11 Temmuz 2017, Salı 11:37:54

3. havalimanında 250 milyon Euro'luk anlaşma

İstanbul Yeni Havalimanı; 6 şirket ile Kargo Şehri ve Yer Hizmetleri Kampüsü için alan tahsis sözleşmesi imzaladı. Anlaşmanın toplam haci 250 milyon Euro değerinde.
  • Arkadaşlar rica etsem net bile bi cvp verebilir mi ""TGS"" var mı yok mu?
  • Tgs ile alıp veremediğiniz veya kuyruk acınız nedir acaba çok merak ediyorum... tgs olsun olmasın sizi ilgilendiren sevindiren veya üzen ne? Herkes kendi işine baksın kafanızı yormayın kendi durumunuza bakın.
  • This is the END.
  • Tga ne olacak? Esb istasyonda çalışanlar olarak ne olacağımızı merak ediyoruz?
  • evet çelebi havaş vs çok güzel demekki thy iştiraki olan tgs personele teşekkür edip millete by by çekecekler geçmiş olsun şimdiden
  • Havaş mevcut personelini o kadar uzak mesafeye gönülsüz transfer edecek ve bunu yaparken çalışanlarına tazminat ödeyecek mi diye çok merak ediyorum. Sonuçta köklü eski kurumsal bir şirket, 25 yıllık anlaşmasıda hayırlı uğurlu olsun ayrıca. Ancak bu şirkete yıllarını veren çalışanlar var ; evlerini Atatürk Havalimanı'na göre aldılar, çocuklarını civar okullara kaydettirdiler, kimileri belkide ulaşım kolaylığı nedeniyle bu işe başladı. Şimdi şirket milyon dolarlık karlı bir anlaşma yapıp büyümekte bu güzel ancak burada bir çok personel o mesafeye gönülsüz gitmek zorunda kalacağı gerçek. Yapılması gereken en azından etik olan burada ya personele gelmek istemeyen arkadaşlar için tazminatlarını ödeyip teşekkür edip ilişkilerini kesmek yada herkese tazminatlarını ödeyip yeni sözleşme yapmaktır. Unutmayın ki aksi takdirde oraya zorla getirilen personelin performansı düşecektir, uzun vadede karlı bir karar olmayacaktır. Yönetimin bu konuda sessizliğini bozup bir an evvel personele açıklama yapması beklenmektedir.
  • kredi yani para bulmak için anlaşmaları bakalara mı yolluyorusnuz:)
  • THY anlaşması çok büyük kapsamli olduğu için daha sonra yapılacak diye söylendi
  • Tgs yer hizmetleri a.ş sanırım. İştiraki olan THY tarafından pas edildi.oda şu ki teşşkkür edilip güle güle denilecek
  • Öte yandan Hüseyin Keskin, Türk Hava Yolları ile olan görüşmelerin devam ettiğini bayrak taşıyıcı ile olan anlaşmanın ayrı bir toplantı ile duyurulacağını açıkladı tgs bu toplantıda açıklanabilir arkadaşlar

Küresel havacılık sektöründe oyunun kurallarını değiştirecek İstanbul Yeni Havalimanı; 6 şirket ile Kargo Şehri ve Yer Hizmetleri Kampüsü için alan tahsis sözleşmesi imzaladı. MNG, PTT, Çelebi Hava Servisi, HAVAŞ, Sistem Lojistik ve Bilin Lojistik, Kargo Şehri’nde, MNG, Çelebi Hava Servisi ve HAVAŞ ise Yer Hizmetleri Kampüsü’nde hizmet verecekler. İşletme süresi boyunca geçerli olacak bu anlaşmalar yaklaşık 250 Milyon Euro tutarında olacak.

Türkiye’nin dünyaya açılan vitrini olmaya hazırlanan İstanbul Yeni Havalimanı, eşsiz bir yolcu deneyiminin yanı sıra uluslararası taşımacılıkta da adından sıkça söz ettirecek. İnşaat çalışmalarının yarısından fazlasının tamamlandığı İstanbul Yeni Havalimanı’nda diğer yandan da ticari anlaşmalar imzalanmaya devam ediyor. Duty free sözleşmesinin imzalanmasının ardından bu yılın ilk çeyreğinde yeme içme alanlarının ihalesi tamamlanırken, reklam tahsis alanlarının ihalesine de önümüzdeki günlerde çıkılacak.
Oluşturulacak istihdam ve farklı iş kollarında pazarların büyümesine katkı sağlayacak olan İstanbul Yeni Havalimanı, proje alanı içerisinde yer alacak Kargo Şehri ile İstanbul’u uluslararası taşımacılığın yeni merkezi haline getirecek. 

İmzalanan 25 yıllık anlaşmalar ile MNG, PTT, Çelebi Hava Servisi, HAVAŞ, Sistem Lojistik ve Bilin Lojistik “Kargo Şehri ve Yer Hizmetleri Kampüsü”ndeki binalarını yaparak, İstanbul Yeni Havalimanı içinde hizmet vermek için yerlerini alacaklar.
Toplamda 350 destinasyona uçuş imkânı sağlayacak İstanbul Yeni Havalimanı, kargo şehrinin oluşturduğu hacim ile Türkiye’nin ihracat hedeflerine ulaşmasına katkı sunarken e-ticaret anlamında da pazarı büyütecek. 

Kiralanabilir alanların yüzde 50’si tamamlandı

Yapılan rekor anlaşmanın ülke ekonomisi açısından çok önemli olduğunu vurgulayan İGA Havalimanı İşletmesi İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Keskin: “Türkiye’nin stratejik konumu, Türk Hava Yolları’nın kargo alanında yaptığı ciddi yatırımlar ve ülkemizin gelişen ekonomisi, Türkiye’nin hava kargo taşımacılığında her geçen gün daha da önemli bir merkez haline gelmesini sağlıyor. Yer hizmetleri ise etkin bir havalimanı operasyonu yönetmemiz açısından yüksek öneme sahip. Biz de İGA olarak yüzyıllar boyunca medeniyetlerin buluşma noktası olan İstanbul’u havacılığın merkezine almak ve kesintisiz bir hizmet sunmak için kargo ve yer hizmetleri konusundaki ilk anlaşmalarımızı tamamladık. Bundan da çok mutluyuz.  Bu kapsamda Türkiye’de doğmuş 6 büyük şirket ile 250 milyon Euro değerinde alan tahsis anlaşmaları imzaladık. Geçtiğimiz yıl duty free anlaşmamızı tamamlamıştık. Yeme içme alanlarında ise sözleşme aşamasındayız, gelecek aylarda reklam tahsis alanlarının ihalesine çıkacağız. Şu an itibari ile kiralanabilir alanların yüzde 50’sini kiraladık. Yüze yakın firma ile sözleşme yapıldı. Bu şirketlerin havalimanımıza yapacakları yatırımlardan doğan ticari hacimle ülke ekonomisine de büyük katkılar sağlayacağımıza inanıyorum. Bunun yanı sıra Türkiye'nin ticari gücüne güç katarak kelebek etkisi ile ekonomik kalkınmamıza ivme kazandıracağımızı düşünüyorum. İstanbul Yeni Havalimanı’nda yer alan tüm şirketler ülke ekonomisine katkı sunduklarının bilinciyle ve de Türkiye’mizi havacılık sektöründe daha ileriye taşıma amacıyla bu anlaşmaları imzalıyor” diye konuştu.200 futbol sahası büyüklüğünde Kargo Şehri!

İstanbul Yeni Havalimanı’nda yer hizmetleri için toplam 150 bin metrekarelik bir alan söz konusu olacak. Kargoda ise bu rakam, kargo uçak park pozisyonları ile tüm kargo şehrinin toplamı, 1,4 milyon metrekare olacaktır. Bu büyüklük, 200 adet uluslararası standartlardaki futbol sahasına tekabül ediyor. Kargo Şehri, 35 adet geniş gövdeli kargo uçağının aynı anda operasyon yapabileceği şekilde inşa edilecek.

Tüm fazlar tamamlandığında Hong Kong’u bile geçecek

Hüseyin Keskin, DHMİ rakamlarına göre 2016’da Atatürk Havalimanı kargo kapasitesi 918 ton iken bu rakamın 2017’nin sonuna kadar 1 milyon tona ulaşmasının beklendiğini vurgulayarak; “İstanbul Yeni Havalimanı ise bu kapasiteyi geliştirmeye açık. Havalimanımız açıldığında 2,5 milyon ton kargo kapasitesine sahip olacak. Şu an dünyanın en büyük kargo hareketine sahip havalimanı, 4,5 milyon tonun biraz üzerinde bir hacme sahip Hong Kong Havalimanı. İstanbul Yeni Havalimanı ise tüm fazları tamamlandığında 5,5 milyon ton kapasiteye sahip olacak.” şeklinde konuştu.

Bugün anlaşmalarında sona gelinen MNG, PTT, Çelebi, HAVAŞ, Sistem Lojistik ve Bilin Lojistik yaklaşık 200 bin metrekarelik alanda faaliyetlerini sürdürecek.

Kargo ve Yer Hizmetleri’nde son teknolojiler kullanılacak

Havacılık sektöründe son dönemde imzalanan en büyük anlaşmalardan biri olan İstanbul Yeni Havalimanı kargo ve yer hizmetleri alan tahsis anlaşmaları kapsamında firmalar, yolcu deneyimini üst seviyelere taşımak için en son teknolojileri kullanacak.
İpek Yolu’nu havadan yeniden kuracak olan İstanbul Yeni Havalimanı, yer hizmetlerinde de yolcu deneyimini ön planda tutarak hizmet vermeyi amaçlıyor. Bu kapsamda gerek yolcu terminallerinde gerekse aprondaki tüm hizmetler, teknolojinin yoğun kullanılacağı en gelişmiş tekniklerin hayata geçirildiği ve yolcuların kendilerini ayrıcalıklı hissetmesini sağlayacak uygulamalar olacak.

Öte yandan Hüseyin Keskin, Türk Hava Yolları ile olan görüşmelerin devam ettiğini bayrak taşıyıcı ile olan anlaşmanın ayrı bir toplantı ile duyurulacağını açıkladı.3. havalimanında 250 milyon Euro'luk anlaşma

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (24)

tgs ne olacak? ~ 12 ay önce
Arkadaşlar rica etsem net bile bi cvp verebilir mi ""TGS"" var mı yok mu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Denizci ~ 2 yıl önce
Tgs ile alıp veremediğiniz veya kuyruk acınız nedir acaba çok merak ediyorum... tgs olsun olmasın sizi ilgilendiren sevindiren veya üzen ne? Herkes kendi işine baksın kafanızı yormayın kendi durumunuza bakın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tgs ~ 2 yıl önce
This is the END.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tgs ~ 2 yıl önce
Tga ne olacak? Esb istasyonda çalışanlar olarak ne olacağımızı merak ediyoruz?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
gariban havacı ~ 2 yıl önce
evet çelebi havaş vs çok güzel demekki thy iştiraki olan tgs personele teşekkür edip millete by by çekecekler geçmiş olsun şimdiden

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tazminat ~ 2 yıl önce
Havaş mevcut personelini o kadar uzak mesafeye gönülsüz transfer edecek ve bunu yaparken çalışanlarına tazminat ödeyecek mi diye çok merak ediyorum. Sonuçta köklü eski kurumsal bir şirket, 25 yıllık anlaşmasıda hayırlı uğurlu olsun ayrıca. Ancak bu şirkete yıllarını veren çalışanlar var ; evlerini Atatürk Havalimanı'na göre aldılar, çocuklarını civar okullara kaydettirdiler, kimileri belkide ulaşım kolaylığı nedeniyle bu işe başladı. Şimdi şirket milyon dolarlık karlı bir anlaşma yapıp büyümekte bu güzel ancak burada bir çok personel o mesafeye gönülsüz gitmek zorunda kalacağı gerçek. Yapılması gereken en azından etik olan burada ya personele gelmek istemeyen arkadaşlar için tazminatlarını ödeyip teşekkür edip ilişkilerini kesmek yada herkese tazminatlarını ödeyip yeni sözleşme yapmaktır. Unutmayın ki aksi takdirde oraya zorla getirilen personelin performansı düşecektir, uzun vadede karlı bir karar olmayacaktır. Yönetimin bu konuda sessizliğini bozup bir an evvel personele açıklama yapması beklenmektedir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kredi:) ~ 2 yıl önce
kredi yani para bulmak için anlaşmaları bakalara mı yolluyorusnuz:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
misafir ~ 2 yıl önce
THY anlaşması çok büyük kapsamli olduğu için daha sonra yapılacak diye söylendi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
inş ~ 2 yıl önce
inş öyle olur mesela 450uçak garantisi falan olsun:)
Tgs ~ 2 yıl önce
Tgs yer hizmetleri a.ş sanırım. İştiraki olan THY tarafından pas edildi.oda şu ki teşşkkür edilip güle güle denilecek

Yanıtla

Kalan karakter 1000
a ~ 2 yıl önce
Öte yandan Hüseyin Keskin, Türk Hava Yolları ile olan görüşmelerin devam ettiğini bayrak taşıyıcı ile olan anlaşmanın ayrı bir toplantı ile duyurulacağını açıkladı tgs bu toplantıda açıklanabilir arkadaşlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000