05 Ağustos 2017, Cumartesi 09:02:16

150 bin turist Kapadokya'yı gökyüzünden izledi

Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden biri olan Kapadokya bölgesinde, Ocak-Haziran döneminde 150 bin turist, sıcak hava balonlarıyla bölgenin doğal güzelliklerini gökyüzünden seyretti.
  • İyi oluyo bunlar allah beter etsin sen turk turiste 250 euroya 30 dakka balon satmak istersen ac gozluler ulan yaptigin 1 saat uucs o paraya phukete git gel ucarsin orda daha ucuza binersin
  • Bu kadar sık aynı haberin yapılması ya algı yaratıp yerli turist çekmek için ya da yaşanılan ölümlü kazaları unutturmak içindir. Eğer yerli turist çekilmek isteniyorsa fiyatı aşağı çekmeleri gerekir ve tecrübeli kişiler ile çalışıp güvenliği arttırmaları gerekir. Bu fiyata ve güvensizliğe ben bir daha gitmem
  • Her ay bir kez"kapadokya da balon turixmi canlaniyor.Ulkede turist mu var ki turizm canlansin.bir umut iste ...

Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden biri olan Kapadokya bölgesinde, Ocak-Haziran döneminde 150 bin turist, sıcak hava balonlarıyla bölgenin doğal güzelliklerini gökyüzünden seyretti.

Yılda ortama 300 gün uçuş yapılabilmesinden dolayı sıcak hava balonculuğunun merkezi haline gelen Kapadokya'da, her sabah güneşin doğuşuyla havalanan balonlar, 45 dakika ile 1 buçuk saat arasında değişen sürelerde yerden binlerce metre yukarıda süzülüyor. Dünyanın dört bir yanından gelen turistler, sabahın ilk ışıklarıyla havalandıkları balonlarla peribacalarını gökyüzünden izlemenin keyfini yaşıyor. Bölgede her gün ortalama 100 balon havalanıyor.

Yılın ilk 7 ayında 150 bin turist uçtu

Kapadokya Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (KAPTİD) Başkanı Yakup Dinler, 2017 yılının ilk 7 ayında 150 bin yerli ve yabancı turistin balon turlarına katıldığını söyledi. Dinler, “Balon turizmi bizim bölgemize ait mağara oteller ile birlikte en önemli simgesinden biridir. Yerli ve yabancı turistler, balonlarda gökyüzünden güzelliklerimizi izleme şansı buluyor. Fakat en çok darbeyi de turizm sektörünün daralmasıyla birlikte balonculuk turizmi görmüştür. Ama burada da sevindirici rakamlar var. 2017’de 2016’ya kıyasla çok fazla olmasa da bir artış var. İlk 7 ayın rakamları ile birlikte takriben 150 bin civarında bir yolcu Kapadokya’yı gökyüzünden görme imkanına sahip oldu” dedi.

Türk turistler balon turunu benimsemedi

Yabancı turistlerin balon turunu daha fazla tercih ettiğini belirten Başkan Yakup Dinler, “Türk pazarında bölgemize gelen Türk turizm oranını balona endekslediğimiz zaman aynı oranı yakalayamıyoruz. Çünkü yerli misafirlerimiz maalesef balonu çok pahalı buluyorlar. Aslında pahalı bir aktivite değil. Bir kereye mahsus hayatınızda yapmanız gereken bir aktivite. Yabancılarda özellikle Uzakdoğulu misafirler, Latin Amerikalı misafirler balon turizmini çok seviyorlar. Sırf balon turizmi için bölgemize gelenler var" diye konuştu.

"Kapadokya dünyanın balon başkenti"
Başkan Yakup Dinler, “Kapadokya Türkiye’nin ve dünyanın balon başkentidir. Dünyanın hiçbir başka noktasında o kadar balon firmasının olduğu bu kadar çok balon alt yapısının geliştiği, o kadar iyi pilotların olduğu ve hepsinden önemlisi balon için uygun alt yapıyı oluşturan bir başka bölge yok. O yüzden Kapadokya çok meşhur. Hava şartları da uygun. Hepsi birleştiği zaman dünyanın balon başkenti olduğumuzu söyleyebiliyoruz" ifadelerini kullandı.

150 bin turist Kapadokya'yı gökyüzünden izledi

Facebook Yorum

Yorumlar

Teknik ~ 5 yıl önce
İyi oluyo bunlar allah beter etsin sen turk turiste 250 euroya 30 dakka balon satmak istersen ac gozluler ulan yaptigin 1 saat uucs o paraya phukete git gel ucarsin orda daha ucuza binersin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Algı ~ 5 yıl önce
Bu kadar sık aynı haberin yapılması ya algı yaratıp yerli turist çekmek için ya da yaşanılan ölümlü kazaları unutturmak içindir. Eğer yerli turist çekilmek isteniyorsa fiyatı aşağı çekmeleri gerekir ve tecrübeli kişiler ile çalışıp güvenliği arttırmaları gerekir. Bu fiyata ve güvensizliğe ben bir daha gitmem

Yanıtla

Kalan karakter 1000
aylik... ~ 5 yıl önce
Her ay bir kez"kapadokya da balon turixmi canlaniyor.Ulkede turist mu var ki turizm canlansin.bir umut iste ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000