10 Mart 2014, Pazartesi 14:03:02

KAYIP UÇAK BULUNAMADI... HİSSELER DİBE VURDU!

Güney Çin Denizi üzerinde kaybolan Malezya uçağı hakkında gelişmeler gelmeye devam ediyor. Kayıp uçak hala bulunamadı fakat kayıp uçak hakkında çok çarpıtıcı iddialarda var...
  • tarihtede boyle olaylar var iyice derinlemesine arastirabilirseniz UFO olaylarina benzerligi var bir anda kaybolmasi radarlardan kaybolmasi... benim dusuncem bu.
  • Az önce yazdığım(777-DISASTER) KONU BAŞLIKLI YARUMU MU LÜTFEN YAYINLAYINIZ, KÜFÜR YOK HAKARET YOK, NEDEN YAYINLAMIYORSUNUZ, SIZIN BAŞIMIZDAKİ BASKICILARDAN NE FARKINIZ KALIYOR SİZE HAYIRLI SANSÜRLER DİLİYORUM O ZAMAN. SAYGILARIMLA, SEFA BEYİN OĞLU ÖMÜR BEY COK FARKLI TANITMIŞTI SİZE BİZE..
  • Sevgili AIRPORTHABER bu olayda çok yetersiz kalıyorsunuz, tabi ki yurt içi havacılık haberlerini de gündeme taşıyacaksınız fakat , bu kazayı daha kapsamlı işleyebilirdiniz, bu tür gündem ülkemiz insanı için de her zaman fazlasıyla ilgi çekmiştir, belki böyle bir olay vasıtasıyla dile getirmek hoş değil ama sitenizin daha fazla tanınması ve hafızalarda yer edinmesi açısından da bir fırsatı elinizin tersiyle itiyorsunuz, istikbal göklerdedir, bunu bilen diğer ana medya sizin gibi bir site kurar ve sizi sollayabilir dikkat ediniz.

Güney Çin Denizi üzerinde kaybolan Malezya uçağını havadan ve denizden arama çalışmaları sırasında, Vietnamlı yetkililerce, uçağın kapılarından biri olduğu sanılan bir cisim saptandı.

Resmi Thanh Nien gazetesinin, Vietnam Genelkurmay Başkanı Yardımcısı Korgeneral Vo Van Tuan'ın açıklamasına dayandırılan haberinde, alçaktan seyreden bir uçağın incelemeleri sırasında kayıp yolcu uçağının kapılarından biri olduğundan şüphelenilen bir cisim tespit ettiği belirtildi.

Haberde, cismin, Tho Chu Adası'nın 90 kilometre güneyinde, dün yağ tabakalarının gözlendiği bölgede bulunduğu belirtilerek Tuan'ın, "Bu cisim sayesinde, umuyoruz ki kayıp uçağı bulacağız"' ifadesine yer verildi.

Gazete, deniz zabıtasına ait 2 geminin bölgeye doğru yol aldığını yazdı. Bu arada Avrupalı yetkililer, uçaktaki 2 yolcu tarafından kullanılan kayıp pasaportların İtalyan vatandaşı Luigi Maraldi ve Avusturya Christian Kozel'e ait olduklarını bildirdi. Tayland polisi, Maraldi'nin pasaportunun, geçen temmuz ayında Puket Adası'nda çalındığını açıkladı. Kayıp pasaportları kullanan iki yolcunun, Pekin'den sonra Amsterdam'a gitmek için yer ayırttıkları, "Maraldi"nin buradan Kopenhag'a, "Kozel"in de Frankfurt'a gitmeyi planladığı belirtildi. Kayıp pasaportlarla seyahat eden yolcular, akıllara uçağın bir terör saldırısına uğramış olabileceği ihtimalini getirmişti.

HAVADA MI İNFİLAK ETTİ?

İnterpol’ün en az 2 yolcunun pasaportlarının çalıntı olduğunu açıklaması sonrası uçağın hava korsanlar tarafından kaçırıldığı ya da patlatıldığı iddiaları ortaya atılırken uzmanlar aniden radardan kaybolan uçağın yaşanan ciddi bir arıza sonrası havada infilak etmiş olabileceğini kaydetti. Cumartesi gününden beri aranan fakat herhangi bir ize rastlanmayan 370 sefer sayılı uçaktan herhangi bir tehlike sinyali almadıklarını belirten yetkililer bu nedenden dolayı yaşanan bir arıza nedeniyle uçağın patlamış olabileceğini kaydetti.

Öte yandan kaybolan uçak ile ilgili bölgede arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Vietnam Sivil Havacılık yetkilileri dün yaptıkları açıklamada Vietnam donanmasına ait bir uçağın gece geç saatlerde uçağa ait olduğuna inanılan bir parça gördüğünü fakat karanlıktan dolayı çok emin olamadıklarını ifade etti. Vietnam donanması amirallerinden Ngo Van Phat açıklamasında, “Uçaklarımızın Malezya uçağına ait olduğuna inandıkları parçayı gördükleri yere 2 tekne yolladık. Fakat tekneler uçağa ait herhangi bir ize rastlamadı. Bölgeye daha fazla uçak yollayacağız” dedi. Aramalarda 7 farklı ülkeden toplamda 20 uçak ve 40 gemi, bulunuyor. ABD Donanması ise yaptığı açıklamada uçaklarının Vietnam’ın güneyinde deniz üzerinde petrol sızıntısı bulduğunu fakat uçağa dair herhangi bir parça bulunmadığını ifade etti.

Yetkililer ayrıca cumartesi günü düşen uçak sonrası Malezya Havayolları’nın hisselerinin yüzde 18 gerilediğini belirtti. (Milliyet)

KAYIP UÇAK BULUNAMADI... HİSSELER DİBE VURDU!

Facebook Yorum

Yorumlar

BaaLBeK ~ 9 yıl önce
tarihtede boyle olaylar var iyice derinlemesine arastirabilirseniz UFO olaylarina benzerligi var bir anda kaybolmasi radarlardan kaybolmasi... benim dusuncem bu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
malezya ~ 9 yıl önce
Az önce yazdığım(777-DISASTER) KONU BAŞLIKLI YARUMU MU LÜTFEN YAYINLAYINIZ, KÜFÜR YOK HAKARET YOK, NEDEN YAYINLAMIYORSUNUZ, SIZIN BAŞIMIZDAKİ BASKICILARDAN NE FARKINIZ KALIYOR SİZE HAYIRLI SANSÜRLER DİLİYORUM O ZAMAN. SAYGILARIMLA, SEFA BEYİN OĞLU ÖMÜR BEY COK FARKLI TANITMIŞTI SİZE BİZE..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
777-DISASTER ~ 9 yıl önce
Sevgili AIRPORTHABER bu olayda çok yetersiz kalıyorsunuz, tabi ki yurt içi havacılık haberlerini de gündeme taşıyacaksınız fakat , bu kazayı daha kapsamlı işleyebilirdiniz, bu tür gündem ülkemiz insanı için de her zaman fazlasıyla ilgi çekmiştir, belki böyle bir olay vasıtasıyla dile getirmek hoş değil ama sitenizin daha fazla tanınması ve hafızalarda yer edinmesi açısından da bir fırsatı elinizin tersiyle itiyorsunuz, istikbal göklerdedir, bunu bilen diğer ana medya sizin gibi bir site kurar ve sizi sollayabilir dikkat ediniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000