20 Mart 2010, Cumartesi 16:37:47

Hava Kuvvetleri'nden İsrail açıklaması

Hava Kuvvetleri Komutanlığı, İsrail'den gelen talep üzerine iki adet askeri uçağın Türk hava sahasını kullanmasına belirli koşullar altında izin verildiğini açıkladı.
  • zamanında çekiç gücüde gördük merak etmeyin onada böyle demiştiniz.....hava kuvetleriii
  • O ucaklara Turkiyeye girecegi en yakin sivil bir havaalanina inme zorunlulugu koyup iyice enine boyuna kontrol edip senin kriterlerine uygun gelmislerse haddi sittir git simdi bu rotada deyip yollama cesaretini bulamadiysan ve sadece lafta " sunlari sunlari yerine getirip oyle ucun" dediysen yaziklaaaarrr yaziklaaaaaarrr olsun hepinize.
  • Burada 3un altindaki yazilanlar enteresan ve bunlari goze alinarak okunursa soyle bir dusunce ortaya cikiyor. ......'istihbarata yonelik elektronik .........' kismi. Biz izin vermedik ama bide CUVAL onlar takti basimiza..... aciklanmasi gerekmez diye dusunuyorum , O ucaklar 'sightseeing' amaciyla gitmediler oraya(inis yapmadan,turladiktan sonra geri donduler). Bendende size bir aciklama sayin komutanlik, burada kimseyi aldatamazsiniz 1,2,3,4 unuzle. ' Ich habe dass nicht gewusst' .....
  • Israel degil ucmak böyle giderse donumusu yukaridan foto cekecek
  • bu israil ve yahudilerden herşey beklenir.bi yorumda arkadaşın dediği gibi ..siz onun rotasında gidip gitmediğine bakarsınız ..içinde ne techizat var nerden bileceksiniz...şartlarınıza evet deyip yinede birşeyler yapmışsalar kim bilecek...kardeş bi inde bakalımmı diyeceksiniz..bunlar selamı bile hile ile verirler...genlerinde bu var ...onlar değillermi kendi peygamberlerine bile ihanet etmiş bir kavim
  • Google earth'den evin balkonuna kadar görüyorsun,ama israil uçağı fotoğraf çekecekmiş.Bu aynen Ahl a-kapısından, e-kapısından fotoğraf makinan varsa giriş yasak hemşerim ama cep telefonu farketmez'e benzedi.Dünya eski dünya değil artık ben 1981 de başladım meydana şu an 2010 eski kafa ile yorumda olmuyor herkesin eli başkasının cebinde yani kısacası artık herkes herşeyi biliyor zaten.
  • Hala teknolojinin bu kadar geliştiği bu zamanda bu tip yorumlar yapılabiliyor saadece cehalet denir buna.Uzaydan adamın göz rengini belirleyebilen teknoloji varken yok uçarken nereden geçmiş yok neyin resmini çekmiş bırakın bu felaket seneryolarını.
  • Dünya da askeri teknoloji bakımından en ileri imkana ve donanıma sahip ülke Amerika ve Israildir. Sivil olmayan bir israil uçağının Türk havasını kullanma talebi olabilir bir başka ülkeye gitmek için ancak. Bu uçakların bir şekilde üzerlerinde acaba ne tip donanımlar var. Sen kuleden sadece belirlenen güzargah da gidip gitmediğini kontrol ederin o kadar. Uçaktan geçerken fotoğraf çekmesi ve diğer görüntü almasını bilmen mümkün değil kuledeki ekrandanda anlaman olanaksız. Irailden herşey beklerini
  • Bu uçakların hangi saatte türk hava sahasını kullandığı önemli değil asıl türk hava sahası içerisinde geçerken acaba uçaktan fotoğraf çekildi mi, bu geçiş boyunca türkiyenin hangi şehirleri üzerinden geçtiler bu geçiş yolunda acaba asgari veya stratejik olarak önemli tesis, var mıydı. Sen istediğin kadar havada ikmal yapma, fotoğraf çekme, istihbarat çalışması yapma desende gerçek anlamda kendin kontrol yapmadığın sürece hiçbir şeyi bilemessin o kadar. Uçak havada giderken istediğin yapar senin ruhun duymaz sen radarda sadece gidiyor mu ona bakarsın o kadar..
  • Bu uçakların hangi saatlerde giriş - çıkış yaptığının önemi yok. Bu uçaklar ya da içindekiler ne yaptılar? Merak edilen bu sayın H.K.K.lığı. Marifet yapılanı tespit etmek..

Komutanlığın internet sitesinde şu açıklama yapıldı:

"1. Bazı basın yayın organlarında İsrail’e ait iki adet casus uçağının Türk hava sahasından geçerek, Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de bir operasyona katıldığı yönünde haberler yer almıştır.

2. Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı’nın 04 Mart 2010 tarihli, DHGY/422688 sayılı yazısı ile İsrail’in iki adet Gulfstream tipi askeri uçağına, Nevatim/İsrail - Budapeşte/Macaristan - Varna/Bulgaristan - Nevatim güzergahında 17 Mart 2010 tarihinde Türk hava sahasından üst uçuş izni verilmesi talebi alınmıştır.

3. Genelkurmay Başkanlığı’nın müsaadesi ile söz konusu uçaklara Türkiye Havacılık Bilgi Yayını (AİP)’nda belirtilen kurallara uyması, Türk hava sahasında hava yollarını kullanması, havada yakıt ikmali yapmaması, foto/keşif ve istihbarata yönelik elektronik teçhizat bulundurmaması koşulları ile uçuş izni verilmiştir.

4.  Bu kapsamda; İsrail’e ait iki adet Gulfstream tipi askeri uçak, 17 Mart 2010 Çarşamba günü Türk hava sahasına Güneybatı kısmında bulunan “TOMBİ” noktasından saat 09.35’te giriş yapmış ve kuzeybatı kısmında bulunan “MAKOL” noktasından saat 10.30’da terk etmiştir. Aynı uçaklar dönüş rotasında Türk hava sahasına “RİXEN” noktasından saat 13.30’da giriş yapmış ve “TOMBİ” noktasından saat 14.20’de terk etmiştir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

Hava Kuvvetleri'nden İsrail açıklaması

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Misafir ~ 12 yıl önce
zamanında çekiç gücüde gördük merak etmeyin onada böyle demiştiniz.....hava kuvetleriii

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
O ucaklara Turkiyeye girecegi en yakin sivil bir havaalanina inme zorunlulugu koyup iyice enine boyuna kontrol edip senin kriterlerine uygun gelmislerse haddi sittir git simdi bu rotada deyip yollama cesaretini bulamadiysan ve sadece lafta " sunlari sunlari yerine getirip oyle ucun" dediysen yaziklaaaarrr yaziklaaaaaarrr olsun hepinize.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Burada 3un altindaki yazilanlar enteresan ve bunlari goze alinarak okunursa soyle bir dusunce ortaya cikiyor. ......'istihbarata yonelik elektronik .........' kismi. Biz izin vermedik ama bide CUVAL onlar takti basimiza..... aciklanmasi gerekmez diye dusunuyorum , O ucaklar 'sightseeing' amaciyla gitmediler oraya(inis yapmadan,turladiktan sonra geri donduler). Bendende size bir aciklama sayin komutanlik, burada kimseyi aldatamazsiniz 1,2,3,4 unuzle. ' Ich habe dass nicht gewusst' .....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Israel degil ucmak böyle giderse donumusu yukaridan foto cekecek

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
bu israil ve yahudilerden herşey beklenir.bi yorumda arkadaşın dediği gibi ..siz onun rotasında gidip gitmediğine bakarsınız ..içinde ne techizat var nerden bileceksiniz...şartlarınıza evet deyip yinede birşeyler yapmışsalar kim bilecek...kardeş bi inde bakalımmı diyeceksiniz..bunlar selamı bile hile ile verirler...genlerinde bu var ...onlar değillermi kendi peygamberlerine bile ihanet etmiş bir kavim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Google earth'den evin balkonuna kadar görüyorsun,ama israil uçağı fotoğraf çekecekmiş.Bu aynen Ahl a-kapısından, e-kapısından fotoğraf makinan varsa giriş yasak hemşerim ama cep telefonu farketmez'e benzedi.Dünya eski dünya değil artık ben 1981 de başladım meydana şu an 2010 eski kafa ile yorumda olmuyor herkesin eli başkasının cebinde yani kısacası artık herkes herşeyi biliyor zaten.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Hala teknolojinin bu kadar geliştiği bu zamanda bu tip yorumlar yapılabiliyor saadece cehalet denir buna.Uzaydan adamın göz rengini belirleyebilen teknoloji varken yok uçarken nereden geçmiş yok neyin resmini çekmiş bırakın bu felaket seneryolarını.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Dünya da askeri teknoloji bakımından en ileri imkana ve donanıma sahip ülke Amerika ve Israildir. Sivil olmayan bir israil uçağının Türk havasını kullanma talebi olabilir bir başka ülkeye gitmek için ancak. Bu uçakların bir şekilde üzerlerinde acaba ne tip donanımlar var. Sen kuleden sadece belirlenen güzargah da gidip gitmediğini kontrol ederin o kadar. Uçaktan geçerken fotoğraf çekmesi ve diğer görüntü almasını bilmen mümkün değil kuledeki ekrandanda anlaman olanaksız. Irailden herşey beklerini

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Bu uçakların hangi saatte türk hava sahasını kullandığı önemli değil asıl türk hava sahası içerisinde geçerken acaba uçaktan fotoğraf çekildi mi, bu geçiş boyunca türkiyenin hangi şehirleri üzerinden geçtiler bu geçiş yolunda acaba asgari veya stratejik olarak önemli tesis, var mıydı. Sen istediğin kadar havada ikmal yapma, fotoğraf çekme, istihbarat çalışması yapma desende gerçek anlamda kendin kontrol yapmadığın sürece hiçbir şeyi bilemessin o kadar. Uçak havada giderken istediğin yapar senin ruhun duymaz sen radarda sadece gidiyor mu ona bakarsın o kadar..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Bu uçakların hangi saatlerde giriş - çıkış yaptığının önemi yok. Bu uçaklar ya da içindekiler ne yaptılar? Merak edilen bu sayın H.K.K.lığı. Marifet yapılanı tespit etmek..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000