçların orijinallerini kullanan hangi uygarlık tarafından kullanılmış?

1975 yılında Van dolaylarında yapılan arkeolojik kazılar sırasında, hiç tartışma götürmeyecek bir şekilde mükemmel bir atmosfer içi ve dışı uçuş aracı modeli olan bir heykelcik ortaya çıkarılmıştı. Bariz bir aerodinamik formu olan bu modelde günümüz atmosfer içi ve uzay araçlarında rastlanan şu parçalar yer almaktadır:

1.Burun konisi,
2.Kokpit,
3.Roket kompartımanı, dikey kuyruk,
4.Çoklu roket lüleleri.

Kokpitte günümüzde uzay yolcularının kullandıkları türden körüklü bir anti-G elbisesi ve botlar giymiş bir pilot ya da kozmonot oturmaktadır. İki eliyle birden bazı kontrol levyelerini idare ediyormuş gibi bir görünümü olan pilotun oturma şekli çok ilginçtir: bacaklarını yukarıya çekerek karnına doğru bastırmıştır. Bugün ki uygulamalardan biliyoruz ki, pilotlar, karın kaslarını iyice sıkıştırır karınlarını bastıracak şekilde öne doğru eğilirlerse merkez kaç ivmesinin oluşturacağı geçici bayılmaları önleyebilirler. Böylece, modeldeki pilot hem oturuş şekli hem de giydiği ve kanı, alt karın bölgesiyle bacaklarda toplanmasını önleyerek kalbe doğru basıp anti-G elbisesi sayesinde, maruz kalacağı yüksek ivme ve ters ivmelerin bünyesi üzerinde oluşturacağı tesirleri, G-yüküne dayanabilecek durumdadır.

Araçta kullanılan roket tahrik sisteminin, günümüzde kullanılan türden herhangi bir yakıtı taşıyamayacak kadar sınırlı bir hacim içinde yer aldığı aşikârdır. Dolayısıyla, bunun, vimana denilen kadim uçan araçları sevk etmede kullanılan cıva esaslı bir tahrik sistemi olması çok muhtemeldir. Bu sistemin egzoz çıkışını sağlayan lülelerin biden fazla olması da gerçekten ilginçtir: günümüze ilk kez, insan taşıyan uzay kapsüllerini yörüngeye oturtmak için geliştirilen devasa roketlerde kullanılan çoklu lüle sistemine böyle kadim bir uçan araç modelinde rastlanması, roket uzmanlarının ilgisini çekecek bir husus olsa gerek!

İşin ilginç yanı, bu tür bir aracın bir uzay aracından daha başka, bir işlev görmüş olması da mümkündür. Ancak, bunu tartışmazdan öce, bu gizem dolu heykelciğin kökenini araştırmamız gerekmektedir. Arkeoloji bize bu uzay aracının bir Urartu eseri olduğunu söylemektedir. Mevcudiyeti arkeolojik keşifler öncesinde bazı Asur metinlerinden öğrenilmiş olan Urartu Krallığının İ.Ö.9yy.da kuzeydoğu Anadolu’da geliştiğini görüyoruz. İ.Ö.8.yy.da sınırlarını genişletmişler ve kuzeyde Kafkas’ların ötesine, doğuda Urmiya gölüne, batıda da Fırat a kadar ulaşmışlardı. Başkentleri Van’ın güneydoğusunda yer alan ve söz konusu kazıların yapıldığı toprak kale ya da Tuşpaydı. Toprak kale kayalardan oluşmuş doğal bir muhkem mevki üzerinde kurulmuştu. Kente kayalara oyulan bir geçitten geçilerek giriliyordu. Urartu krallığının yer aldığı dağlık bölgeye Urartu adını, Urartuların güney sınırındaki güçlü komşuları olan Asurlular vermişlerdi. Bu ad, daha sonra, İbranicede Ararat şeklini almış ve daha önce de bahsettiğimiz gibi batılıların Ağrı dağı için kullandıkları Ararat adı buradan gelmiştir. Ne var ki ağrı dağı Urartu sınırları içinde kalan gizemli mahiyetteki tek dağ değildi.
3000 YILLIK MEKİK ÜSTELİK PİLOTUYLA

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Misafir ~ 12 yıl önce
Bu kitabın yazarı unlu sumerolog Zecharia Sitchin dir. Unlu bilim adamı bu nesnenin İstanbul Arkeoloji Müzesinde bir donem sergilenmesini de saglamıstır.Halen aynı muzededir. Kitabında detayları okuyabilirsiniz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Kuran mucizecilerinin palavralarından pek farklı değil. Bilimsel bir şeyden söz ediyorsanız hangi tarihte hangi kazıda bulunmuş,hangi müzenin envanterine girmiş söylemeniz gerekir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
zamanin bukulmesi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Tanrıların Arabaları isimli araştırmada, ki sonradan filmi belgesel olarak Türkiye de de 1973'te oynadı, sanırım Endenozya'da bir tapınak içinde bir uçak/uzay gemisi içinde pilotuyla gösteren 3000 yıllık bir figür vardı. Kokpitteki göstergeler ve arkadaki jet motoru (kesit olarak gösterilmişti) bugünkiyle aynıydı. Ancak, bu heykeli hiç duymadım, görmedim. Nerededir acaba?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
lutfen arastirin : Planet Niburu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
böyle bir heykel vardıda bu güne kadar neden saklanıyodu ayrıca duruma bakılırsa bir tarafta uzay yolculu yapabilecek kadar ileri düzeyde bir insan diyer tarafta onun uzay mekiğini sadece taştan oyma heykelle taklit edebilen bir insan,bu günün gelir dağılımına ne kadar benziyo anadolunun kaderimi bu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
adam zamanında öyle roket yapabilecek teknolojiye sahip olacak sonra mö mısır heykelleri gibi acemi bi heykeltraşçılık sergileyecek...günümüzde çinden gelen oyuncaklar bile daha gerçekçi:))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Bu heykeli Cin Ali yapmistir ama arkadaslar saka maka ilk uygarliklar cok ileri idi, dünyanin her bir yaninda bulunan piramitlerin gizemi ortada, Atatürk'un bile ilgisini çekmis. MU KITASI ve ATLANTIS denilen yari uydurma-yari ciddi kaybolan medeniyetler var. (sunuda ekleyelim tabiki okumak isteyene: Dinimizde bu tür kaybolan toplumlar var, Hazreti Ademe de gelmis, geçmis ve gelecek olan tüm lugat ilmi ögretilmisti zaten ama kaybolmasi nasib olmus) - tabi inanmak sart degil, Saygilar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
1. Bu yazıyı hazırlayan kişi kimdir? Bu konudaki etkinliği ve yetkinliği nedir? 2. Bu heykelcik bugün nerededir? 3. Bu yazı hangi kaynaklara dayanılarak hazırlanmıştır? 4. 1975 yılında bulunduğu söylenen bu heykelcik neden bugüne kadar gündeme gelmemiştir? BirVatandaş

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Ucube ye benziyor !!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000