09 Mart 2015, Pazartesi 08:12:52

İLKER BAŞBUĞ'DAN F-4 AÇIKLAMASI

Yeni kitabının imza gününde konuşan Genelkurmay eski Başkanı Başbuğ F-4 uçaklarının art arda düşmesiyle ilgili olarak; 'Bu konudaki spekülasyonları doğru bulmuyorum. Bu kazaların üstüste gelmesinin acı bir tesadüf olduğunu düşünüyorum' dedi.
  • Bugünler sizin ve korkaklınızın eseri. Ayrıca ağlama duvarında dua eden sabetay/yahudi birisinden ne bekleyebilirsin ki?
  • Devam edin,Çanakkale'de İstiklal savaşında kaçanların torunları.Her kurumu,kuruluşu saygıdeğer kişileri,Hukukçuyu,askeri,bilim insanını ülkede ne varsa yiyin.Ulaşamadığınız her değeri yiyip bitirin.Bir gün gelir sizin değerlerinizi yemeye gelirler,Sizde hemen ellerinizle teslim edersiniz.ilk önce ölecek bu kişilere,nöbetçilere bu kininiz başka nereden gelebilirki?Ben merak etmiyorum.öncelikle soyunuzu sopunuzu araştırın.Cevabınızı bulursunuz.Adınızı Soyadınızı yazın.Belki merak eden olur.Her yapılan iş parayla pulla yapılmaz.Özellikle size hiç yapılmaz.Ama şu ülkenin masum garibanları varya onlara can feda olur,ölünür,şehit olunur.Siz geçmiş atalarınız tarafından şu anki halinize dönüştürülürken,Bu yiğitlerin ataları ince ince bu Canların dokularını işlemişler.Siz bu yetişme tarzını hiç bilemezsiniz.Yarışırlar,Kazanırlar,Kanun ve yönetmeliklerle çalışırlar.Yüzde doksan dokuzu köşesine çekilir giderler.Sizde yüzde birine söz ederseniz bu sözleride işitirsiniz.Bari susunda adam zannetsinler.
  • Hayırdır "moral" bir acın var belli
  • Sayın başbuğa böyle bilmesi gereken soruları sormayın görmedim duymadım diyen komutan ,balyozdada bilmiyordum dedi,bu kadar adam onun yüzünden yandı ,soyadı kuvvetli ancak taşıyamadı diye düşünüyorum.
  • Bu arkadaşın şu meşhur seminerden haberi yoktu değil mi? Ama f4'e ne olduğunu biliyor emekli haliyle. Size her şey olur beyler. Şikayet etmeyin hiç.
  • Arkadaşlarımız, bence iş yoğunluğu ve yorgunluktan şehit oldular.FATIGUE havacılıkta çok önemli bir unsur, özellikle jet teyyaresinde. Ayrıca, jet teki bir saat line uçuşundaki 3-4 saatlik yorgunluğa eşit, adam kalmayınca filolarda aynı uçuş saatini az insanla yapmaya çalışan yöneticiler sorumlu.
  • İlker Başbuğ için seçilen fotoğrafı aşağılayıcı buldum ve Airporthaber.com'a bu fotoğrafı kullanmasını yakıştıramadım. Site yöneticilerinin daha dikkatli seçim yapması gerektiğine inanıyorum.
  • Ozaman pilotlar yönetsin ülkeyi, siyasi kararları onlar versin. Ufak bir sorun var parti kurup seçim kazanman gerek. Ya hadi kardeşim ya işiniz mi yok, herkes kendini bulunmaz hint kumaşı sanıyor. Artislikte megolamanlıkta bir numarasınız. Git tüfek al eline de azıcık nöbet bekle bakalım karda, sıcakta ne oluyor. Roketle savaş çıksaydı adamlar Ege Deniz'inde uçağımızı vurunca 24 içinde bitmişti işleri. Demek ki roketle bilmem neyle savaş çıkmıyor. Beğenmeyen uçmasın ortalığı da böyle bulandırmasın. Mayına basan yüzlerce askerimiz varken artistlik yapmayın burada. Kabak tadı verdiniz artık pilot efendiler. Memleketin tek sprunu sizsiniz sanki
  • "Moral" başlığı ile yorum yapan arkadaşımı pozitif olarak biraz eleştirmek isterim. Haklısın bir tek bu meslek kritik değil, dediğin gibi insanlar ameliyat yapıp can kurtarıyor, şoför arkadaşım her gün trafikte her an bir kaza riskiyle karşı karşıya can taşıyor vs. AMA riskin boyutu farklı, hiç birimizin çok kritik bir anda kokpitteki bir tetiğe basıp bir roketi ateşleyip ülkeler arası bir savaşı başlatacak kadar kritik bir pozisyonda değiliz. O anda vereceği yanlış bir karar sadece kendisinin değil senin benim bir milletin kaderini değiştirir. Ama bu kahraman pilotlar yeri geliyor bu sinir harbini çıktıkları her görevde yaşıyorlar. Saygılar
  • Benim de moralim bozuk hükümete kızgınım. Kritik bir iş yaparken ölmem gerekmiyor. Bırakın artistliği. Millet ameliyat yapıyor günde kaç kişiyi hayata döndürüyor. Bir tek bu meslek mi kritik?

Yeni kitabının imza gününde konuşan Genelkurmay eski Başkanı Başbuğ F-4 uçaklarının art arda düşmesiyle ilgili olarak Bu konudaki spekülasyonları doğru bulmuyorum. Bu kazaların üstüste gelmesinin acı bir tesadüf olduğunu düşünüyorum... Komplolara inanmıyorum doğru olduğunu düşünmüyorum. İnanmamak, etkisi altına girmemek lazım dedi.

"KOMPLOLARA İNANMIYORUM"

Başbuğ, art arda düşen F-4 uçaklarıyla ilgili kamuoyundaki tartışmalarla ilgili bir soruya yanıt verdi. Başbuğ, "Bu konudaki spekülasyonları doğru bulmuyorum. Bu kazaların üstüste gelmesi acı bir tesadüf olduğunu düşünüyorum. Ölen pilotlarımıza rahmet diliyorum. Ne olmuş olabilir İncelemeyle ortaya çıkacaktır.

25-26 F-16 UÇAK PİLOTU SUÇLANDI, CEZA ALDI, TSK BÜYÜK KAN KAYBETTİ

Özellikle Balyoz ve diğer davalarda deniz ve hava kuvvetleri personeline adeta bir kıyım yapıldı. 25-26 F-16 pilotu suçlandı, ceza aldı, TSK’dan ayrılma durumlarına sokuldu. Büyük kan kaybetti. Bu durumun pilotun moraline etkisi olmuş mudur Olmuş olabilir. Hiç olmamış yaşanmamış gibi tanımlamak da pek gerçekçi değil. Netice olarak  diğer komplolara inanmıyorum doğru olduğunu düşünümüyorum. İnanmamak, etkisi altına girmemek lazım...Yetkili makamların açıklama yapmasını bekeleyeceğiz. Muhtemelen pilotajla ilgili bazı sorunlar olduğu sonucu çıkabilir. Pilotlar tecrübelidir doğrudur ama hava ayrı bir olay. Saniyedeki hata affetmiyor" şeklinde konuştu.

İLKER BAŞBUĞ'DAN F-4 AÇIKLAMASI

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Yüreksiz ~ 9 yıl önce
Bugünler sizin ve korkaklınızın eseri. Ayrıca ağlama duvarında dua eden sabetay/yahudi birisinden ne bekleyebilirsin ki?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Devam edin,Çanakkale'de İstiklal savaşında kaçanların torunları.Her kurumu,kuruluşu saygıdeğer kişileri,Hukukçuyu,askeri,bilim insanını ülkede ne varsa yiyin.Ulaşamadığınız her değeri yiyip bitirin.Bir gün gelir sizin değerlerinizi yemeye gelirler,Sizde hemen ellerinizle teslim edersiniz.ilk önce ölecek bu kişilere,nöbetçilere bu kininiz başka nereden gelebilirki?Ben merak etmiyorum.öncelikle soyunuzu sopunuzu araştırın.Cevabınızı bulursunuz.Adınızı Soyadınızı yazın.Belki merak eden olur.Her yapılan iş parayla pulla yapılmaz.Özellikle size hiç yapılmaz.Ama şu ülkenin masum garibanları varya onlara can feda olur,ölünür,şehit olunur.Siz geçmiş atalarınız tarafından şu anki halinize dönüştürülürken,Bu yiğitlerin ataları ince ince bu Canların dokularını işlemişler.Siz bu yetişme tarzını hiç bilemezsiniz.Yarışırlar,Kazanırlar,Kanun ve yönetmeliklerle çalışırlar.Yüzde doksan dokuzu köşesine çekilir giderler.Sizde yüzde birine söz ederseniz bu sözleride işitirsiniz.Bari susunda adam zannetsinler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Hayırdır "moral" bir acın var belli

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Sayın başbuğa böyle bilmesi gereken soruları sormayın görmedim duymadım diyen komutan ,balyozdada bilmiyordum dedi,bu kadar adam onun yüzünden yandı ,soyadı kuvvetli ancak taşıyamadı diye düşünüyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
seminer ~ 9 yıl önce
Bu arkadaşın şu meşhur seminerden haberi yoktu değil mi? Ama f4'e ne olduğunu biliyor emekli haliyle. Size her şey olur beyler. Şikayet etmeyin hiç.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 9 yıl önce
Arkadaşlarımız, bence iş yoğunluğu ve yorgunluktan şehit oldular.FATIGUE havacılıkta çok önemli bir unsur, özellikle jet teyyaresinde. Ayrıca, jet teki bir saat line uçuşundaki 3-4 saatlik yorgunluğa eşit, adam kalmayınca filolarda aynı uçuş saatini az insanla yapmaya çalışan yöneticiler sorumlu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Fotoğraf ~ 9 yıl önce
İlker Başbuğ için seçilen fotoğrafı aşağılayıcı buldum ve Airporthaber.com'a bu fotoğrafı kullanmasını yakıştıramadım. Site yöneticilerinin daha dikkatli seçim yapması gerektiğine inanıyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
moral(2) ~ 9 yıl önce
Ozaman pilotlar yönetsin ülkeyi, siyasi kararları onlar versin. Ufak bir sorun var parti kurup seçim kazanman gerek. Ya hadi kardeşim ya işiniz mi yok, herkes kendini bulunmaz hint kumaşı sanıyor. Artislikte megolamanlıkta bir numarasınız. Git tüfek al eline de azıcık nöbet bekle bakalım karda, sıcakta ne oluyor. Roketle savaş çıksaydı adamlar Ege Deniz'inde uçağımızı vurunca 24 içinde bitmişti işleri. Demek ki roketle bilmem neyle savaş çıkmıyor. Beğenmeyen uçmasın ortalığı da böyle bulandırmasın. Mayına basan yüzlerce askerimiz varken artistlik yapmayın burada. Kabak tadı verdiniz artık pilot efendiler. Memleketin tek sprunu sizsiniz sanki

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
"Moral" başlığı ile yorum yapan arkadaşımı pozitif olarak biraz eleştirmek isterim. Haklısın bir tek bu meslek kritik değil, dediğin gibi insanlar ameliyat yapıp can kurtarıyor, şoför arkadaşım her gün trafikte her an bir kaza riskiyle karşı karşıya can taşıyor vs. AMA riskin boyutu farklı, hiç birimizin çok kritik bir anda kokpitteki bir tetiğe basıp bir roketi ateşleyip ülkeler arası bir savaşı başlatacak kadar kritik bir pozisyonda değiliz. O anda vereceği yanlış bir karar sadece kendisinin değil senin benim bir milletin kaderini değiştirir. Ama bu kahraman pilotlar yeri geliyor bu sinir harbini çıktıkları her görevde yaşıyorlar. Saygılar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone a cvp ~ 9 yıl önce
kahraman pilotlar mııııı??? çok güldüm hanği kahramanlığı yapmışlar kendi gemimizi vurmaları dışında anlatında bizde öğrenelim...biz biliriz körfez krizindeki,sınır ötesi hrk taki kahramanlıklarınızı,boş arazilere atıp gelmeleri.....hikaye hepsi kandıramazsınız milleti
moral ~ 9 yıl önce
Benim de moralim bozuk hükümete kızgınım. Kritik bir iş yaparken ölmem gerekmiyor. Bırakın artistliği. Millet ameliyat yapıyor günde kaç kişiyi hayata döndürüyor. Bir tek bu meslek mi kritik?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000