15 Şubat 2018, Perşembe 10:18:26

2020 Dünya Hava Oyunları Türkiye'de

2020 Dünya Hava Oyunları'nın Türkiye'de yapılmasına ilişkin protokol Türk Hava Kurumu (THK) Başkanı Kürşat Atılgan ile Uluslararası Havacılık Federasyonu (FAI) Başkanı Frits Brink tarafından imzalandı.
  • Sportif havacılık personeli biran önce ayrılıp yoluna bakmalı yoksa tazminatlarıni da alamayacaklar. Hala maaş borçları öğretmen primi borçları var 3 sene öncesinden. Ama vizyonsuz bazı müdürler kalabilir. Elinde uçacak planörü yok görsen filo komutanı. :)
  • Helal olsun Başkanımız , zor günleri geride bırakıcaz .. Tüm paraşüt camiasına hayırlı olsun .. salim bey'i unutmayalım . Bizlerde inanıyoruz ... Her çökşün bir çıkışı vardır ..
  • THK yı eleştirerek yerden yere vurmaya çalışanlar.Kesinlikle yıllarca ekmeğini ve ailesinin rızkını oradan öğrendiği meslek bilgisi ile sağlamışlardır.Gün birlik olma günü Herkes bir şekilde THK ya nasıl yardımcı olabiliriz diye düşünmelidir.Felâket tellallığı yaparak yıkıcı eleştiriler yaparak hiç bir yere varamayız. Bir önceki yönetim THK yı bu durumlara getirirken sizler neredeydiniz.
  • içler acısı hiç kimseye ev sahipiliği yapamaz biz dünyaya rezil edicek. Bırakında federasyon eliyle yapılsın sizin yüzünüzden ülke rezil olmasın
  • ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN.BİR ÖNCEKİNDE BATMIŞTIK.TANSU ÇİLLER 20 MİLYON VERECEKTİ, VERMEDİ.
  • Yillar once ticari faaliyet ve sportif havacilik diye ikiye boldunuz.ticari kismi batirdiniz.umudunuzu sporitf havaciliga mi bagladiniz?
  • Fai wag gozden cikarmis olmali.Yoksa bu ekibe neden boyle bir is versin?
  • World air comedies
  • Maas alamayan yabanci dili ve vizyonu dar personel ile maddi yapisi cokmus yonetimden bi haber thk ile dunya hava oyunlari denen organizasyonun sonu sadece rezilliktir. Gorunen koy kilavuz istemez.
  • Umarım toparlarsın THK bu senin çıkış yolun olsun...ve geçmişte kalsın tüm kötü günler...

2020 Dünya Hava Oyunları'nın Türkiye'de yapılmasına ilişkin protokol Türk Hava Kurumu (THK) Başkanı Kürşat Atılgan ile Uluslararası Havacılık Federasyonu (FAI) Başkanı Frits Brink tarafından imzalandı.

Protokol için İsviçre’nin Lozan kentinde bulunan Türk Hava Kurumu (THK) Başkanı Kürşat Atılgan, Olimpiyat Evi'nde düzenlenen imza töreninde açıklamalarda bulundu. FAI yöneticilerinin Türkiye’de yaşanan terör olayları nedeniyle tereddütler yaşadıklarını belirterek, “Türkiye hakkında yurt dışında konuşanların çoğu ülkemizi görmeden konuşuyor. Türkiye'yi gördükten sonra fikirleri değişiyor. Bizim en aleyhimizde olanlar bile ülkemize gelip, THK'nın altyapısını, çalışanlarını ve gönüllülerimizi gördükten sonra Dünya Hava Oyunları'nın yapılacağı en iyi ülkenin Türkiye olacağına karar verdiler. Yönetim Kurulu da oy birliği ile 5-6 aylık çetin mücadeleden sonra oyunların Türkiye'de yapılmasına karar verdi. Coğrafyanın da çok büyük etkisi var. THK'nın da çok büyük etkisi var. Afrika'nın, Asya'nın Avrupa'nın hava sporlarına gönül veren sporcularının çoğunun kesişme noktası Türkiye. Her coğrafyadan sporcuların, ulaşabileceği bir yer” şeklinde konuştu.

Dünya Hava Oyunları'nın 1997’de de ilk defa THK’nın girişimleri sayesinde Türkiye'de gerçekleştirildiğini aktaran Atılgan, şöyle konuştu:

“2020 Dünya Hava Oyunlarının ülkemizde yapılması, Türkiye'nin tanıtımı, turizm ve hava sporlarının gelişimi açısından büyük faydalar sağlayacak. 1997’de yapılandan çok daha iyi yapmak için FAI ile THK yönetimi ve çalışanlarıyla ülkemize yaraşır şekilde bunu başaracağız.”

Atılgan, oyunların Ankara, İzmir, Eskişehir, Antalya, Denizli ve Fethiye’de yapılacağını söyledi. THK’nın Türkiye’de FAI’ye üye tek yetkili hava sporları federasyonu olduğunu belirttiği konuşmasında 2020 deki oyunlar için altyapının büyük oranda hazır olduğunu kaydetti.

“Drone yarışlarının çok ilgi çekmesini bekliyoruz”

Atılgan, Türkiye’de gerçekleştirilecek oyunlarda ilk kez gerçekleştirilecek drone yarışlarının büyük ilgi çekeceğini ifade ederek, “Dronelerin dünyadaki otoritesi FAI, Türkiye'de ise dronelerin otoritesi THK olacak. Drone yarışmasının çok ilgi çekmesini bekliyoruz. Teknolojisi çok hızlı gelişen drone konusunda THK Üniversitesi tarafından bir takım yatırımlar yapılacak. 1997'de yamaç paraşütü ve balon gibi etkinlikleri turizme kazandırdık. Bunların ekonomik değeri 100 milyon dolarlarla ölçülüyor” dedi.

Atılgan, Atatürk'ün THK'yı kurarken söylediği ‘İstikbal Göklerdedir’ sözünün, Dünya Hava Oyunları'nın sloganı olarak kullanılacağını ifade etti.

“Adaylar arasında Türkiye açık ara öndeydi”

FAI Başkanı Brink, Dünya Hava Oyunları'nın 2020 yılında eylül ayında Türkiye'de düzenleneceğini belirterek, oyunların düzenlenmesinde aday olan ülkeler arasında Türkiye'nin açık ara önde olduğunu söyledi.

Konuşmaların ardından Atılgan ile Brink, 2020 Dünya Hava Oyunları'nın Türkiye yapılmasına ilişkin protokolü imzaladı. Törende Türkiye’nin Bern Büyükelçisi İlhan Saygılı da yer aldı.

2020 Dünya Hava Oyunları Türkiye'de

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Tavsiye ~ 4 yıl önce
Sportif havacılık personeli biran önce ayrılıp yoluna bakmalı yoksa tazminatlarıni da alamayacaklar. Hala maaş borçları öğretmen primi borçları var 3 sene öncesinden. Ama vizyonsuz bazı müdürler kalabilir. Elinde uçacak planörü yok görsen filo komutanı. :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
En büyük Başkan! ~ 4 yıl önce
Helal olsun Başkanımız , zor günleri geride bırakıcaz .. Tüm paraşüt camiasına hayırlı olsun .. salim bey'i unutmayalım . Bizlerde inanıyoruz ... Her çökşün bir çıkışı vardır ..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yabre ~ 4 yıl önce
THK yı eleştirerek yerden yere vurmaya çalışanlar.Kesinlikle yıllarca ekmeğini ve ailesinin rızkını oradan öğrendiği meslek bilgisi ile sağlamışlardır.Gün birlik olma günü Herkes bir şekilde THK ya nasıl yardımcı olabiliriz diye düşünmelidir.Felâket tellallığı yaparak yıkıcı eleştiriler yaparak hiç bir yere varamayız. Bir önceki yönetim THK yı bu durumlara getirirken sizler neredeydiniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
nalıncıkeseri ~ 4 yıl önce
sanki çalışanları thk babasının hayrına çalıştırdı ekmek verdi. çalışan olmasa thk nasıl para kazanacak hizmet verecek? sömürmeselar çalışanın hakkını zamanında verseler çalışan niye eleştirsin delimi bu kadar adam?
thk nın hali ~ 4 yıl önce
içler acısı hiç kimseye ev sahipiliği yapamaz biz dünyaya rezil edicek. Bırakında federasyon eliyle yapılsın sizin yüzünüzden ülke rezil olmasın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hüsnü ~ 4 yıl önce
Federasyon THK ile işbirliği yapmadığı sürece belki yetkili ama gerçekte etkisiz elemandır.
THK ~ 4 yıl önce
ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN.BİR ÖNCEKİNDE BATMIŞTIK.TANSU ÇİLLER 20 MİLYON VERECEKTİ, VERMEDİ.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Skydiver ~ 4 yıl önce
Yillar once ticari faaliyet ve sportif havacilik diye ikiye boldunuz.ticari kismi batirdiniz.umudunuzu sporitf havaciliga mi bagladiniz?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Fai ~ 4 yıl önce
Fai wag gozden cikarmis olmali.Yoksa bu ekibe neden boyle bir is versin?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Wac ~ 4 yıl önce
World air comedies

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Görünen köy ~ 4 yıl önce
Maas alamayan yabanci dili ve vizyonu dar personel ile maddi yapisi cokmus yonetimden bi haber thk ile dunya hava oyunlari denen organizasyonun sonu sadece rezilliktir. Gorunen koy kilavuz istemez.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Waw ~ 4 yıl önce
Umarım toparlarsın THK bu senin çıkış yolun olsun...ve geçmişte kalsın tüm kötü günler...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Jfk ~ 4 yıl önce
Thknin cikmasi icin bu yonetimin tamaminin gitmesi gerek.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000