09 Ocak 2010, Cumartesi 08:12:31

Helikopter kazası geliyorum demiş!

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile beraberindeki 5 kişinin hayatını kaybettiği helikopter kazasıyla ilgili kurulan Meclis Araştırma Komisyonu, kazayla ilgili önemli tespitlerde bulundu.
  • Kazanın ayrıntılarını duyduğumda" bu hem cinayet hem intihar "demiştim. Hala aynı fikirdeyim. O havada uçuş cinayet, o havada 5 kişiyle ucmaya teşebbüs etmekte intihardır.. Başbakanlık kriz merkezinde havacılığın "h" sinden anlayan hiç mi kimse yoktu ki, uçağın kalktığı yer, uctuğu istikamet, sürati ve uçtuğu dakikalar belliyken yanlış yerde arama yaptırıldı.
  • İNANMIYORUM YOK PİLT FAZLA YOLCU ALMIŞ YOK ELT CİHAZI KIRIK BUNLAR BAHANE MASAL NEDEN HEMEN BULUNAMADI ONUNCEVABINI VEREN YOK NEDEN O BÖLGE ARANMADI ARAMADILAR NTV SANTIRALİNDEN NEDEN 139 SEFER ARANDI BU ADAMLAR SORGULANDIMI NTV DEN ARAYAN KİM KİMİN ADAMI KİMLER BU İŞİ DESTEKLEDİ BU SORULARA CEVAP VERİN DELİLLER KARATILIYOR SHGM NİN AÇIKLAMASIDA SAFSATA ÖYLE BİRŞEY OLAMAZ MÜMKÜN DEĞİL GERÇEKLER AÇIKLANSIN ABDULLAH ÇATLIDA AYNI AKİBETE UĞRADI KAZA DENDİ
  • Çok önemli tesbite bak! Rahmetli hava raporunu almamış. Sanki ortalık günlük güneşlik ve de aniden bozacakmış hava. Yahu her taraf kar kış kıyamet ne raporu? Raporu alsa ne olur, almasa ne olur. Rahmetlinin kaç saat uçuşu var, ona bir baksanız. Ne yedek meydanı yakıt hesabı? Helikopterin yakıtı bitip de mi düştü? Alay mı ediyorlar nedir?
  • Rahmetli Muhsin Yazicioglu bir komplo kurbani oldu , o hayatta olsaydi Turkiyede sok yaraticak aciklamalarda bulunabilirdi ama onu baska karanlik gucler konusmadan evvel durdurdu , sizde hala bir ampul yanmiyorsa vah halimize ! onlar hala durmak bilmiyor yollarina devam ediyor , bu ampul nezaman sondurelecek ?
  • Bu hükümetin bir adet işi var.o da her fırsatta ASKERE PİSLİK ATMAK.bu rapor da bunun en güzel örneği.olayın sonrasında ki en büyük sabotör arama kurtarma faaliyetini DİREKT BALTALAYAN Kayseri valileri ancak onunla ilgili tek kelime yok.neden ? çünkü o YANDAŞ.ne demişti vali bey hazretleri:"kazazedeler bulundu,sağlık durumları iyi,sadece kontrol için hastaneye getiriliyorlar." şimdi kamu oyu soruyor:nerede bu adamın vermesi gereken cevaplar??
  • Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.
  • Rahtmeli için iyi hazırlanmış iyi bir senaryo aynı Eşref Bitlis Paşamızın suikasti gibi.... Allah cümlesine rahmet eylesin
  • yapılan zulümler, haksız işten çıkarmalar, garip garip uygulamalar.bu sene galiba greve daha da çok yaklaşılacak ben olsam öyle bir ortamda koltukta olmak istemezdim.çok iyi yapmış.
  • Bence Ugur Cebeci'dir. Ahmet Hakan'ın dediğine göre Ugur Cebeci uçaktaysa pilotlar strese giriyormus. Demekki Karlıtekin'i de etkileyecek kadar stres kaynagi Cebeci

Raporda, “Helikopter pilotu M. Kaya İstektepe, Kahramanmaraş Hava meydanına inişinden sonra bir sonraki uçuşa ilişkin meteorolojik bilgileri almadığı tespitine yer verildi” denildi.

Türkiye Gazetesi'nde yer alan habere göre; Raporda helikopter pilotu tarafından hazırlanan uçuş planında Çağlayancerit-Kayseri-Erkilet Hava Meydanı için yolcu sayısının 5 olarak belirtildiğine dikkat çekildi. Raporda, “Hava aracına Çağlayancerit kalkışında uçuş planı dışında son anda binen yolcu aracı kalkış ağırlığını etkilemiş ve uçuş dökümanına göre limit dışı olmasına sebep olmuştur. Bir başka ifadeyle bu ağırlıkla hava aracının kalkmaması gerekmektedir” ifadesine yer verildi.

YEDEK YAKIT DÜŞÜNÜLMEMİŞ

Raporda helikopter planı tarafından hazırlanmış olan uçuş planında yedek meydanın bulunmadığına da dikkat çekilerek “Bu nedenle yedek meydan yakıt hesabı yapılmamıştır” tespitine yer verildi. Raporda helikopterde ELT cihazı bulunmasına rağmen cihazdan sinyal alınamadığı da belirtilirken, ELT cihazının dış yüzeyinde ve içinde hasar olmadığı, sadece gövde anteninin kırıldığı, ancak cihazın vericisinin tamamen fonksiyonel bulunduğu da ifade edildi. Raporda, Kaza haberi alındıktan sonra tüm birimlerin harekete geçtiği ancak hava şartları sebebiyle kazazedelere ulaşılma güçlüğü yaşandığına da dikkat çekildi. Raporda kazanın ikinci günü yapılan yer tespiti çalışmalarıyla ilgili olarak da “Önemli bir husus ise, Genelkurmay Başkanlığı’ndan Jandarma kanalıyla kazanın koordinatları olarak Kurucaova Köyü yakınlarının bildirilmesi neticesinde arama- kurtarma personelinin önemli bir bölümünün bu bölgeye kaydırılması, kazanın olduğu bölgenin doğusunda kalan Kurucaova’daki yoğun çalışmalardan bir netice elde edilememesidir” denildi.

Helikopter kazası geliyorum demiş!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Misafir ~ 13 yıl önce
Kazanın ayrıntılarını duyduğumda" bu hem cinayet hem intihar "demiştim. Hala aynı fikirdeyim. O havada uçuş cinayet, o havada 5 kişiyle ucmaya teşebbüs etmekte intihardır.. Başbakanlık kriz merkezinde havacılığın "h" sinden anlayan hiç mi kimse yoktu ki, uçağın kalktığı yer, uctuğu istikamet, sürati ve uçtuğu dakikalar belliyken yanlış yerde arama yaptırıldı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
İNANMIYORUM YOK PİLT FAZLA YOLCU ALMIŞ YOK ELT CİHAZI KIRIK BUNLAR BAHANE MASAL NEDEN HEMEN BULUNAMADI ONUNCEVABINI VEREN YOK NEDEN O BÖLGE ARANMADI ARAMADILAR NTV SANTIRALİNDEN NEDEN 139 SEFER ARANDI BU ADAMLAR SORGULANDIMI NTV DEN ARAYAN KİM KİMİN ADAMI KİMLER BU İŞİ DESTEKLEDİ BU SORULARA CEVAP VERİN DELİLLER KARATILIYOR SHGM NİN AÇIKLAMASIDA SAFSATA ÖYLE BİRŞEY OLAMAZ MÜMKÜN DEĞİL GERÇEKLER AÇIKLANSIN ABDULLAH ÇATLIDA AYNI AKİBETE UĞRADI KAZA DENDİ

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Çok önemli tesbite bak! Rahmetli hava raporunu almamış. Sanki ortalık günlük güneşlik ve de aniden bozacakmış hava. Yahu her taraf kar kış kıyamet ne raporu? Raporu alsa ne olur, almasa ne olur. Rahmetlinin kaç saat uçuşu var, ona bir baksanız. Ne yedek meydanı yakıt hesabı? Helikopterin yakıtı bitip de mi düştü? Alay mı ediyorlar nedir?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Rahmetli Muhsin Yazicioglu bir komplo kurbani oldu , o hayatta olsaydi Turkiyede sok yaraticak aciklamalarda bulunabilirdi ama onu baska karanlik gucler konusmadan evvel durdurdu , sizde hala bir ampul yanmiyorsa vah halimize ! onlar hala durmak bilmiyor yollarina devam ediyor , bu ampul nezaman sondurelecek ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Bu hükümetin bir adet işi var.o da her fırsatta ASKERE PİSLİK ATMAK.bu rapor da bunun en güzel örneği.olayın sonrasında ki en büyük sabotör arama kurtarma faaliyetini DİREKT BALTALAYAN Kayseri valileri ancak onunla ilgili tek kelime yok.neden ? çünkü o YANDAŞ.ne demişti vali bey hazretleri:"kazazedeler bulundu,sağlık durumları iyi,sadece kontrol için hastaneye getiriliyorlar." şimdi kamu oyu soruyor:nerede bu adamın vermesi gereken cevaplar??

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Rahtmeli için iyi hazırlanmış iyi bir senaryo aynı Eşref Bitlis Paşamızın suikasti gibi.... Allah cümlesine rahmet eylesin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
yapılan zulümler, haksız işten çıkarmalar, garip garip uygulamalar.bu sene galiba greve daha da çok yaklaşılacak ben olsam öyle bir ortamda koltukta olmak istemezdim.çok iyi yapmış.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Bence Ugur Cebeci'dir. Ahmet Hakan'ın dediğine göre Ugur Cebeci uçaktaysa pilotlar strese giriyormus. Demekki Karlıtekin'i de etkileyecek kadar stres kaynagi Cebeci

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000