21 Ocak 2016, Perşembe 17:00:26

Hava İş: "Emek hırsızlarına boyun eğmeyeceğiz"

Türk Hava Yolları ile Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri yapacak olan Hava ş Sendikası'nın Başkanı Ali Kemal Tatlıbal çalışanlara bir mesaj gönderdi.
  • Şeflik tazminatı iş tazminatının en az %50'si olmalıdır. Hak ve adalet bunu gerektirir. Ayrıca unvanlar arasında kademe ilerledikçe ücretteki makas açılıyor. Neden bu kadar fark var. Seneler önce yanlış bir uygulama yapılmış, aynen devam ediyor. Düzeltmeye uğraşmayacak mıyız?
  • %55 ler mutlaka 80 e cıkarılmalı bu kesinlikle Tis in olmazsa olmazı olmalı Hak budur adalet budur!!
  • Ne ahlaksız ve adi bir sendikamız olduğunun belgesidir bu. Önceki palaya kızıp bu din tacirlerine sevinenler alın bu dümencileri başınıza çalın. Sendika mı yoksa tekke sözcüsü mü belli değil.
  • arkadaslar lütfen tis görüeşmelerinin sonunu bekleyelim.ondan sonra sendika yönetimi hakkında konusalım.25 yıllık yönetiminde kalan eski yönetim tgs ve pegasusta örgütlenememiş daha ikinci yılında mevcut yönetimini elestirmek ne hakka nede adelete uyar.
  • Bir sendika açıklamasında neden dini kavramlara referans verir, bütün çalışanlar aynı dinin mensubuymuş gibi "dinimiz" vs. ifadeler kullanır?
  • Sendikacilar kendiniz yaziyosunuz kendiniz okuyosunuz.Gercek thy calisani size sandikta ne olucagini gostericek.Sen mi aga bizmi aga gorucen.
  • Hayatimda okudugum en kotu sendika yazisi.Utanc duyuyorum boyle bir sendiya mensup olmaktan oturu.sen aga ben aga inekleri kim saga gibi sendikanin varolus amaci ile bu kadar tezat dusen bir naskan olabilirmi? Demislerki kardes sendika diye bisey var thy dekiler zaten cahil iki laf edersin temettu dersin seni basarili zannerler.Oylede olucak bildigin yoldan sasma baskan bu calisnlara senin gibi bir baskan lazim.
  • Başkan'ınızla ne kadar gurur duysanız yeridir. Bakınız biz daha başkanımız kim onu dahi bilmiyoruz. Çıkıp bizler için deve ve inek benzetmesi yapsa hiç üzerimize alınmayız.
  • Başkan'ınızla ne kadar gurur duysanız yeridir. Bakınız biz daha başkanımız kim onu dahi bilmiyoruz. Çıkıp bizler için deve ve inek benzetmesi yapsa hiç üzerimize alınmayız.
  • ayyyy ne çok korkuttunuzzzzzz

Türk Hava Yolları ile Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri yapacak olan Hava ş Sendikası'nın Başkanı Ali Kemal Tatlıbal çalışanlara bir mesaj gönderdi.

Mesajında sert ifadeler kullanan Tatlıbal; 'Emek hırsızlarına boyun eğmeyeceğimizden şüpheniz olmasın' dedi.

İşte Ali Kemal Tatlıbal'ın mesajı:

Değerli Üyelerimiz,

Şahsım ve sendikamız Hava-iş adına sizleri saygı ve sevgi ile selamlıyorum.

Bizim inancımızda emek kutsaldır. Çalışanın hakkının alın teri kurumadan tam ve zamanında verilmesini tavsiye eden bir dinin mensuplarıyız. Sendika genel merkezimizi ziyarete gelen üyelerimiz odama ilk girdiğinde “İşçiye ücretini alın teri kurumadan veriniz.” (Hz. Muhammed s.a.v) yazan tabloyu görmüşlerdir. Kişinin eli veya zihni ile işlenen ve ortaya konulan her şey “emek” olarak nitelendirilir. Bizim için en değerli kazanç kişinin emeği ile kazandığıdır. Yeni Toplu İş Sözleşmesinde emeğinizin hakkını sonuna kadar savunacağımızdan, emeğe kıymet vermeyen emek hırsızlarına boyun eğmeyeceğimizden şüpheniz olmasın.

Konusunda uzman hukuk danışmanlarımızla, 25.Dönem Toplu İş Sözleşmesi çalışmalarımızı, içinde bulunduğumuz sektöre ilişkin çalışma hayatını geliştirmek ve iyileştirmek adına yürüttüğümüz meşru ve hukuki mücadeleyle, kararlılıkla, yoğun tempoyla sürdürüyoruz.

Dinimizde, zenginin de fakirin de, işverenin de, işçinin de yeri var. İslam tam bir adalet içerir, dikkat ettiyseniz eşitlik demiyorum, çünkü eşitlik her zaman adalet olmaz. Güçlü deveyle, zayıf deveye 50’şer kilo yük vursan eşitlik olur, ama adalet olmaz, zira zayıfa güçlü kadar yük vurulmaz. Herkes eline geçen her şeyi verirse o zaman işçi de bulunmaz, herkes ağa olur; “Sen ağa, ben ağa, inekleri kim sağa?!” derler. Böylece dünyanın nizamı bozulur. 100’den fazla ülkeye uçuş yapan, ülkemizin başarılarıyla gurur kaynağı Türk Havayolları bünyesinde maalesef ağa çok, bu başarıdaki en büyük payın sahibi emekçilerin sırtındaki yükte bir o kadar çok. Artık bir şeylerin değişmesi gerekmektedir. Yapılan haksız, hukuksuz ve usulsüz uygulamalara, kul hakkının yenmesine hep birlikte Dur diyeceğiz. Birbirimize kenetlendikçe kazanacağız; kazandıkça da sahip olduğumuz büyük güç ile birliğimiz ve kardeşliğimizin yara almasını isteyenlere en güzel cevabı vereceğiz.

Geçtiğimiz haftalarda yapılan birlikte kooperatif kuruluşuna öncülük ettiğimiz Tüm Sivil Havacılar Derneğinin, gerçekleşen Genel Kurulu öncesinde teklif edilen Divan Başkanlığı vazifesi için onur duyduğumu ifade ediyor, baskılara ve tehditlere rağmen Genel Kurulumuza gelen üyelerimize teşekkürlerimi sunuyorum. Tehdit edilen üyelerimizin sahipsiz olmadığı, hesabının da sorulacağı bilinmelidir.

Sizlerle aşağıda paylaştığımız gibi 25.Dönem TİS için yetki belgemizi aldığımızı, önümüzdeki hafta görüşmeleri başlatmak için tarih ve yer tespiti yazımızı yazacağımızı, haklarınızı hiçbir siyasi görüşe, cemaat vb. oluşumlara, emeğinizin karşılık ve değer görmesi dışında değerlendirilmesine sebep olabilecek kötü niyetli kişilerin tertipleyebilecekleri oyunlara teslim etmeyeceğimizi, hak rızası için çıktığımız yolda başımız dik, alnımız açık ilerlediğimizi göstereceğiz.

Son aylarda vatan topraklarımızda gerçekleşen menfur saldırıları lanetliyor, aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet; milletimize, şehit ailelerine ve Türk Silahlı Kuvvetlerimize başsağlığı diliyorum. Bu terör girişimlerini boşa çıkarmak, ortak tavır almak ve sağduyumuzu korumak hepimizin vazifesidir. Siz değerli üyelerimizin de hassas olduğunu düşündüğüm bu hususta, vatan topraklarımız içerisinde nifak tohumları ekmek isteyenlerin hüsrana uğrayacağına, birlik ve beraberlik içerisinde ay yıldızlı bayrağımızın ilelebet dalgalanacağına yürekten inanıyorum.

Kazancınızın bereketli olmasını diler, sizin, ailenizin ve sevdiklerinizin sıhhat ve afiyetini Yüce Rabbim’den niyaz ederim.

Hava İş: "Emek hırsızlarına boyun eğmeyeceğiz"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (96)

Şef Tazminatı%50 ~ 7 yıl önce
Şeflik tazminatı iş tazminatının en az %50'si olmalıdır. Hak ve adalet bunu gerektirir. Ayrıca unvanlar arasında kademe ilerledikçe ücretteki makas açılıyor. Neden bu kadar fark var. Seneler önce yanlış bir uygulama yapılmış, aynen devam ediyor. Düzeltmeye uğraşmayacak mıyız?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
%55 ~ 7 yıl önce
%55 ler mutlaka 80 e cıkarılmalı bu kesinlikle Tis in olmazsa olmazı olmalı Hak budur adalet budur!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kaptan Kirk ~ 7 yıl önce
Ne ahlaksız ve adi bir sendikamız olduğunun belgesidir bu. Önceki palaya kızıp bu din tacirlerine sevinenler alın bu dümencileri başınıza çalın. Sendika mı yoksa tekke sözcüsü mü belli değil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ede ~ 7 yıl önce
arkadaslar lütfen tis görüeşmelerinin sonunu bekleyelim.ondan sonra sendika yönetimi hakkında konusalım.25 yıllık yönetiminde kalan eski yönetim tgs ve pegasusta örgütlenememiş daha ikinci yılında mevcut yönetimini elestirmek ne hakka nede adelete uyar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yeşil Sendika ~ 7 yıl önce
Bir sendika açıklamasında neden dini kavramlara referans verir, bütün çalışanlar aynı dinin mensubuymuş gibi "dinimiz" vs. ifadeler kullanır?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yeşil sendika'ya ithafen ~ 7 yıl önce
Ülkedeki yaşayan nüfusun % 99 aynı dine mensup olduğundan olmasın ? Ayrıca din neden rahatsız ediyor sizin gibileri merak ediyorum. Sanki dini hocalardan hacılardan öğreniyorsunuz da bu insanlar söyleyince ; sanane oluyor. . . Şaşırtıcı. (:
Bismillah ~ 7 yıl önce
Sendikacilar kendiniz yaziyosunuz kendiniz okuyosunuz.Gercek thy calisani size sandikta ne olucagini gostericek.Sen mi aga bizmi aga gorucen.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
;) ~ 7 yıl önce
Suyu ısındı kaynıyor
Sari sendika ~ 7 yıl önce
Hayatimda okudugum en kotu sendika yazisi.Utanc duyuyorum boyle bir sendiya mensup olmaktan oturu.sen aga ben aga inekleri kim saga gibi sendikanin varolus amaci ile bu kadar tezat dusen bir naskan olabilirmi? Demislerki kardes sendika diye bisey var thy dekiler zaten cahil iki laf edersin temettu dersin seni basarili zannerler.Oylede olucak bildigin yoldan sasma baskan bu calisnlara senin gibi bir baskan lazim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Teknik ~ 7 yıl önce
Başkan'ınızla ne kadar gurur duysanız yeridir. Bakınız biz daha başkanımız kim onu dahi bilmiyoruz. Çıkıp bizler için deve ve inek benzetmesi yapsa hiç üzerimize alınmayız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Teknik ~ 7 yıl önce
Başkan'ınızla ne kadar gurur duysanız yeridir. Bakınız biz daha başkanımız kim onu dahi bilmiyoruz. Çıkıp bizler için deve ve inek benzetmesi yapsa hiç üzerimize alınmayız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Zırrrrrrr ~ 7 yıl önce
ayyyy ne çok korkuttunuzzzzzz

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000