27 Şubat 2017, Pazartesi 11:17:38

3. havalimanı güvenliğini Proline sağlayacak

İstanbul Yeni Havalimanı'nın güvenliğini Türk teknoloji şirketi Proline sağlayacak.
  • Kafa 500 diyeni it kopek sen kim olyorusun 40 mily o bir halka hakaret ediyorsun it soytarıya kurdler dünyada bir saygınlığı var ya seni
  • Proline yerli uretim 0 tum urunler ithal .. KGYS (Kent guvenlik yonetim sistemi) Eski ismi Mobese yapimi emniyetin iligini kuruttular sira hava limaninda .. Gerci sasirmamak lazim Malum ailedenler TOPBAŞ Ailesi .. Onlardan baskasinami verilecekti HAYIR...HADI HAYIRLI AKSAMLAR SIZE.. Anlayan anliyor ulkenin kanini emmeye devam..
  • türk teknoloji şirketi diyor da kullanılacak ekipmanları,yazılımı vs üretiyor mu yoksa ithal mı ediyor ? ayrıca bu firmanın sahipleri kimler acaba ? ihalesiz,25 yıllığına işi aldığına göre birilerinin ortağı,oğlu,yeğeni falandır !
  • Proline esittir.Bim ayni.firma.Masallah
  • İlk yorum düşmüş. Yorumsuz yapan arkadaşa bakılırsa artık havalimanının yapımına itiraz etse de yapacak bir şeyi kalmamış, bunun farkında. Eeee bu seferde yapılanlara .ok atalım demi... Bir önceki haberde barış yarkadaş isimli m.v zavallasının bulmacadaki evet cevabını propoganda görmesi gibi bir şey. Yok yahu valla muhalif düşünce cacıklıkta öte gidemez bu ülkede. Üretmekten ziyade ürkütmek üzere yaşıyorsunuz.
  • Şirket İsrail ile işbirliği yapmıyor mu?
  • Terör örgütlerinin yaptığı eylemlerde onlarca kişinin şehit olduğu AHL de terör örgütünün sözde bayrağını dalgalandıran zihniyet varken sizi kimi kimden koruyacaksınız...
  • Bi olay olduğunda TAV Güvenlik gibi sivillerden hızlı kaçacaklarsa hiç gelmesinler gerek yok

İstanbul Yeni Havalimanı'nın güvenliğini Türk teknoloji şirketi Proline sağlayacak.

Proline açıklamasına göre, İstanbul Yeni Havalimanı'nın inşaatını gerçekleştiren ve 25 yıllığına işletmesini üstlenen İGA, havalimanının güvenliğini sağlaması için Proline'ı tercih etti.

Anlaşma kapsamında Proline; havalimanı güvenliğini akıllı çit, radar, biyometrik sistemler ve termal kameraların da bulunduğu yeni nesil teknolojiler ile sağlayacak. Kurulan sistem, sabit ve hareketli kameralar ile akıllı video analiz sistemleri kullanılarak desteklenecek.

Ayrıca, proje kapsamında pist, apron, terminal ve otoparklar için yüksek teknolojili çözümler ile güvenli bir altyapı oluşturulacak. Giriş ve çıkışların biyometrik olarak kontrol altına alınacağı yapıda, yüz tanıma ve damar izi teknolojileri kullanılacak. Aktiviteler komuta kontrol merkezleri üzerinden izlenip, erken uyarı sistemleri ile operasyon merkezlerinin daha hızlı karar vermesi sağlanacak.

Proline; tamamlandığında sıfırdan yapılan dünyanın en büyük havalimanı olacak İstanbul Yeni Havalimanı'nda çevresel sistem güvenliği, video sistem güvenliği ve erişim kontrol sistem güvenliği çözümleri kullanarak entegre bir güvenlik sistemi kuracak.

"Potansiyel hatalar minimuma indirilecek"

Açıklamada görüşlerine yer verilen Proline İcra Kurulu Başkanı Mehmet Doğanyiğit, Türkiye tarihinin en büyük altyapı projesi olan İstanbul Yeni Havalimanı'nın güvenliğini, geliştirdikleri güvenli ve akıllı şehir çözümleri ile sağlamaktan gurur duyduklarını dile getirdi. Doğanyiğit, şunları kaydetti:

"Dünyanın en önemli yolcu trafiği merkezlerinden biri olması beklenen bu havalimanında, tüm fazlar tamamlandığında yıllık 200 milyonun üzerine çıkartılabilir bir kapasitenin kullanıma sunulması planlanıyor. Bu denli yoğun trafiği olan alanlarda güvenliğin, mevcut kontrol sistemleri ve klasik kontrol mekanizmalarıyla sağlanması mümkün değildir.

Burada hayata geçireceğimiz akıllı güvenlik sistemleri ile başta insan faktöründen kaynaklanabilecek hatalar olmak üzere potansiyel hatalar minimuma indirilecek. Akıllı kararlar vererek önleyici aksiyonlar alabilen teknolojiler ile hızlı kararlar alınarak aksiyona geçilebilecek ve bu sürecin bir sonucu olarak da milyonlarca yolcunun konfor ve huzuru artırılmış olacak."

İGA Havalimanları İnşaatı Üst Yöneticisi (CEO) Yusuf Akçayoğlu ise İGA ile Proline arasındaki iş birliğinden memnuniyet duyduklarını belirtti. Akçayoğlu, şu açıklamalarda bulundu:

"Dünyanın en önemli havacılık merkezlerinden biri olacak İstanbul Yeni Havalimanı'nda, en son teknolojilerin kullanıldığı kusursuz güvenlik sistemlerinin bulunması gerekiyor. Böylesine büyük bir projenin güvenliğinde ise Türkiye'de ürettikleri teknoloji çözümlerini tüm dünyaya ulaştıran Proline ile iş birliği yapmaktan çok mutluyuz.

Bu iş birliğimiz ile havalimanında gerçekleşecek tüm operasyonlar kesintisiz ilerlemekle kalmayacak, aynı zamanda burası dünyanın en güvenilir alanlarından birisi haline de gelecek."

3. havalimanı güvenliğini Proline sağlayacak

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

Osman ~ 5 yıl önce
Kafa 500 diyeni it kopek sen kim olyorusun 40 mily o bir halka hakaret ediyorsun it soytarıya kurdler dünyada bir saygınlığı var ya seni

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Garip Yolcu ~ 5 yıl önce
Proline yerli uretim 0 tum urunler ithal .. KGYS (Kent guvenlik yonetim sistemi) Eski ismi Mobese yapimi emniyetin iligini kuruttular sira hava limaninda .. Gerci sasirmamak lazim Malum ailedenler TOPBAŞ Ailesi .. Onlardan baskasinami verilecekti HAYIR...HADI HAYIRLI AKSAMLAR SIZE.. Anlayan anliyor ulkenin kanini emmeye devam..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
? ~ 5 yıl önce
türk teknoloji şirketi diyor da kullanılacak ekipmanları,yazılımı vs üretiyor mu yoksa ithal mı ediyor ? ayrıca bu firmanın sahipleri kimler acaba ? ihalesiz,25 yıllığına işi aldığına göre birilerinin ortağı,oğlu,yeğeni falandır !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yok be yaa ~ 5 yıl önce
Herşey ithal be hocam.
yavuz kara ~ 5 yıl önce
Proline esittir.Bim ayni.firma.Masallah

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Evet evet ~ 5 yıl önce
İlk yorum düşmüş. Yorumsuz yapan arkadaşa bakılırsa artık havalimanının yapımına itiraz etse de yapacak bir şeyi kalmamış, bunun farkında. Eeee bu seferde yapılanlara .ok atalım demi... Bir önceki haberde barış yarkadaş isimli m.v zavallasının bulmacadaki evet cevabını propoganda görmesi gibi bir şey. Yok yahu valla muhalif düşünce cacıklıkta öte gidemez bu ülkede. Üretmekten ziyade ürkütmek üzere yaşıyorsunuz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
evet evet ! ~ 5 yıl önce
şakşaklayıp,yaladıklarının neler 'ürettiklerini' ,yandaş,çoluk,çocuklarının nasıl nemalandıklarını,malı götürdüklerini de vekillerinin kol saatlerini,makara,bakaralarını, dolarlarını,kasalarını,paraları sıfırlamalarını da gayet iyi biliyoruz ! sen fazla ürkme ve ürkütme, aç kalmayacaksın, sahiplerin sana dişleyecek kemik verecekler daha çok sahibinin sesi olasın diye !
İşbirliği ~ 5 yıl önce
Şirket İsrail ile işbirliği yapmıyor mu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yorumsuz... ~ 5 yıl önce
Terör örgütlerinin yaptığı eylemlerde onlarca kişinin şehit olduğu AHL de terör örgütünün sözde bayrağını dalgalandıran zihniyet varken sizi kimi kimden koruyacaksınız...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kafa 500 heralde ~ 5 yıl önce
Dalgalanan bayrak pkk bayrağı değil , Dalgalanan bayrak Irak tarafından da tanınmış bir kürt bölgesinin . Tüm Kürtler terörist değil ! ELHAMDÜLLİLLAH KÜRDÜM , MÜSLÜMANIM , NE MUTLU TÜRKİYELİYİM DİYENE !
~ 5 yıl önce
Ne mutlu TÜRKÜM diyene. Atatürkün de dediği üzere kendini bu vatanın evladı bilen Türk hisseden herkes Türktür. Dolayısıyla Türkiyeli gibi acayip kelimeler çıkarmayın.
Ne yaparsa eyvallah ~ 5 yıl önce
Kafa 500 diyen cahil. O adam ne yaparsa eyvallah dimi??? O paçavra bir bayrak muamelesi gördü. Bayrak devletlere ait olur biatçı cahil. Peki dediğin yer bir devlet mi? Kürdistan denilen yer bir devlet mi ki paçavrası asılıyor havalimanina???? Ülke ne hale geldi hala biat etmeye devam edin siz..............
kafa 500 diyene ~ 5 yıl önce
O bayrak bir bölgenin bayrağı yani bir ülkeye,millete ait değil. Ayrıca o 'bölge'nin yöneticilerinin ülkemiz aleyhine yaptıkları da söyledikleri de ortada. Tabii onları böylesi rezilce şımartanlar da mevcut iktidarımız ! Tüm kürtler terörist değil doğru ancak ülkemizde yaşanan haraç,uyuşturucu,kaçakçılık,gasp,çek,senet,otopark,insan kaçakçılığı gibi ve daha birçok suçu işleyenler çoğunlukla kimler acaba? Bir insan,toplum aç,cahil,okumamış,görmemiş,ezilmiş vs olabilir ama bunlar suç işlemesine mazeret değildir,olamaz! Ayrıca yaşadığın ülkenin resmi dilinin gramerini bilmiyorsun öğren, türkiyeli hem türkçe gramere uygun değil hem öyle bir kavram yok.Atatürk'ün 'Ne mutlu türküm diyene' sözündeki kasıt, ırk olarak değil vatandaşlık bağıyla aidiyet olarak kastedilmiştir. Toplum olarak gayri medeniyiz,yolda yürümeyi,otobüse,metroya inip,binmesini bilmiyoruz, cahiliz,okumadan,araştırmadan aklımıza geldiği gibi konuşuyup,yazıyoruz maalesef. Ve suç, cahil de değil cahillikten kurtulmayanındır.
TGS ~ 5 yıl önce
Bi olay olduğunda TAV Güvenlik gibi sivillerden hızlı kaçacaklarsa hiç gelmesinler gerek yok

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tav ~ 5 yıl önce
Tav güvenlik dediğin kişiler senin yaralı arkadaşlarına yardım etti.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000