05 Haziran 2024, Çarşamba 20:33:21

26. Madde komisyondan geçmedi; Havaçad'dan açıklama geldi

Havacılık İşletme Hizmetleri ve İdari Çalışanlar Derneği (HAVAÇAD) 26. maddenin TBMM'den geçmemesi ile ilgili açıklama yaptı.
  • Adamlar öyle alçaldılar ki kazanım iptal edildi diye Zafer çığlıkları atıyorlar, halbuki ceplerine 1 kuruş bile girmedi.
  • ben alamıyorsam kimse almasın!
  • İşletmeci arkadaşlar seyrüseferin zam almasından memnun değillerse bizi bıraksınlar kurum ayrılsın sonra görelim bakalım neler oluyor :) hem bizi istemeyip hem de bize eklemlenme çabaları pek üzücü.
  • Nedir arkadaş ?
  • Cibali karakolu akçelerini geçti iş. Millet bayram ediyor birlikten kuvvet doğdu kazandım diye. Atc nin aimin alacağı 3 5 iptal olması beyin kazanımı acaba . Hadi maliyeden geçirtin herkese eşit tazminatı bem alkışlamayacağım hadi yapın bakalım
Havacılık İşletme Hizmetleri ve İdari Çalışanlar Derneği (HAVAÇAD) 26. maddenin TBMM'den geçmemesi ile ilgili açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada 26. maddenin geri çekilmesinin memnuniyetle karşılandığı bildirilirken, uçuşları aksatacak eylemlerinde karşısında olunacağı ifade edildi. 

Açıklama şu şekilde;

KAMUOYUNA!

KANUN TEKLİFİNDEKİ 26. MADDENİN TBMMDE KOMİSYONDAN GERİ ÇEKİLMESİYLE İLGİLİ AÇIKLAMA. ..

Daha önceden kamuoyuna açıklandığı üzere; havacılık sektörü başta olmak  üzere ulaştırma sektörüne ilişkin maddeleri içerir Kanun Teklifinin 26. maddesi, çalışanlar arasında büyük huzursuzluk yaratmıştır.

Bahse konu MADDENİN TBMMde KOMİSYONDAN GERİ ÇEKİLMESİ memnuniyet yaratmıştır.

Yeniden  yapılacak yasal düzenlemede tarafların ve tüm STK' ların katılımıyla ve ortak akılla alınacak karar sonrası, herkes için adil bir çalışmanın başlatılması tek arzumuzdur.
Bu çalışma tamamlanıncaya kadar, bağlı olduğumuz Bakanlığımızın ,Kuruluşumuzun ve Dünya’da zirveye yürüyen Türkiye Sivil Havacılığının itibarını zedeleyecek hiçbir faaliyette bulunulmaması, Havayolu şirketleri başta olmak üzere ilgili tüm Kurum Kuruluşları maddi zarara uğratacak, yolcu ve ekip mağduriyetleri oluşturacak , can ve mal emniyetini riske sokacak her türlü eylemin karşısında olacağımızın bilinmesi hususunu kamuoyuna ve tüm paydaşlara saygıyla duyururuz.

Bununla birlikte kanun teklifindeki 26. maddenin geri çekilmesinde gerekli hassasiyeti gösteren başta Ulaştıma ve Altyapı Bakanımız Sayın Abdulkadir URALOĞLU'na, DHMİ Genel Müdürümüz Sayın Dr. Hüseyin KESKİN'e, UÇMS, TUS, BTS Genel Başkanları ile ortak deklarasyonda imzası bulunan Dernek Başkanlarına, Hizmet kolumuzda faaliyet gösteren Sendikalara ve Genel Başkanlarına, Tüm Üyelerimize ve Kıymetli Basın Yayın Organlarına içtenlikle teşekkür ediyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

26. Madde komisyondan geçmedi; Havaçad'dan açıklama geldi

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Kafamız nasıl güzel ~ 8 gün önce
Adamlar öyle alçaldılar ki kazanım iptal edildi diye Zafer çığlıkları atıyorlar, halbuki ceplerine 1 kuruş bile girmedi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
büyük zafer ~ 8 gün önce
ben alamıyorsam kimse almasın!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ATCO ~ 8 gün önce
İşletmeci arkadaşlar seyrüseferin zam almasından memnun değillerse bizi bıraksınlar kurum ayrılsın sonra görelim bakalım neler oluyor :) hem bizi istemeyip hem de bize eklemlenme çabaları pek üzücü.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tamamda 26. Madde ~ 8 gün önce
Nedir arkadaş ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hahahahjajaj ~ 8 gün önce
Cibali karakolu akçelerini geçti iş. Millet bayram ediyor birlikten kuvvet doğdu kazandım diye. Atc nin aimin alacağı 3 5 iptal olması beyin kazanımı acaba . Hadi maliyeden geçirtin herkese eşit tazminatı bem alkışlamayacağım hadi yapın bakalım

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000