23 Mayıs 2017, Salı 11:19:47

"3. havalimanı THY'yi daha da yukarılara taşıyacak"

THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Aycı, "Yeni havalimanı tamamlandığında THY'i bir kaç seviye daha yukarıya taşıyacak." dedi.
  • Afrika'ya cemaat okulları yüzünden uçuyoruz" diyordunuz, bıraksanıza?
  • Afrika base uçarım reis sıkıntı yok
  • Bu kadar ezmeye devam ederseniz yakinda afrikaya 37 ucuracak kaptan bulamazsiniz.
  • Thy benim icinde 1 no. Dunyanin en iyi havayollu!!!
  • Bu sene ya da önümüzdeki sene meksika ya uçuş olacak mı
  • Anca cek cak cek...fal bakiyorlar.AHL deki mevcut 47 olan havayolu firmasini 100 cikaracaklarmis. mis mis da mis mis.nerden bulucan 53 firma daha istanbula ucacak.
  • THY Mori Kante'nin meshur ettigi sarki Yeke Yeke'yi tekrar canlandirmali ve kullandirmalidir.
  • 1 numaradan daha yükseğe nereye çıkıcaz acaba:D
  • 737 filosu 150 noktaya uçarak şirkete ençok parayı kazadırıyor. Ama aynı zamanda en çok ezilen filo.(Airbus 321 filosu 40 noktaya,777 filosu 12 noktaya uçuyor)
  • Feto politikalarini savunuyor, Afrika da 737 nin doluluk orani yuzde 65,

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, "Üçüncü havalimanı aynı zamanda THY'nin büyüme hızıyla birleştiğinde İstanbul bölgesinde çok değerli bir transfer merkezi haline dönüşecek. Yeni havalimanı tamamlandığında THY'i bir kaç seviye daha yukarıya taşıyacak" dedi.

Antalya'nın Belek Turizm Merkezi'nde düzenlenen Uluslararası Medya Forumu 2017'ye konuşmacı olarak katılan Aycı, yabancı gazetecilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Forumda kurumunun elde ettiği başarı ve hedefleri anlatan Aycı, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Forumun ardından açıklamalarda bulunan Aycı, üçüncü havalimanının THY, Türkiye ve bölgesi için çok önemli olduğunun altını çizerek, "Üçüncü havalimanı hikayeyi tamamen değiştiriyor. Dünyanın en büyük havalimanlarından birini İstanbul'da inşa ederek akıllı ve tam teşekküllü bir havalimanıyla yolcuların çok rahat konaklayabilecekleri, uçaklarını transfer olarak değiştirebilecekleri ve aynı zamanda havalimanındaki imkanlardan yararlanabilecekleri muhteşem bir ortam oluşturulacak." dedi.

Yeni havalimanının Türkiye'nin ve İstanbul'un dünyadaki konumunu pozitif anlamda etkileyeceğine dikkati çeken Aycı, bu mega projenin bir havalimanından fazlası olduğunu ifade etti.

Aycı, "Havalimanı, Türkiye ile dünyayı birbirine bağlayacak. Üçüncü havalimanı ülkeleri ticari olarak, turizm olarak ve seyahat olarak birbirine bağlayacak çok önemli dev bir proje. Üçüncü havalimanı aynı zamanda THY'nin büyüme hızıyla birleştiğinde İstanbul bölgesinde çok değerli bir transfer merkezi haline dönüşecek. Türk Hava Yolları da bununla birlikte büyüyecek.Yeni havalimanı tamamlandığında THY'i bir kaç seviye daha yukarıya taşıyacak." diye konuştu.

"THY Afrika'da bir numara oldu"
THY'nın sloganlarından birisini "Dünya daha büyük keşfet" olduğunu hatırlatan Aycı, bu bağlamda en büyük hedeflerinden birisinin Afrika'da büyümeye devam etmek olduğunu dile getirdi.

THY'nın son 10 yıl içinde kendisine çok önemli bir hedef belirlediğini belirten Aycı, "Türkiye ve Afrika ilişkilerini adım adım geliştirdiler. 6 yıl öncesine kadar Türkiye'nin Afrika'da sadece 12 büyükelçiliği vardı. Şimdi ise 40'ı aştı. Bence Afrika kendi potansiyelinden dolayı da yatırım yapılmayı hak ediyor. Bu nedenle THY Afrika'da bir numara oldu. Bunu 6-7 yıl gibi kısa bir sürede başardık. Afrika bölgesine odaklanmaya ve bu vizyonumuzu sürdürmeye devam edeceğiz." dedi.

"3. havalimanı THY'yi daha da yukarılara taşıyacak"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (20)

Kenan ~ 5 yıl önce
Afrika'ya cemaat okulları yüzünden uçuyoruz" diyordunuz, bıraksanıza?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Canıtın ~ 5 yıl önce
Afrika base uçarım reis sıkıntı yok

Yanıtla

Kalan karakter 1000
By ~ 5 yıl önce
Bu kadar ezmeye devam ederseniz yakinda afrikaya 37 ucuracak kaptan bulamazsiniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Grb ~ 5 yıl önce
Thy benim icinde 1 no. Dunyanin en iyi havayollu!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Meksika ~ 5 yıl önce
Bu sene ya da önümüzdeki sene meksika ya uçuş olacak mı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Slm ~ 5 yıl önce
Anca cek cak cek...fal bakiyorlar.AHL deki mevcut 47 olan havayolu firmasini 100 cikaracaklarmis. mis mis da mis mis.nerden bulucan 53 firma daha istanbula ucacak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sarki ~ 5 yıl önce
THY Mori Kante'nin meshur ettigi sarki Yeke Yeke'yi tekrar canlandirmali ve kullandirmalidir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Komik ~ 5 yıl önce
1 numaradan daha yükseğe nereye çıkıcaz acaba:D

Yanıtla

Kalan karakter 1000
737 sayesinde ~ 5 yıl önce
737 filosu 150 noktaya uçarak şirkete ençok parayı kazadırıyor. Ama aynı zamanda en çok ezilen filo.(Airbus 321 filosu 40 noktaya,777 filosu 12 noktaya uçuyor)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
737 ~ 5 yıl önce
tebrikler 737, şirket kapansa 737 etkilenmeden devam eder. Şirketi sıkıntılı zamanında ayakta tutan filo. Şirketin ameleleri aynen devam, sizlere öpücükler (tapas yerken yorum yazan bir airbusçu kardeşiniz)
boyinkçi ~ 5 yıl önce
boğazında kalmaz umarım kardeşimn :(
Komik ~ 5 yıl önce
Feto politikalarini savunuyor, Afrika da 737 nin doluluk orani yuzde 65,

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000