10 Mayıs 2018, Perşembe 07:55:02

15 anne ilk kez uçakla tanıştı

Batman'da yayımlanan bir gazetedeki makale ile başlayan kampanya sonrası Batmanlı 15 anne ilk defa uçağa binerek geldikleri Balıkesir'de denizle tanıştı.
  • leman uçağa biniyorlar diskoya gitmiyorlar begenmiyorsan havalimanlarına gitme sanane başkasının giyinişinden sen çok mu modernsin ya da stilist misin ne bu hava?!
  • Uçağa binmeden önce şu kılık kıyafetinize bir çekidüzen verseniz diyorum. Pazara domates almaya gider gibi evde çıkıp havalimanına geliyorsunuz. DHMI’den yolculara uygulanmak üzerede havalimanı için Dress Code uygulamasına geçmelerini talep ediyorum! Bu ülkede anne kelimesi artık daha fazla basma etekle özdeşleştirilmemeli!
  • HELAAAAAAL
  • Anneler herşeye layıkrır fakat sula durmayın olur mu?
  • Yurdum İnsanı

Batman'da yayımlanan bir gazetedeki makale ile başlayan kampanya sonrası Batmanlı 15 anne ilk defa uçağa binerek geldikleri Balıkesir'de denizle tanıştı.

Batman'da yayımlanan bir yerel gazetenin köşe yazarı Hatice Türkan’ın “Yaşlılarımız da deniz görsünler” başlıklı makalesi ile başlayan kampanya, kısa sürede hayat buldu. Köşe yazısı kısa sürede sosyal medya ortamında defalarca paylaşılınca, İstanbul’da yaşayan Batmanlı iş kadını Emine Arık Tuncer, “Edremit’teki otelimi kadınlara açmaya hazırım” diyerek bu çağrıya kulak verdi.

Batman Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy da kadınların uçak biletlerini ve Edremit’teki masraflarını karşılayabileceğini açıkladı. Bunun üzerine Batman Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğünde kaydı bulunan ihtiyaç sahibi 15 kadından oluşan bir liste hazırlandı, uçak biletleri alındı ve kadınlar, “Anneler Günü” hediyesi olarak İstanbul aktarmalı uçakla Balıkesir’in Edremit ilçesine geldi. Balıkesir Koca Seyit Havalimanı'na inen kadınlar hayatlarında ilk kez uçağa binmenin heyecanını yaşadı. Daha sonra kadınlar, Edremit'in Akçay Mahallesi'nde kalacakları denize sıfır otele gelir gelmez odalarına bile çıkmadan sahile koştu.Batmanlı gazeteci Hatice Türkan, Koca Seyit Havalimanı'nda meslektaşlarına yaptığı açıklamada her şeyin yazdığı bir köşe yazısı ile başladığını belirterek, “9 Nisan'da bir makale kaleme aldım 'Yaşlılarımız da deniz görsünler' başlığı ile. Bu yazımda kimse deniz görmeden ve uçağa binmeden ölmesin çağrısı yaptım. Batmanlı iş kadınımız Emine Arık Tuncer hanımefendi kendi otelini Batmanlı kadınlara açabileceğini söyledi. Batman Belediyesi Başkan Vekilimiz Ertunç Şevket Aksoy da kadınların uçak biletlerini ve burada yapacağı masrafları karşılayabileceğini söyledi. Bunun üzerine belediyenin sosyal yardım işler müdürlüğünde kaydı bulunan yoksul ailelerin kadınlarını topladık. 15 kadınla buraya geldik. Hiç uçağa binmemiş ve deniz görmemiş kadınla üç gün boyunca Edremit'i gezeceğiz” dedi. 

15 anne ilk kez uçakla tanıştı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

sanane ~ 4 yıl önce
leman uçağa biniyorlar diskoya gitmiyorlar begenmiyorsan havalimanlarına gitme sanane başkasının giyinişinden sen çok mu modernsin ya da stilist misin ne bu hava?!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Leman ~ 4 yıl önce
Uçağa binmeden önce şu kılık kıyafetinize bir çekidüzen verseniz diyorum. Pazara domates almaya gider gibi evde çıkıp havalimanına geliyorsunuz. DHMI’den yolculara uygulanmak üzerede havalimanı için Dress Code uygulamasına geçmelerini talep ediyorum! Bu ülkede anne kelimesi artık daha fazla basma etekle özdeşleştirilmemeli!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iğrenç ~ 4 yıl önce
iğrenç bir yorum olmuş. bu kadar geri kafalı bir düşüce bu yüzyılda halen nasıl olur anlayamıyorum.
Leman'a ~ 4 yıl önce
İhtiyaç sahibi ne demek biliyor musun? Siz kıyafet begenmezken, onlar yiyecek ekmek derdindeler demek! Yazıklar olsun sizin gibi zihniyetlere.
THY ~ 4 yıl önce
HELAAAAAAL

Yanıtla

Kalan karakter 1000
LEOPOLD ~ 4 yıl önce
Anneler herşeye layıkrır fakat sula durmayın olur mu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bob ~ 4 yıl önce
Yurdum İnsanı

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000