12 Temmuz 2009, Pazar 09:14:43

F-16'lara iki kez önleme yapıldı

Yunanistan, Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığının Ege Denizi'nin uluslararası hava sahasında Eğitim Uçuşu icra eden F-16 uçaklarına iki kez önleme yaptı.
  • YUNANLA TURK KARDES KULTURLERI PAYLASALIM DIYEN ARKADAS.NASIL OLACAK O İS?BİR TARAF SİNSİCE DÜŞMANLIK YAPARKEN BU İŞ NASIL OLACAK?SİZ O YAZDIKLARINIZI GİDİP YUNAN MEDYASINDA YAZIN.NE YUNANDAN NE RUMDAN NEDE ERMENİDEN DOST OLMAZ.BU ÜÇLÜ GÜÇ HER TÜRLU DALAVERENİN İÇİNDELER.NE HİKMETSE HEPDE BİZE KARŞI.
  • interception maneuvers olarak bilinen bu tip uçuşlar (aslında görevler) sadece aksiyon olsun diye yapılmaz, asıl amaç karşı tarafın uçağına kilitlenerek (radar lock) harekatı videoya kaydetmektir. bu kayıtlar eğitimlerde kullanılır ama bir taraftan da kaydı gerçekleştiren pilot için prestij demektir, çünkü radar lock, gerçek savaş şartlarında "missle lock"un bir önceki safhasıdır ve radar lock'ta belli bir süre kalan uçak o anki it dalaşını kaybetmiş sayılır.
  • Yunanistan ve Türkiye kültür olarak birbirlerine yakın iki medeniyet. Düşmanlık tohumlarından ziyade, dostluk ve kardeşlik tohumları atılırsa pek çok anlamda, yakın olduğumuz bu coğrafyada güzel bir kuvvet ve toplumsal dayanışma oluşur. Neden çocuklarımıza güzel bir Dünya bırakmayalım ? Dilerim, yetenekli savaş pilotlarının elleri ATEŞ düğmesine asla basmasın.. Her insan değerlidir, Yunan veya Türk olması farketmez.
  • arkadaş haklı yunan lar bizden korkuyo..sadece yunanlarmı tüm dünya korkuyo...hemde nassı.....
  • ARKADAŞLAR BENCE BU YUNANLAR BİZDEN KORKUYORLAR HER AN TEPELERİNE BOMBA YAĞACAKMIŞ GİBİ DE BİZDEN KORKUYORLAR DOĞRU DEĞİL Mİ ? TÜM DÜNYANIN TÜRKİYEDEN KORKUSU VAR. DOĞRU DEĞİL DİYEN VARSA ÇIKSIN . :)
  • iki taraf da aksiyon olsun diye özellikle önleme (interception) manevraları yapıyor, amaç taciz etmek değil, bilenler bilir.
  • yıllardır bu haberleri duyuyoruzda hep önleme yapılıo sonuç ne olacak ?

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde yeralan bilgiye göre, Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığının Ege Denizi'nin uluslararası hava sahasında eğitim uçuşu icra eden F-16 uçaklarına, Yunanistan'ın Skiros ve Kastellion meydanlarından kalkan F-16 ve M-2000 uçakları tarafından bir kez önleme yapıldı.

F-16'lara iki kez önleme yapıldı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Misafir ~ 13 yıl önce
YUNANLA TURK KARDES KULTURLERI PAYLASALIM DIYEN ARKADAS.NASIL OLACAK O İS?BİR TARAF SİNSİCE DÜŞMANLIK YAPARKEN BU İŞ NASIL OLACAK?SİZ O YAZDIKLARINIZI GİDİP YUNAN MEDYASINDA YAZIN.NE YUNANDAN NE RUMDAN NEDE ERMENİDEN DOST OLMAZ.BU ÜÇLÜ GÜÇ HER TÜRLU DALAVERENİN İÇİNDELER.NE HİKMETSE HEPDE BİZE KARŞI.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
interception maneuvers olarak bilinen bu tip uçuşlar (aslında görevler) sadece aksiyon olsun diye yapılmaz, asıl amaç karşı tarafın uçağına kilitlenerek (radar lock) harekatı videoya kaydetmektir. bu kayıtlar eğitimlerde kullanılır ama bir taraftan da kaydı gerçekleştiren pilot için prestij demektir, çünkü radar lock, gerçek savaş şartlarında "missle lock"un bir önceki safhasıdır ve radar lock'ta belli bir süre kalan uçak o anki it dalaşını kaybetmiş sayılır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Yunanistan ve Türkiye kültür olarak birbirlerine yakın iki medeniyet. Düşmanlık tohumlarından ziyade, dostluk ve kardeşlik tohumları atılırsa pek çok anlamda, yakın olduğumuz bu coğrafyada güzel bir kuvvet ve toplumsal dayanışma oluşur. Neden çocuklarımıza güzel bir Dünya bırakmayalım ? Dilerim, yetenekli savaş pilotlarının elleri ATEŞ düğmesine asla basmasın.. Her insan değerlidir, Yunan veya Türk olması farketmez.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
arkadaş haklı yunan lar bizden korkuyo..sadece yunanlarmı tüm dünya korkuyo...hemde nassı.....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
ARKADAŞLAR BENCE BU YUNANLAR BİZDEN KORKUYORLAR HER AN TEPELERİNE BOMBA YAĞACAKMIŞ GİBİ DE BİZDEN KORKUYORLAR DOĞRU DEĞİL Mİ ? TÜM DÜNYANIN TÜRKİYEDEN KORKUSU VAR. DOĞRU DEĞİL DİYEN VARSA ÇIKSIN . :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
iki taraf da aksiyon olsun diye özellikle önleme (interception) manevraları yapıyor, amaç taciz etmek değil, bilenler bilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
yıllardır bu haberleri duyuyoruzda hep önleme yapılıo sonuç ne olacak ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000