05 Kasım 2019, Salı 16:07:49

"3. Pist 2020 yazında açılıyor"

Yeni dönemde yurt dışı yatırım atağına hız veren Kalyon Holding, İstanbul Havalimanı ile edindiği tecrübeyi, dünyanın farklı coğrafyalarına taşımaya hazırlanıyor.
  • EEEE AHL DE 45 MİLYON TAŞIDI GEÇEN YIL 8 AYDA DEMEK SEN BECERİKSİZSİN 4 MİLYON DÜŞÜRMÜŞÜN YOLCUYU HADİ AÇALIM AHL Yİ BAKALIM 41 YOLCU TAŞIYACAKMISINIZ SİZ ANCAK ÇOMARLARA YUTTURURSUNUZ PEMBE PANTERDEN MASALLAR İYİ GECELER ÇOMARLAR
  • AĞIR DÖNER İNCE ÖĞÜTÜR SİZ BU YETİMİN HAKKINI YİYİN İÇİN DİN BEZİRGANLARI BADEM BIYIKLILAR AMA ALLAH IN HESABI DA VAR UNUTMAYIN ÖYLE BİR GELİRKİ ŞİMŞEK HIZINDA
  • İga personeli kan ağlıyor
  • Ya tutarsa yersen...
  • Sabiha nın 2. Pisti ne oldu arkadaş..
  • Türk hava yollarin bu zamana kadar acilmadigi icin olusan taksi zararlarini kim karsilayacak acaba...bilen aydinlatsin aydinlanalim...
  • İhaleler adrese teslim olmadığında da alabilecek misin delikanlı? İngilizce yazılmış bir şartnameyi okuyup anlayabilecek yetkinlikte olduğundan şüpheliyim, bırak teklif vermeyi.
  • Su anda zaten 4 pist var havalimaninda. 3. Pist acilacak deyip guzelleme yapmayin. Halihazirdaki 4 pist neden aktif kullanilamiyor onu anlatin lutfen. Havalimanini acmis olmak icin apar topar yapildigini anlatin.
  • Politika sayesinde is yapan insanlar modern is dunyasinda yer bulamaz. Hollanda ulkeden iceri adim attirmaz size, Peru zaten bakar politik sirket, gosterir kapiyi. Arnavutluk, Katar, Rusya, Kazakistan vs. anca buralardan ekmek cikar size, o da uzun durdugu surece. Gittigi anda Turkiye'nin devlete is yapan en buyuk 10 sirketinin hepsi kapiya kilit vurur.
  • HAVALİMANINDA HERKESİN ANDIĞI KİŞİ BUYMUŞ GÖRDÜNÜZ MÜ. BAKIN BUNA VE BUNUN GİBİLERE. BUNLAR BİZ PERSONELLERİN YAŞAMA SEVİNCİNİ ALAN KİŞİLERDİR.

Yeni dönemde yurt dışı yatırım atağına hız veren Kalyon Holding, İstanbul Havalimanı ile edindiği tecrübeyi, dünyanın farklı coğrafyalarına taşımaya hazırlanıyor. Kalyon Holding Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Kalyoncu, “Bu kapsamda ilk Avrupa ofisimizi Bükreş’te kurduk. Amerika’dan Ortadoğu’ya uzanan geniş bir coğrafyada başta yeni havalimanı olmak üzere altyapı projeleri üzerinde çalışıyoruz. Odağımızda Peru, Katar, Arnavutluk ve Hollanda başta olmak üzere farklı kıtalardan ülkeler var” diye konuştu.

Türkiye’nin vizyon projeleri olarak adlandırılan çok sayıda mega yapıda imzası bulunan Kalyon Holding, İstanbul merkezli küresel bir şirket olma yolunda hamlelerini sürdürüyor. Yurt içi ve yurt dışında yatırımlarını hız kesmeden devam ettiren Kalyon Holding’in bugüne kadar tamamladığı projeler arasında, 1980’li yıllarda yapımını üstlendikleri Ankara tank bakım fabrikaları, İstanbul'un su sorununu çözen Ömerli Çamlıca İsale Hattı, İstanbul Metrobüs projesi, KKTC’ye su temini projesi, Avrupa’nın en büyüğü olan Ataköy İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi ve son olarak Türkiye’nin gözbebeği İstanbul Havalimanı yer alıyor.

2020 YILINDA YÜZDE 15 BÜYÜRÜZ

Şirketin yeni dönem planlarıyla ilgili önemli değerlendirmelerde bulunan Kalyon Holding Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Kalyoncu, gayrimenkul, yenilenebilir enerji ve altyapı yatırımı alanlarında hayata geçirilecek yeni projelerle birlikte, 2020 yılını yüzde 15’in üzerinde büyümeyle tamamlamayı hedeflediklerini açıkladı. Kalyon Holding şirketlerinde şu an istihdam edilenlerin sayısının 16 bin 500’e ulaştığını ifade eden Kalyoncu, “Bu sayı iştirakler ve alt yüklenicilerle birlikte ise 34 bin kişi civarında” diye konuştu.

KALYON’U DÜNYA MARKASI YAPACAĞIZ

Hedeflerini, “Kalyon’u kendi alanında dünyanın en önemli markalarından birine dönüştürmek” diye özetleyen Mehmet Kalyoncu, bu kapsamda yeni dönemde yurtdışı yatırımlarına da ağırlık vereceklerini vurguladı.

“Bu konuda ciddi adımlar atmayı sürdürüyoruz. Hedef coğrafyalarda da ülkemizde geldiğimiz büyüklüğe ulaşmak istiyoruz. Bunun için Kalyon Avrupa ofisimizi ilk olarak Bükreş’te kurduk. Buradan Balkanlar, Doğu Avrupa’daki fırsatları inceliyoruz” diyen Kalyoncu, sözlerine şöyle devam etti: “Dünyanın farklı coğrafyalarında önemli ihalelere giriyoruz. Amerika’dan Avrupa'ya ve Ortadoğu’ya uzanan geniş bir coğrafyada, yeni havalimanı projeleri üzerinde çalışıyoruz. Peru, Katar, Arnavutluk, Hollanda gibi ülkelerde teklif ve ihale süreçlerimiz oldu. Bu çalışmalara hız kesmeden devam edeceğiz. Türkiye’de tamamladığımız önemli projeler, küresel bazda da önümüzü açıyor, Kalyon markasının güvenilirliğine önemli katkı sağlıyor. Devlet Başkanı, başbakan ve bakan seviyesinde, farklı ülkelerden görüşme davetleri alıyoruz.”

8 AYDA 41 MİLYON YOLCU TAŞIDIK

İstanbul Havalimanı ile ilgili de değerlendirmelerde bulunan Mehmet Kalyoncu, bu projenin Cumhuriyet tarihinde yapılmış en büyük yatırımlardan biri olduğunu söyledi. Böyle bir yatırımın bir parçası olmaktan gurur duyduklarını açıklayan Kalyoncu, “7 Nisan 2019’daki büyük taşınmadan bugüne kadar geçen 8 ayda, 41 milyonun üzerinde yolcu havalimanımızı kullandı. Bu rakam, Münih Havalimanı’nın geçen bir yılda ağırladığı yolcu sayısına eşdeğer.  Dolayısıyla İstanbul Havalimanı her türlü kriter açısından havacılık endüstrisinde küresel anlamda kendisini kanıtlamış durumda. Böylesine büyük ve stratejik bir projenin Türk şirketleri tarafından, yerli sermaye ile ve Türk yöneticilerin emeğiyle hayata geçmesi bile gururlanmak için yeterli” dedi.

ÜÇÜNCÜ PİST 2020 YAZINDA AÇILIYOR

İstanbul Havalimanı’na ilişkin memnuniyet oranının da çok yüksek seviyelerde olduğunun altını çizen Mehmet Kalyoncu, havayolu şirketlerinin ihtiyaç ve önceliklerini de titizlikle değerlendirdiklerinin altını çizdi.

“Böyle büyük bir havalimanında, havayollarının verimli bir şekilde faaliyetlerini sürdürmesi için planladığımız birçok yenilik oldu” diyen Kalyoncu, bu yenilikleri ise şu şekilde özetledi: “Yer altında 14 kilometrelik tünel ağıyla lastikli araçların daha hızlı ve güvenli bir şekilde hizmet vermelerini sağlarken, aynı zamanda apronu sadece uçakların kullanımına bırakıyoruz. Havalimanı bünyesinde bir de yakıt limanımız var. Bu liman sayesinde dünya üzerindeki tüm rafinerilerden jet yakıtı alabiliyoruz. Bu çözüm, havayolları için en önemli maliyet olan yakıt maliyetini ciddi oranda düşürdü. Yine yakıt hidrant sistemimiz sayesinde, jet yakıtının tankerlerle değil, yer altından hidrant hattıyla uçaklara ikmalini gerçekleştiriyoruz. Bir diğer önemli konu olan taksi süresi ise, bu büyüklükteki havalimanlarının ortalamasında... 2020 yılının yaz aylarında hizmete girecek üçüncü pistle birlikte, taksi süresini de ortalamanın çok altında bir süreye indireceğiz.”

"3. Pist 2020 yazında açılıyor"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

41 MİLYON YOLCU ~ 12 gün önce
EEEE AHL DE 45 MİLYON TAŞIDI GEÇEN YIL 8 AYDA DEMEK SEN BECERİKSİZSİN 4 MİLYON DÜŞÜRMÜŞÜN YOLCUYU HADİ AÇALIM AHL Yİ BAKALIM 41 YOLCU TAŞIYACAKMISINIZ SİZ ANCAK ÇOMARLARA YUTTURURSUNUZ PEMBE PANTERDEN MASALLAR İYİ GECELER ÇOMARLAR

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ALLAHIN DEĞİRMENİ ~ 12 gün önce
AĞIR DÖNER İNCE ÖĞÜTÜR SİZ BU YETİMİN HAKKINI YİYİN İÇİN DİN BEZİRGANLARI BADEM BIYIKLILAR AMA ALLAH IN HESABI DA VAR UNUTMAYIN ÖYLE BİR GELİRKİ ŞİMŞEK HIZINDA

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İGA ~ 13 gün önce
İga personeli kan ağlıyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dün Kü bebe ~ 13 gün önce
Ya tutarsa yersen...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TK ~ 13 gün önce
Sabiha nın 2. Pisti ne oldu arkadaş..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
112 Ap0 ~ 13 gün önce
Türk hava yollarin bu zamana kadar acilmadigi icin olusan taksi zararlarini kim karsilayacak acaba...bilen aydinlatsin aydinlanalim...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Adrese Teslim ~ 13 gün önce
İhaleler adrese teslim olmadığında da alabilecek misin delikanlı? İngilizce yazılmış bir şartnameyi okuyup anlayabilecek yetkinlikte olduğundan şüpheliyim, bırak teklif vermeyi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
3. Pist algisi ~ 13 gün önce
Su anda zaten 4 pist var havalimaninda. 3. Pist acilacak deyip guzelleme yapmayin. Halihazirdaki 4 pist neden aktif kullanilamiyor onu anlatin lutfen. Havalimanini acmis olmak icin apar topar yapildigini anlatin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Politika ~ 13 gün önce
Politika sayesinde is yapan insanlar modern is dunyasinda yer bulamaz. Hollanda ulkeden iceri adim attirmaz size, Peru zaten bakar politik sirket, gosterir kapiyi. Arnavutluk, Katar, Rusya, Kazakistan vs. anca buralardan ekmek cikar size, o da uzun durdugu surece. Gittigi anda Turkiye'nin devlete is yapan en buyuk 10 sirketinin hepsi kapiya kilit vurur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
O KİŞİ BU KİŞİYMİŞ DEMEK ~ 13 gün önce
HAVALİMANINDA HERKESİN ANDIĞI KİŞİ BUYMUŞ GÖRDÜNÜZ MÜ. BAKIN BUNA VE BUNUN GİBİLERE. BUNLAR BİZ PERSONELLERİN YAŞAMA SEVİNCİNİ ALAN KİŞİLERDİR.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000