15 Şubat 2018, Perşembe 14:53:27

3. havalimanı için komisyon teklifi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba, "(3. havalimanı inşaatı) AKP hükümetine açık çağrı yapıyoruz, bir komisyon kurulsun, bu komisyon oradaki kazaları araştırsın. Eğer hükümet bir komisyon kurmazsa CHP bu konuda bir komisyon kuracak." dedi.
  • N 27 n 52 yüzlerce .
  • CHP yaralı parmağa işemez. Burdan nema çıkar mı ona bakıyor. İnsanları umursamayan hatta tarihi katliamlarla dolu bir partiden ne beklersin.
  • Böyle komisyonlar kurmak cesaret işi. CHP dışında herkes hayor kurulmasın diyecektir. Neden acaba ? Ensar vakfını bile akladılar
  • Milletin projesi olacaksa 5 iş adımını zengin etmekten daha önemli şeyler üzerine hizmet etmeyi görev edinmeleri gerektiğini hatırlatmak lazım, komisyon kurulması çok faydalı olacaktır.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, İstanbul'a yapılan 3. havalimanı inşaatındaki kazaların araştırılması için bir komisyon kurulmasını istedi.

Ağbaba, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, 3. havalimanı inşaatında 27 işçinin hayatını kaybettiğinin açıklandığını ve orada çalışan işçilerin eylem yaptığını anımsattı.

3. havalimanında ilk uçuşun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın doğum günü olan 26 Şubat'ta yapılacağı yönünde iddiaların bulunduğunu belirten Ağbaba, "Deneme uçuşu yetiştirmek için işçilerin hayatı riske atılıyor. Orada bir kutlama yapmayı planlıyorlar. Bu şekilde devam ederse bu cinayetlerin sayısı da artmaya devam edecek. AKP hükümetine açık çağrı yapıyoruz, bir komisyon kurulsun, bu komisyon oradaki kazaları araştırsın." diye konuştu.

Hükümetin, havalimanı inşaatında şimdiye kadar kaç işçinin çalıştığını paylaşmasını istediklerini dile getiren Ağbaba, "Gerçekler farklı ise bunun vebali ağır olacaktır. Eğer hükümet bir komisyon kurmazsa CHP bu konuda bir komisyon kuracak. " ifadelerini kullandı.

Veli Ağbaba, "tehdit içeren sözleri nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kendisine dava açıldığının" hatırlatılması üzerine, "Onun tehditleri, onun açtığı davalar bizim muhalefet alanını çizemez. AKP Genel Başkanı tazminat davalarıyla, siyasetin, muhalefetin nerede yapılacağını çizmeye çalışıyor. Bu çizgiye girmeyeceğimizi belirtmek istiyoruz." diye konuştu.

3. havalimanı için komisyon teklifi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Çok bilen ~ 5 yıl önce
N 27 n 52 yüzlerce .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
faydalı ~ 5 yıl önce
CHP yaralı parmağa işemez. Burdan nema çıkar mı ona bakıyor. İnsanları umursamayan hatta tarihi katliamlarla dolu bir partiden ne beklersin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Senin tarihinde yunanlılar başrol herhalde ~ 5 yıl önce
??
Cesaret ~ 5 yıl önce
Böyle komisyonlar kurmak cesaret işi. CHP dışında herkes hayor kurulmasın diyecektir. Neden acaba ? Ensar vakfını bile akladılar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Doldur boşalt havalimanı ~ 5 yıl önce
Milletin projesi olacaksa 5 iş adımını zengin etmekten daha önemli şeyler üzerine hizmet etmeyi görev edinmeleri gerektiğini hatırlatmak lazım, komisyon kurulması çok faydalı olacaktır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000