13 Eylül 2008, Cumartesi 16:43:45

30 Havayolunun iflası bekleniyor

Dünya üzerinde 30 havayolu şirketinin iflas etmesi bekleniyor...
  • Hay
  • haydi türkiyem alin su ucaklari bilsin dünya türkiye nasilmis

İngiltere'de ülkenin üçüncü en büyük turizm firmasının iflas etmesi ve uçak filosunun kullanım dışı kalmasıyla birlikte 85 bin İngiliz turist ülkesine dönmek için çaba harcarken, bütün dünyada 30'dan fazla turizm ve havayolu firmasının da iflas etmesinin beklendiği öne sürüldü. 

Bir yandan XL adlı turizm firmasının halen İngiltere dışında bulunan 85 bin yolcusu için çeşitli ülkelere diğer firmaların uçaklarının gönderilmesi çabaları sürerken, diğer yandan diğer pek çok havayolu şirketinin de aslında giderek artan akaryakıt maliyetleriyle mücadele noktasında bulunduğunu belirten Walsh, küresel ekonomik krizin de İngiltere'de en çok turizm sektörünü vurduğunu belirtti.

“Sektörün kurulduğundan bu yana en zor şartları yaşamaktayız” diyen Walsh, önümüzdeki 3-4 ay içinde bütün dünyada en az 30 firmanın daha iflas noktasına geleceğini savundu.

Bilindiği gibi Willie Walsh'ın başında bulunduğu British Airways de dün ekonomik sıkıntıları gerekçe göstererek 1400 çalışanının işine son verdi.
Sektör uzmanlarına göre iflaslardan en çok etkilenecekler küçük tur operatörleri ve havayolu şirketleri olacak. Bu nedenle yolcuları da uyaran uzmanlar, ileri ki tarihlere yaptırılacak rezervasyonlar için öncelikle iflas durumunda bilet paralarının geri ödeneceğinin garantisinin alınması gerektiği uyarısında bulundu.

 

30 Havayolunun iflası bekleniyor

Facebook Yorum

Yorumlar

Gosta ~ 14 yıl önce
Hay

Yanıtla

Kalan karakter 1000
türkiyem ~ 14 yıl önce
haydi türkiyem alin su ucaklari bilsin dünya türkiye nasilmis

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000