01 Nisan 2013, Pazartesi 09:15:07

İSTİFACI HAVA KUVVETLERİ KOMUTANI İLK KEZ KONUŞTU

İstifacı Hava Kuvvetleri Komutanı Aksay: “Gözüm arkada kalmadı. TSK’da zaafiyet yaşanmaz”
  • ülkeme, vatanıma, doğduğum topraklara, milletime hizmet etmiş, onurlu bir kurumun en üst makamlarına yükselmiş generaller terör örgütü kurmaktan ömür boyu hapisle yargılanıyor. onları yargıya taşıyan iddaa sahipleri ise onyıllardır ülkeyi kana bulan pkk nın 2. adamı şemdin sakık. gerçek teröristist generali teröristlikle suçluyor? belge yok, delil yok, ıspat yok. yalanla dolanla lafla vatan severler tutsak ediliyor. gün hainin günüdür. hainler onursuz ve şerefsizler her yeri ele geçirmiş olabilir. ancak az kaldı en karanlık anda yeniden doğacağız, izmirin dağlarında yeniden çiçekler açacak, altın gümüş ordu yakındır, gazabımız üzerinize olacak.
  • Aksay paşamı tanımayan aynı kefeye koymasın. Kendisi ne "cemiyet" in elemanıydı, ne "ekip" e girmişti, ne de "takım" daydı. İşini çok iyi yapan yurdum insanı aydın bir komutandı.
  • Beyler adam emekli artik. Kime ne? Geri gelecek degil.
  • İSTİFACI BAŞLIĞI HİÇ AMA HİÇ YAKIŞMADI SİZE......
  • Hiç yorum olmaması bile bir yorum olmuş.

29 Temmuz 2011’de, YAŞ (Yüksek Askeri Şura) öncesi Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner’le birlikte kuvvet komutanlarının istifa etmesi büyük ses getirmişti. Olayın ardından emekli olan komutanlar sessiz kalmayı tercih etti. Kara Kuvvetleri Komutanı Erdal Ceylanoğlu ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Eşref Uğur Yiğit’le birlikte emeklilik isteyerek, Cumhuriyet tarihinde bir ilke imza atan Hava Kuvvetleri Komutanı Org. Hasan Aksay, ilk kez konuştu.

"TADINI ÇIKARIYORUM"

TSK’daki istifa ve tutuklamalarla ilgili konuşmak istemeyen Aksay, şunları söyledi: “Zaten 30 Ağustos’ta emekli olacaktım ve kendimi emekliliğe hazırlamıştım. 29 Temmuz’da emeklilik istedik, o kadar. Şimdi emekliliğimin tadını çıkarıyorum. Ancak şunu söyleyebilirim, TSK’da hiçbir zaman zaafiyet oluşmaz. Çok başarılı genç subaylarımız var, her zaman da yetişir. Genç subaylara güveniyorum.” Emekliliğini ağırlıklı olarak İstanbul’da geçiren Aksay, “ Çok uzun yıllar TSK’ya hizmet verdim. Hava Kuvvetleri Komutanlığı yaptım. Geriye dönüp baktığımda, mesleki olarak yapamadıklarımla ilgili bir sıkıntım yok. Gözüm arkada kalmadı” dedi.

(Vatan)

İSTİFACI HAVA KUVVETLERİ KOMUTANI İLK KEZ KONUŞTU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

TYLER ~ 9 yıl önce
ülkeme, vatanıma, doğduğum topraklara, milletime hizmet etmiş, onurlu bir kurumun en üst makamlarına yükselmiş generaller terör örgütü kurmaktan ömür boyu hapisle yargılanıyor. onları yargıya taşıyan iddaa sahipleri ise onyıllardır ülkeyi kana bulan pkk nın 2. adamı şemdin sakık. gerçek teröristist generali teröristlikle suçluyor? belge yok, delil yok, ıspat yok. yalanla dolanla lafla vatan severler tutsak ediliyor. gün hainin günüdür. hainler onursuz ve şerefsizler her yeri ele geçirmiş olabilir. ancak az kaldı en karanlık anda yeniden doğacağız, izmirin dağlarında yeniden çiçekler açacak, altın gümüş ordu yakındır, gazabımız üzerinize olacak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
asil ~ 9 yıl önce
Aksay paşamı tanımayan aynı kefeye koymasın. Kendisi ne "cemiyet" in elemanıydı, ne "ekip" e girmişti, ne de "takım" daydı. İşini çok iyi yapan yurdum insanı aydın bir komutandı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Emekli ~ 9 yıl önce
Beyler adam emekli artik. Kime ne? Geri gelecek degil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 9 yıl önce
İSTİFACI BAŞLIĞI HİÇ AMA HİÇ YAKIŞMADI SİZE......

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İlginç ~ 9 yıl önce
Hiç yorum olmaması bile bir yorum olmuş.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
cok ilginc ~ 9 yıl önce
bu adamlara yorum yapmak bile iltifat olur.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000