29 Temmuz 2013, Pazartesi 09:05:32

3. HAVALİMANINA HUCÜM!

İstanbul’un 3. havalimanın sınırları belli olduktan sonra Arnavutköy Tapu Dairesi, tarihinde görülmemiş bir hareketliliğe şahit oldu.
  • Havalimanı çevresinde oturmak için bugün yarışanlar,yarın uçak gürültüsünü protesto için sokaklara çıkmasınlar !
  • 10 sene sonra da gürültü şikayetleriyle gelirler:)
  • yapsınlar yapsınlar alcaklara ders olur inişkalkıs seslerinden uyuyabiliceklermi en fazla yapılıcak mantıklı hareket 1 2 avm olur okadar gerisi patlama yapmaz aksine zarar olur
  • Hatalardan ders almamak böyle bir şey.. Bizde havalimanlarında pistin bittiği yerde plazalar toplu konutlar başlar. Anlamıyorum bu havalimanı dibinde oturma sevdasını da.. Sanırsın Sefaköy'ün tamamı Miles&Smiles Elite Plus sahibi, Havalimanına 10 dk 'dan fazla uzakta olurlarsa ölecekler. Gürültü ve trafik demek havalimanı; yakın çevrelere ulaşım açısından da çok kötü; taksi dışında hiçbir alternatifiniz yok metro tersi güzergahlara. AHL'den Şirinevler'de metrobüs'e aktarma demeyin, bavulla çok eğlenceli değil. Benzer şekilde Kurtköy de öyle.  Arnavutköy'de oturup boğaza, şehir merkezine 2 saatte gideceğime, uçuş öncesi 1 saat erken yola düşerim daha iyi. Tüm havalimanı çalışanlarının Arnavutköy'e hücum edeceğini düşünmek de ayrı komik; bugün AHL'de çalışan herkes Ataköy'de mi oturuyor?
  • hayırlı işleeerrrrr

İstanbul’un 3. havalimanın sınırları belli olduktan sonra Arnavutköy Tapu Dairesi, tarihinde görülmemiş bir hareketliliğe şahit oldu. Yatırımcılar, arazi bulabilmek için kuyruğa girdi. Metrakere fiyatları 70-80 liralardan 500 liraya kadar çıktı. Neo Yapı’nın patronu Kadir Aydın’a göre ise bu daha başlangıç...

Bu aralar İstanbul’da en çok çalışan tapu dairesi Arnavutköy Tapu Dairesi. Yaprak kıpırdamayan bölgede 1 aydır muazzam hareket var. Akşam'da yer alan habere göre; Metrekare fiyatları 70-80 TL’lerden 500 TL’ye kadar çıktı. Üstelik bu daha başlangıç…” Bu sözler İstanbul’un 3. havalimanının yapılacağı bölge etrafında konut projeleri geliştiren Neo Yapı’nın patronu Kadir Aydın’a ait.

SON BİR AY İÇİNDE HIZLANDI

Kadir Aydın, Arnavutköy’e henüz havalimanının h’si ortada yokken giden yatırımcılardan. 8 yıldır bölgede olduğu için Kadir Aydın, Arnavutköy- Bolluca’daki değişimi en iyi gözlemleyen yatırımcılardan biri. Aydın’ın verdiği bilgilere göre havaalanı lafı geçtiği andan itibaren bölgede hareket başlamış. Ancak Arnavutköy’deki asıl hareket, havaalanının sınırları açıklandıktan sonra yani son 1 aydır yoğunlaşmış. Aydın, bu süreçte bölgede metrekare fiyatlarının da hızla arttığını söyledi ve “Birkaç yıl önce 70-80 TL civarında olan rakamların şimdilerde 500 TL’ye kadar yükseldiğini ifade ediyor” dedi.

10 YILIN EN HEYECANLI YERİ

Küçük ve büyük yatırımcıların, kurumsal firmaların da bölgede arazi arayışına girdiğini anlatan Kadir Aydın, “Gidişat gösteriyor ki İstanbul’da önümüzdeki 10 yılın en heyecanlı bölgesi, burası olacak. Sadece havaalanı çalışanları bile burada bir kent oluşturabilir. Kaldı ki şehre bağlantısı olmayan bir havaalanını düşünmek  imkansız. Bu da demek oluyor ki bölgede hem metro hem altyapı çalışmaları hızla hayata geçecek.”

ÇEVRE İLÇELERDE FİYATLAR ZIPLADI

Üçüncü havalimanına komşu ilçelerden Arnavutköy’deki arsaların fiyatı 2010-2011 döneminde yüzde 22 artışla 41 bin TL’ye yükselirken, 2011-2012 dönemindeki artış yüzde 59 olarak gerçekleşti ve fiyatlar 65 bin TL seviyesine kadar yükseldi.
Sahibinden.com verilerine göre Eyüp’te son bir yıl içinde gerçekleşen fiyat değişimi ise yüzde 41. Kendi projesinde ilk etapta metrakere fiyatının 300 liradan satışa çıktığını söyleyen Kemay Aydın, şimdi rakam 5 bin 500 liraya kadar çıktı” diye konuştu.

3. HAVALİMANINA HUCÜM!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

LEGEND ~ 9 yıl önce
Havalimanı çevresinde oturmak için bugün yarışanlar,yarın uçak gürültüsünü protesto için sokaklara çıkmasınlar !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Komik ~ 9 yıl önce
10 sene sonra da gürültü şikayetleriyle gelirler:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yakında ~ 9 yıl önce
yapsınlar yapsınlar alcaklara ders olur inişkalkıs seslerinden uyuyabiliceklermi en fazla yapılıcak mantıklı hareket 1 2 avm olur okadar gerisi patlama yapmaz aksine zarar olur

Yanıtla

Kalan karakter 1000
havalimanı çevresi ~ 9 yıl önce
Hatalardan ders almamak böyle bir şey.. Bizde havalimanlarında pistin bittiği yerde plazalar toplu konutlar başlar. Anlamıyorum bu havalimanı dibinde oturma sevdasını da.. Sanırsın Sefaköy'ün tamamı Miles&Smiles Elite Plus sahibi, Havalimanına 10 dk 'dan fazla uzakta olurlarsa ölecekler. Gürültü ve trafik demek havalimanı; yakın çevrelere ulaşım açısından da çok kötü; taksi dışında hiçbir alternatifiniz yok metro tersi güzergahlara. AHL'den Şirinevler'de metrobüs'e aktarma demeyin, bavulla çok eğlenceli değil. Benzer şekilde Kurtköy de öyle.  Arnavutköy'de oturup boğaza, şehir merkezine 2 saatte gideceğime, uçuş öncesi 1 saat erken yola düşerim daha iyi. Tüm havalimanı çalışanlarının Arnavutköy'e hücum edeceğini düşünmek de ayrı komik; bugün AHL'de çalışan herkes Ataköy'de mi oturuyor?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
:)) ~ 9 yıl önce
hayırlı işleeerrrrr

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000