07 Temmuz 2017, Cuma 09:34:18

3. havalimanında son durum

Tamamlandığında dünyanın en büyüğü olacak İstanbul Yeni Havalimanı`nda inşaat tam gaz sürüyor.
  • Oh be meraktan içim içimi yiyordu kaç metreküp beton, kaç ton demir kullanıldı diye. Sonunda öğrendim de rahatladım.
  • içimizdeki hollandalılara selam
  • Şuandaki uçuşlara havalimanı büyüdü diye kac ucus eklenecek..bu 100bin istihdam bence yalan maksimum 5-10bin.. Oda buyuk havalimanı temizlik vs
  • Bu yazinin her cumlesinde duygulandim ulkemize hayirli olmasini temenni ederim . Umarim hersey son olur kimse uzulmez.
  • MKA kodu
  • 10.5 milyon metrekarelik Airport City yapılacağı söylenen alan(havaalanının güneyi) büyük oranda orman. Bu gidişle İstanbul'un çevresinde ormanlar yavaş yavaş tamamen yok olacak.
  • 3.havalimanının ismi ya bi osmanlı padişahı olur örn. 4.Murad Havalimanı ya Milli İrade Havalimanına Hoşgeldiniz yada en kısası Reis Havalimanı olsun icao kodunuda kolay koyarsınız. Ne oldu Hollanda ya yaptırım uygulayacaktık haklıydık değil mi?Aile bakanı ülkemiz de bu kadar kadına şiddet ve olay varken oraya neden gitti ki. Sizde haklısınız referandum bitti unutun hemen herşeyi gitsin. Balık hafızalıyık hepimiz. Hollanda Schipol Size uçuş mu aktarıcak.Şimdi daha çok çalışacaklar. Konma ve kargo tarifelerini yarı yarıya düşürecekler. Frankfurt tan kaç slotu kaparız.3. havalimanı yeni pistlerine aynı anda iniş ve kalkış olacak mı? resimlerde çok yakın görünüyor paralel pistler 3.havalimanı Avm tadında olacak her şey paralı adım atınca ödemeye başlıyacağız. Yaklaşık 18ay kaldı bu süre zarfında bakalım Dünya da neler yaşanacak.İnşaat Sigortası yaptırmışlardır inşallah malum deprem riski yer kayma riski var eski maden Hangi devletlere ticaretimizi ve kapılarımızı kapatmak zorunda kalıcaz
  • saw-2.havalimani arasina buyuk helikopterler ile ara erisim olsun
  • ADI MUTLAK SEKILDE RECEP TAYYIP ERDOGAN ULUSLARARASI HAVAÖLIMANI OLMALI
  • DURDURUN INSAATI BIZ TURKIYENIN GELISMESINI ISTEMIYOORUK

Tamamlandığında dünyanın en büyüğü olacak İstanbul Yeni Havalimanı`nda inşaat tam gaz sürüyor. % 55’lik kısmı tamamlanan projede asansör ve merdiven montajı başlarken, kontrol kulesinin de kaba inşaatı bitiyor. Yeni havalimanı işletmeye açıldığında 100 bin kişiye yeni iş imkânı, dolaylı etkilerle toplam 1.5 milyon kişiye de gelir kaynağı sağlayacak.

İstanbul’u dünyanın sayılı aktarma merkezlerinden biri haline getirecek ülkemizin en büyük projelerinden İstanbul Yeni Havalimanı'nın yapımı tüm hızla sürüyor. İnşaatta yüzde 55’lik bölüm geride kaldı. Lale figürlü tasarlanan uçuş kontrol kulesinin kaba inşaatı bitmek üzereyken, asansör ve yürüyen merdivenlerin montajına başlandı. Yolcu bilgilendirme ekranlarının ise testleri yapılıyor. Mega proje tamamlandığında dünyanın en büyük havalimanı olacak.

100 BİN KİŞİYE İŞ KAPISI OLACAK

76.5 milyon metrekare proje alanına sahip inşaatta haziran ayı itibarıyla 3 bin 500’ü beyaz yaka olmak üzere yaklaşık 27 bin kişi çalışıyor. Bu rakamın önümüzdeki dönemde toplam 30 bin kişiye ulaşması bekleniyor. Yeni havalimanı işletmeye açıldığında 100 bin kişiye yeni iş imkânı, dolaylı etkilerle toplam 1.5 milyon kişiye de gelir kaynağı sağlayacak.

ŞANTİYE ARI KOVANI GİBİ İŞLİYOR

Yeni havalimanında 2 bin 200 kamyon, 252 ekskavatör, 60 kule vinç, 57 greyder, 124 silindir, 101 dozer, 60 eklemli kamyon, 57 tekerlekli yükleyici, 23 mobil vinç, 70 beton mikseri ve 18 beton pompası olmak üzere toplam 3 bin 22 araçtan oluşan makine parkı geceli gündüzlü çalışıyor. Yeni Havalimanı 1 milyon 300 bin metrekarelik ana terminal binası ve 700 bin metrekarelik katlı otopark inşaat alanına sahip olacak. Katlı otopark tamamlandığında 18 bin araca hizmet verebilecek.

'AIRPORT CİTY' KURULACAK

Havalimanının güneyinde toplam 10.5 milyon metrekarelik Airport City (Havalimanı Şehri) kurulacak. Bu alanda oteller, outlet mağazaları, fuar alanları, rezidanslar, ibadethaneler, lojistik üsleri, serbest bölge yer alacak. Havalimanı dünyanın en büyük duty free (gümrüksüz satış) alanına da sahip olacak. Alandaki free shoplarda 400 dünya markasının ürünleri yer alacak.

2018 SONU HİZMETTE

2018 sonlarında hizmete girmesi hedeflenen İstanbul Yeni Havalimanı’nın yıllık yolcu kapasitesi ilk faz tamamlandığında 90 milyon olacak. Bütün fazları tamamlandığında ise yıllık 200 milyon yolcuya kadar çıkabilecek. İstanbul’u sadece bölgenin değil, dünyanın sayılı aktarma merkezlerinden biri haline getirecek olan yeni havalimanından dünya çapında 350 destinasyona uçuş yapılacak. Kapalı inşaat alanı toplamı 3.5 milyon metrekare, terminal binası beton miktarı 1milyon metreküp, terminal binası demir donatı 180 bin ton, terminal çatı alanı 450 bin metrekare, terminal cephe alanı 500 bin metrekare büyüklüğünde.

3. havalimanında son durum

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (57)

Oh be ~ 2 yıl önce
Oh be meraktan içim içimi yiyordu kaç metreküp beton, kaç ton demir kullanıldı diye. Sonunda öğrendim de rahatladım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bozdağ ~ 2 yıl önce
içimizdeki hollandalılara selam

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hollanda ~ 2 yıl önce
Evet içimizdeki kitap okuyan, dünya siyasetini takip eden, ülkesini herşeyden çok seven, içinde insan sevgisi olan, çoluğun çocuğun namusuna göz dikmeyen hollandılalara selam olsun.
100bin kişi ye işmi ~ 2 yıl önce
Şuandaki uçuşlara havalimanı büyüdü diye kac ucus eklenecek..bu 100bin istihdam bence yalan maksimum 5-10bin.. Oda buyuk havalimanı temizlik vs

Yanıtla

Kalan karakter 1000
.. ~ 2 yıl önce
Bu yazinin her cumlesinde duygulandim ulkemize hayirli olmasini temenni ederim . Umarim hersey son olur kimse uzulmez.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mustafa Kemal Ataturk havalimani ~ 2 yıl önce
MKA kodu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Airport City ~ 2 yıl önce
10.5 milyon metrekarelik Airport City yapılacağı söylenen alan(havaalanının güneyi) büyük oranda orman. Bu gidişle İstanbul'un çevresinde ormanlar yavaş yavaş tamamen yok olacak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
3.havalimanı ~ 2 yıl önce
3.havalimanının ismi ya bi osmanlı padişahı olur örn. 4.Murad Havalimanı ya Milli İrade Havalimanına Hoşgeldiniz yada en kısası Reis Havalimanı olsun icao kodunuda kolay koyarsınız. Ne oldu Hollanda ya yaptırım uygulayacaktık haklıydık değil mi?Aile bakanı ülkemiz de bu kadar kadına şiddet ve olay varken oraya neden gitti ki. Sizde haklısınız referandum bitti unutun hemen herşeyi gitsin. Balık hafızalıyık hepimiz. Hollanda Schipol Size uçuş mu aktarıcak.Şimdi daha çok çalışacaklar. Konma ve kargo tarifelerini yarı yarıya düşürecekler. Frankfurt tan kaç slotu kaparız.3. havalimanı yeni pistlerine aynı anda iniş ve kalkış olacak mı? resimlerde çok yakın görünüyor paralel pistler 3.havalimanı Avm tadında olacak her şey paralı adım atınca ödemeye başlıyacağız. Yaklaşık 18ay kaldı bu süre zarfında bakalım Dünya da neler yaşanacak.İnşaat Sigortası yaptırmışlardır inşallah malum deprem riski yer kayma riski var eski maden Hangi devletlere ticaretimizi ve kapılarımızı kapatmak zorunda kalıcaz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yazık ~ 2 yıl önce
Anaaa adam içinde ne varsa dökmüş. Çocuğun okul taksitleri ,2 ekmek yoğurt yazmayı unutmuşsun:))
sd ~ 2 yıl önce
saw-2.havalimani arasina buyuk helikopterler ile ara erisim olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ADI ~ 2 yıl önce
ADI MUTLAK SEKILDE RECEP TAYYIP ERDOGAN ULUSLARARASI HAVAÖLIMANI OLMALI

Yanıtla

Kalan karakter 1000
MKA ~ 2 yıl önce
Kurucu lider ve baskomutanimizin adı olmalı. Mustafa KEMAL Atatürk . Gerisi traşşşşşş
O kimmiş ~ 2 yıl önce
Bir sürü adam gibi adam varken, "Ne mutlu Türküm" diyemeyenin ismi verilmez, Türkiye'nin en büyük havalimanına
DURDURUN ~ 2 yıl önce
DURDURUN INSAATI BIZ TURKIYENIN GELISMESINI ISTEMIYOORUK

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000