05 Temmuz 2020, Pazar 09:54:20

15 TL'ye savaş uçağı sattı

Rusya'nın Nijniy Novgorod bölgesinde devlete ait olan, ıskartaya çıkarılmış 4 savaş uçağını tanesi 153 ruble, yani 15 TL'den satan memur Andrey Silyakov sonunda yakalandı.
  • abi o 15 tl ye gitmez bile onların camlarında siyah film var yasak burda onları falan da çıkartmak lazım uğraştırır bide roket isabet edip gövdesi tekrar boyanmışsa değeri çok düşer
  • En ağır cezayı vermek gerek ,organlarını satmak gerek böylelerinin :D
  • Bi de mig 31 sattığı,şu gövdesi komple titanyum olan acayip yükseğe tirmanabilen ucak

Rusya'nın Nijniy Novgorod bölgesinde devlete ait olan, ıskartaya çıkarılmış 4 savaş uçağını tanesi 153 ruble, yani 15 TL'den satan memur Andrey Silyakov, 9 yıl arandıktan sonra sonunda yakalandı.

Silyakov'un bu eylemi "şaka amaçlı" gerçekleştirdiğini söyleyip kaçtığını ve yıllarca polisten saklanmayı başardığı ifade ediliyor. Andrey Silyakov, bu satışı yaptığı dönemde kamunun petrol rezerv işletmesi Rosrezerv'de yönetici durumdaydı. Savcılık Silyakov'un 4 adet MiG-31 savaş uçağını kayıtlarda metal plaka ve  "montaj parçası" göstererek bir yakınının şirketine sattığını ortaya çıkardı.

2009 yılında gerçekleşen olay nedeniyle Silyakov hakkında 2011 yılında tutuklama kararı çıkartılmıştı. Uçakları önce Silyakov'a yakın bir şirket satın aldı, daha sonra da piyasa fiyatından yine Nijniy Novgorod'daki Sokol Uçak Fabrikası'na sattı. Buna göre devletin uğradığı zarar 1 milyar rublenin (14 milyon dolar) üzerinde.

15 TL'ye savaş uçağı sattı

Facebook Yorum

Yorumlar

ernfdn ~ 1 ay önce
abi o 15 tl ye gitmez bile onların camlarında siyah film var yasak burda onları falan da çıkartmak lazım uğraştırır bide roket isabet edip gövdesi tekrar boyanmışsa değeri çok düşer

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bizde uçak parçaları satılıyor senelerdir.. ~ 1 ay önce
En ağır cezayı vermek gerek ,organlarını satmak gerek böylelerinin :D

Yanıtla

Kalan karakter 1000
W ~ 1 ay önce
Bi de mig 31 sattığı,şu gövdesi komple titanyum olan acayip yükseğe tirmanabilen ucak

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000