07 Şubat 2018, Çarşamba 09:26:40

3 günlük transit vize verilecek

Özbekistan, bazı ülkelerin vatandaşlarına 3 günlük transit vize verecek.
  • OVIR denen saçmalığı uygulayan ülkelere gitmiyorum artık. Kırgızistan da güya vize istemiyor. OVIR yaptırmanı istiyor sadece

Özbekistan, bazı ülkelerin vatandaşlarına 3 günlük transit vize verecek.

Cumhurbaşkanı Şavkat Mirziyoyev tarafından geçen hafta imzalanan "Özbekistan'da turizm potansiyelinin geliştirilmesine ilişkin" kararnamenin hayata geçirilmesine yönelik karara göre, 1 Mayıs'tan başlayarak, bazı ülkelerin vatandaşlarına 3 günlük transit vize verilecek.

Buna göre, transit vize alanların, kontrollü bir şekilde havaalanı dışına çıkıp, turistik gezi ve programlara katılması mümkün olacak. Transit vize alacaklar uçak biletlerini göstererek, konsolosluk harcı ödeyecek.

Bakanlar Kurulunun, söz konusu uygulama ile ilgili kararı ve transit vize verilecek ülkelerin listesini iki ay içinde kabul edeceği kaydedildi.

Turizmini canlandırmaya yönelik son zamanlarda bazı kararlar alan Özbekistan yönetimi, özellikle vize kolaylığı ile ülkeye gelecek turist sayısını artırmayı ve ekonomiye katkı sağlamayı hedefliyor.

Cumhurbaşkanı Mirziyoyev tarafından geçen hafta imzalanan kararnameyle 10 Şubat itibarıyla aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 7 ülkenin vatandaşlarına 30 günlük vize muafiyeti tanınması ve 39 ülkenin vatandaşlarına vize kolaylığı (2 iş gününde vize verme) sağlanması öngörülüyor.

3 günlük transit vize verilecek

Facebook Yorum

Yorumlar

Vize muafiyetiymiş ~ 5 yıl önce
OVIR denen saçmalığı uygulayan ülkelere gitmiyorum artık. Kırgızistan da güya vize istemiyor. OVIR yaptırmanı istiyor sadece

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000