09 Eylül 2019, Pazartesi 15:25:01

2 bin sefer iptal 200 bin yolcu mağdur!

İngiltere’de British Airways pilotlarının iki günlük grevi, ülke havacılık tarihinin en büyük krizlerinden birine dönüştü.
  • Somurgeciler
  • Allah Allah alamamışlar mı bir bakanlar kurulu kararı grevi iptal etmek için. Bu İngilizler çok saf canım.
  • BA personeli hala havacılığın zengin işi olduğu devirlerde yaşadıklarını zannediyor. Günümüzde kar marjları yüksek değil, hosteslerin ayak uydurması gereken yolcu profilinin sosyal sınıf seviyesi aynı derecede yüksek değil ve hostesler de bu yolculara eş adayı olma kriteriyle alınan manken fizikli bekar kızlar değiller. Bu şımarıklıkları sürdürdükçe şirketlerini küçültmeye ve kötüleştirmeye, kendi bildikleri dalı kesmeye devam ediyorlar. Diğerlerine de ders olsun.
  • Bizim Pilotlar kaç para alıyor , İngiliz PİLOTLAR kaç para alıyormuş? Cevap verebilecek olan var mı ?

İngiltere’de British Airways pilotlarının iki günlük grevi, ülke havacılık tarihinin en büyük krizlerinden birine dönüştü. 2 bine yakın uçuş iptal oldu, 200 bin yolcu etkilendi. Peş peşe havalimanlarına gelmeyin uyarıları yapılıyor.

İngiltere’nin resmi havayolu British Airways’ın pilotları düşük maaşları protesto etmek için 48 saat sürecek grev başlattı. British Airways pilotlarının düşük maaş nedeniyle greve gitmesi ülke genelinde krize neden oldu. Grevle birlikte 2 bine yakın uçuş iptal olurken, şirketten yolculara havalimanına gitmemeleri için uyarı mesajları gönderildi. Firmadan yolculara gönderilen mesajlarda, “Hangi uçakların şu an uçmaya elverişli olduğunu ve pilotlardan hangisinin işe gelip gelemeyeceklerini bilemiyoruz. Aylardır bir çözüm yolu bulmaya çalışıyoruz. Şu an için uçuşların neredeyse yüzde 100’ünü iptal etmek zorunda olduğumuzu belirtmek istiyoruz” ifadeleri kullanıldı.

PARA İADESİ VE YENİ REZERVASYON

Bu sabah başlayan grev, İngiltere havacılık sektörünün en büyük grevlerinden birisi olarak tarihe geçti. Alınan karar sonrası mağdur olan yolculara para iadesi veya uçuş için yeniden rezervasyon yapma hakkı verilirken, bu haktan yararlanmak isteyen yolcuların gün boyu müşteri hizmetleri ile irtibata geçerek diledikleri şekilde işlem yapabileceği açıklandı.

48 saat süreceği açıklanan grevden en çok etkilenenler yolcular olurken, İngiltere’nin en çok kullanılan Gatwick ve Heatrow havalimanlarına gidenler beklenmedik bir tablo ile karşı karşıya kaldı.

GÜNLÜK MALİYET 40 MİLYON STERLİN

Giden yolcu bölümünde uçuş bilgilerinin yer aldığı tabelada “İptal” yazısını gören yolculardan bazıları tepkilerini sosyal medya üzerinden dile getirdi.
İngiliz basını ise grevin şirkete günlük maliyetinin yaklaşık 40 milyon sterlin olduğunu duyurdu.

Geçen hafta İngiltere Başbakanlığı, British Airways yönetimine ve pilotlara bir an önce uzlaşmaları konusunda çağrıda bulunmuştu.

2 bin sefer iptal 200 bin yolcu mağdur!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Beter olun ~ 11 ay önce
Somurgeciler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kaptan Sabri ~ 11 ay önce
Allah Allah alamamışlar mı bir bakanlar kurulu kararı grevi iptal etmek için. Bu İngilizler çok saf canım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hllsprdvm ~ 11 ay önce
BA personeli hala havacılığın zengin işi olduğu devirlerde yaşadıklarını zannediyor. Günümüzde kar marjları yüksek değil, hosteslerin ayak uydurması gereken yolcu profilinin sosyal sınıf seviyesi aynı derecede yüksek değil ve hostesler de bu yolculara eş adayı olma kriteriyle alınan manken fizikli bekar kızlar değiller. Bu şımarıklıkları sürdürdükçe şirketlerini küçültmeye ve kötüleştirmeye, kendi bildikleri dalı kesmeye devam ediyorlar. Diğerlerine de ders olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aa ~ 11 ay önce
Pilotlar grevde
Ne diyosun sen ~ 11 ay önce
Ne sacma sapan yorum bu şimdi.. hostese neden bagladın
ABC ~ 11 ay önce
Bizim Pilotlar kaç para alıyor , İngiliz PİLOTLAR kaç para alıyormuş? Cevap verebilecek olan var mı ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tamer ~ 11 ay önce
Bizdeki pilotlar 6000€ ile 8000 € arasında maaş alıyor
n ~ 11 ay önce
6000€ alan bir tane first officer gosterir misin bana ?

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000