29 Ocak 2014, Çarşamba 08:40:56

3. HAVALİMANI İÇİN DEV PROJE

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, "Burada size bir müjde vermek istiyorum. Kuzeyde yeni yapılan havaalanı yakınında 1,5 milyon metrekarelik alanda bir 'Fuar Kampüsü' bir de "Kongre Kampüsü" yapmak üzere bir çalışmamız var" dedi.
  • boş konuşan çok adam var her zamanki gibi.. 3. havaalanına karşı çıkarlar ama kullanırlar, 3. köprüye karşı çıkarlar ama kullanırlar, marmarayda trenlerde acil butonlarına basan vatan hainleri sistemi durdurup bakın çalışmıyor demek için..yapılacak hepsi tıpkı yıllar önce boğaziçi köprüsü yapılırken ne gerek vardı diyen zihniyetin aynı var artı daha da fazlası engellemek karşı çıkmak için lobi yapanlar var..
  • türkiyenin fuarcılık ve kongre sektörü için öne çıkardığı şehirler izmir ve antalya idi? ne oldu da istanbula oldu? ihaleleri yönetemiyor diye mi ak ihale olmuyor mu antalya da izmirde? ayakkab kutuları boş mu kalıyor izmirde :) yığın her şeyi istanbula daha da yaşanmaz olsun canım şehir.
  • herşeyi istanbula yığıp şehri yaşanmaz hale getiren sözde yöneticilerimizi tarih yargılayacaktır.Hala oy kavgası yapan yorumculara da yazıklar olsun.
  • Konumu,ulaşım imkanları ile İstanbul çoktandır modern bir fuar merkezini bekliyor.Umarım bu projede bahsedilen şekilde bir fuar alanı yapılır ve hizmete girer.Çok geç bile kalındı zaten. İrfan Benli
  • Particiliğe gerek yok, herkes vatanını ve ülkesini kendi değerlerince seviyor. burada önemli olan istanbulun mu Anadolunun mu büyümesi ? eğer Anadolu yerine, istanbul büyüyecekse- ki bu ülkenin stratejik kararıdır- hava kapasitesi ist ve saw bugünkü hali ile yetersiz, bunu kabul etmemiz gerek. tartışılması gereken konu yeni havalimanı nın yeri, teknik altyapısı,çevre konuları, su havzalarının durumu, slot , hava koridoru gibi hepimizin bildiği teknik konuları tarşmalıyız. şahsi fikrim önümüzde konulan projenin uygun olmadığı. bu kapasitede bir havalimanının proje ve planlaması için gereken süre gelişmiş ülkelerde 6-10 yıl arasında iken bizde 1-2 yıl. bu konuda fikir beyan edilip yapıcı olunması daha doğru olacaktır.
  • He he
  • Siz ilk önce 31 mart sabahı gözünüzü nerede açacağınızı hesap edin.

CNR Holding tarafından, Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) işbirliğinde gerçekleştirilen İstanbul Mobilya Fuarı'nın (İSMOB) açılışına İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın yanı sıra Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve çok sayıda yerli yabancı mobilya üreticisi firma yetkilileri katıldı.

Başkan Topbaş üzerinde çalıştıkları yeni projenin müjdesini şöyle verdi: "Kuzeyde yeni yapılan havaalanı yakınında 1,5 milyon metrekarelik alanda 'Fuar Kampüsü' yapmak üzere bir çalışmamız var. Yani orada gelenlerin konaklayabileceği, eşleri ve çocuklarıyla birlikte zaman geçirebileceği, bir veya bir kaç fuarı birlikte yapabileceğimiz bir alan çalışmamız var. Aynı şekilde yine o bölgeyle ilgili bir 'Kongre Kampüsü' projemiz var. Bu çalışmalarla İstanbul, dünyayla rekabet edebilen ama bir numaralı olan, dünyada örneği olmayan hem fuarcılık hem kongre merkezi olacak."

3. HAVALİMANI İÇİN DEV PROJE

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

camaroth ~ 9 yıl önce
boş konuşan çok adam var her zamanki gibi.. 3. havaalanına karşı çıkarlar ama kullanırlar, 3. köprüye karşı çıkarlar ama kullanırlar, marmarayda trenlerde acil butonlarına basan vatan hainleri sistemi durdurup bakın çalışmıyor demek için..yapılacak hepsi tıpkı yıllar önce boğaziçi köprüsü yapılırken ne gerek vardı diyen zihniyetin aynı var artı daha da fazlası engellemek karşı çıkmak için lobi yapanlar var..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tyler ~ 9 yıl önce
türkiyenin fuarcılık ve kongre sektörü için öne çıkardığı şehirler izmir ve antalya idi? ne oldu da istanbula oldu? ihaleleri yönetemiyor diye mi ak ihale olmuyor mu antalya da izmirde? ayakkab kutuları boş mu kalıyor izmirde :) yığın her şeyi istanbula daha da yaşanmaz olsun canım şehir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
eagle ~ 9 yıl önce
herşeyi istanbula yığıp şehri yaşanmaz hale getiren sözde yöneticilerimizi tarih yargılayacaktır.Hala oy kavgası yapan yorumculara da yazıklar olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tru ~ 9 yıl önce
Bu proje şehre yük getirmeyecek aksine nefes aldıracak bir projedir. Çünkü şehir merkezinin oldukça uzağında tamamen yeni bir yerleşim yeri ve cazibe alanı doğmasına neden olacaktır. Fuar ve kongre turizmi şehir merkezinden buraya kayacaktır. Ulaşım ve trafiği, 3. köprü ve kanal istanbul ile desteklendiği için İstanbulun merkezine etkisi çok az olacaktır. Bu proje İstanbulun atıl kalmış, dar bir alana sıkıştırılmış kapasitesinin ve güzelliklerinin meydana çıkaracak yüzyılın projesidir. Yapan ve düşünenlerden Allah razı olsun bin kere.
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Konumu,ulaşım imkanları ile İstanbul çoktandır modern bir fuar merkezini bekliyor.Umarım bu projede bahsedilen şekilde bir fuar alanı yapılır ve hizmete girer.Çok geç bile kalındı zaten. İrfan Benli

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İzmirli ~ 9 yıl önce
İzmir Büyükşehir Belediyesi İmkanları İstanbul'dan çok daha kısıtlı iken Gaziemirde 110.000 metrekare kapalı alanda yeni Fuar alanını yaptı ve bitmek üzere... Umarım İstanbul alanı Özel şirketlere peşkeş çekmeden kendisi yapar
ist ahl ~ 9 yıl önce
Particiliğe gerek yok, herkes vatanını ve ülkesini kendi değerlerince seviyor. burada önemli olan istanbulun mu Anadolunun mu büyümesi ? eğer Anadolu yerine, istanbul büyüyecekse- ki bu ülkenin stratejik kararıdır- hava kapasitesi ist ve saw bugünkü hali ile yetersiz, bunu kabul etmemiz gerek. tartışılması gereken konu yeni havalimanı nın yeri, teknik altyapısı,çevre konuları, su havzalarının durumu, slot , hava koridoru gibi hepimizin bildiği teknik konuları tarşmalıyız. şahsi fikrim önümüzde konulan projenin uygun olmadığı. bu kapasitede bir havalimanının proje ve planlaması için gereken süre gelişmiş ülkelerde 6-10 yıl arasında iken bizde 1-2 yıl. bu konuda fikir beyan edilip yapıcı olunması daha doğru olacaktır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
@ ~ 9 yıl önce
AHL kapasite sorunu oldugunu herkes biliyor. Buna prof. olmanna gerek yok. 3. havalimaniní çogu kisi istiyor fakat, AKP'nin yapmak istedigi bolgeye karsi. Oraya yeni bir havalimani yapilmasi, oranin imara acilmasi demek oluyor. Kadir Topbas'in açikladigi proje de kanitidir. Bunun arkasi gelir. Insan buna karsi.
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
He he

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Siz ilk önce 31 mart sabahı gözünüzü nerede açacağınızı hesap edin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
:) ~ 9 yıl önce
İstersen iddiaya girelim? En az %50 oy alacak AKP. Hala bunu göremiyorsanız zaten diyecek birşey yok. 31 martta görüşmek üzere :)
:)) ~ 9 yıl önce
akp istanbulda ne zaman yüzde 50 almış :))))) sırrı ve sarıgül fena zorlayacak gözlerini sen aç istersen
Aziz Nesin ~ 9 yıl önce
Azız Nesin'in bir sözünü hatırladım şimdi.. ama yazsam sayın admin yayınlamazki..Neyse siz anladınız onu..
:)))) ~ 9 yıl önce
Öyle yada böyle memleketimiz gelişmesi gerekiyor. Vatandaşın´ın isteklerini gözetleyen ve en iyi hizmet eden iktidar kalsın/olsun!

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000