07 Ekim 2019, Pazartesi 09:09:08

"30 milyon yolcu kapasiteli havalimanımız var ama..."

İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Oğuz Özkardeş, "30 milyon yolcu kapasitesi olan bir havalimanımız var. Bunun yarısını bile kullanamıyoruz" dedi. Özkardeş, turizmcilerden destek istedi.
  • 40 yıl önceki Çiğli'yi düşünün,onun yedeği Cumaovasını düşünün, geldiğiniz mertebe bayağı önemli.Hem mekan olarak hem istatistiki.Daha ne olsun,nereden nereye? 15-20 yıl sonra ful kapasite ancak dolabilir, olsun bardağın dolu tarafına bakmak lazım.
  • BU KONUDA İZMİRLİLERİN VE TURİZM ACENTELERİNİN YETERİNCE ÇALIŞTIKLARINI SANMIYORUM. İZAİR'İ BİLE YAŞATAMADINIZ ... 1 - BİRİNCİ ŞART OLARAK ORGANİZE OLMANIZ VE VİZYONUNUZU ORTAYA KOYMANIZ GEREKLİDİR. 2 - ADNAN MENDERES HAVALİMANINI BASE OLARAK KULLANAN BİR HAVAYOLUNU DESTEKLEYİP GÜÇLENDİRMENİZ GEREKLİDİR. 3 - THY BİLE BU DETİNASYONU YETERİNCE BASE OLARAK ÖNEMSEMİYOR. 4- KORKMADAN VE DOĞRULARI SÖYLEYEREK YENİDEN ORGANİZE OLMADAN BU BÖYLE YÜRÜR.
  • Bencil insanlarsınız! Hepsi banacısınız. O yüzden 3 ünüz 5 iniz bir araya gelemezsiniz. Dolayısıyla da büyüyemezssiniz. Halk oyunlarınız bile tek başına. Var mı nam yapmış global izmirli? İstanbula gelirse oluyor.

Almanya ve İzmir’de faaliyet gösteren seyahat acenteleri, hafta sonunda İzmir Ticaret Odası'nda (İZTO) düzenlenen toplantıyla bir araya geldi. Seyahat acentelerinin birbirleriyle olan iş ortaklığının artması ve İzmir’deki turizm sektörünün gelişmesinin amaçlandığı toplantıya birçok firmadan yöneticiler katıldı.

Toplantıda konuşan İZTO Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Oğuz Özkardeş, İzmir’deki turizmin gelişmesinin İzmir’in gelişmesi anlamına geldiğini söyleyerek, “Turizme çok önem veriyoruz. Elimizden geldiği kadar her çalışmada aktif olmaya çalışıyoruz. Bunda da devletimizle olan ilişkilerimizi en üst seviyede tutuyoruz. Yerel yönetimlerimizle ve diğer turizmle ilgili sektörde olan önemli faaliyet gruplarıyla birlikte çalışıyoruz. İzmir’in 2018-2019 yılı turizm istatistikleri kentimizin turizmde geldiği başarıyı gösteriyor; ama istediğimiz seviyede bir başarı değil. 2018’de 1 milyon turist gelmiş ama bizim hedefimiz bunun çok üzerinde. İzmir, deniz, kum ve güneşin çokça olduğu bir şehir. Tarihin en zengin kısmı şehrimizde bulunuyor. Önümüzdeki dönemde devletimizle birlikte şehri çok daha gelişmiş bir hale getireceğiz. Seyahat acentelerini buraya getirmek de bizim motivasyonumuzu destekliyor. Bu konuda da çalışma azmimizi arttırıyoruz” dedi.

“30 milyon yolcu kapasiteli havalimanımız var ama...”

Yurt dışındaki vatandaşların turizm ve diğer sektörlerdeki başarısını kendilerine gurur verdiğini belirten ve firmalara seslenen Özkardeş, “Çeşitli zorluklar içinde çalışıyorsunuz. Biz de İzmir’de gücümüzün olduğu sürece size her türlü desteği vermek için elimizden gelen çabayı göstereceğiz. Avusturya ve Almanya ile olan ilişkilerimizi arttırmak hedeflerimiz arasında. Bir destinasyonu öne çıkabilmesi için en büyük etken direkt uçuşlardır. Binalı Yıldırım başkanımız zamanında yapılmış çok güzel bir havalimanımız var; ama bu havalimanını tam kapasiteyle kullanamıyoruz. 30 milyon yolcu kapasitesi olan bir havalimanımız var. Bunun yarısını bile kullanamıyoruz” ifadelerini kullandı.

Corendon Airlines Ticaret Direktörü Mine Aslan da, toplantıda şöyle konuştu:

"Biz, Türkiye adına bir şeyler verebilmek için çalışıyoruz. Bu anlamda İzmir’in ve Türkiye’nin bir değer olduğuna inanıyoruz. Bu işin finansal manada pek bir karşılığı yok. Bu işin sözlükteki karşılığı Türk olmak. Bu memleket için hala yatırımlarını buraya aktarmaya çalışmak onun için biz buna gönül birliği diyoruz."

"30 milyon yolcu kapasiteli havalimanımız var ama..."

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

1985-86 Poligonlu ~ 10 ay önce
40 yıl önceki Çiğli'yi düşünün,onun yedeği Cumaovasını düşünün, geldiğiniz mertebe bayağı önemli.Hem mekan olarak hem istatistiki.Daha ne olsun,nereden nereye? 15-20 yıl sonra ful kapasite ancak dolabilir, olsun bardağın dolu tarafına bakmak lazım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aynen ~ 10 ay önce
Buna da, kabullenmek istemesek de , AKicraat deniliyor. Ne va ne yok hep Akparti. Aci ama gercek...
Löman Yak ~ 10 ay önce
Yahu daha yepisyeni havaalanı yapıldı, şurada 2 -3 senelik, bırak da yarısı dolsun ancak. 50 yıl sonrası planlanarak yapıldı. O da dolsa şimdiden, yeni havalimanı isteriz dersiniz, daha dur 2 sene önce yapıldı. mevsimlik ayakkabı mı bu?
İZMİRLİ ~ 10 ay önce
BU KONUDA İZMİRLİLERİN VE TURİZM ACENTELERİNİN YETERİNCE ÇALIŞTIKLARINI SANMIYORUM. İZAİR'İ BİLE YAŞATAMADINIZ ... 1 - BİRİNCİ ŞART OLARAK ORGANİZE OLMANIZ VE VİZYONUNUZU ORTAYA KOYMANIZ GEREKLİDİR. 2 - ADNAN MENDERES HAVALİMANINI BASE OLARAK KULLANAN BİR HAVAYOLUNU DESTEKLEYİP GÜÇLENDİRMENİZ GEREKLİDİR. 3 - THY BİLE BU DETİNASYONU YETERİNCE BASE OLARAK ÖNEMSEMİYOR. 4- KORKMADAN VE DOĞRULARI SÖYLEYEREK YENİDEN ORGANİZE OLMADAN BU BÖYLE YÜRÜR.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Zeybek ~ 10 ay önce
Bencil insanlarsınız! Hepsi banacısınız. O yüzden 3 ünüz 5 iniz bir araya gelemezsiniz. Dolayısıyla da büyüyemezssiniz. Halk oyunlarınız bile tek başına. Var mı nam yapmış global izmirli? İstanbula gelirse oluyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000