22 Kasım 2013, Cuma 08:15:45

UÇAKTA CEP TELEFONUYLA KONUŞMAK SERBEST OLUYOR

ABD'de iletişim kurallarını belirleyen Federal İletişim Komisyonu, Aralık ayının ikinci yarısından itibaren uçaklarda, uçuş esnasında cep telefonlarıyla konuşmaya izin vermeye hazırlanıyor.
  • Bence telefon kapali dursun gece ucusda hep konusan olursa insanin kafası götürmez. Hava da konusmasin. Kardesim.
  • Allah aşkına gostersene bana nerde yazıyor bu haberde kullanımı kelimesi, düzgün oku uçuş modunda bırakılması diyor kullanilmasi demiyor
  • İniş ve kalkışlarda uçuş modunda tablet ve telefon kullanımı serbest olacak deniyor. Umarım THY artık yolcusunu bu konuda taciz etmeyi bırakır

Telekomünikasyon uzmanları, uçuş esnasında uçaklarda cep telefonlarının kapalı tutulması ve konuşmaya izin verilmemesi kuralının abartıldığını ve değiştirilmesi gerektiğini ileri sürüyor.

ABD Federal İletişim Komisyonu bu konuyla ilgili yeni bir adım atmaya hazırlanıyor. Federal İletişim Komisyonu, Aralık ayı ortasında yapacağı değişiklikle, uçuş esnasında uçaklarda cep telefonuyla konuşma yapılmasına izin verecek.

Uçağın kalkış ve iniş anında ise cep telefonu, bilgisayar ve tabletlerin kapalı olması ya da uçuş modunda bırakılması kuralı ise değişmeyecek.

Federal İletişim Komisyonu Başkanı Tom Wheeler, "Teknolojide büyük bir ilerleme sağlandı. Artık uçuş esnasında cep telefonları ve diğer cihazlar bir güvenlik riski oluşturmuyor" dedi.

ABD'deki havayolu şirketleri ve yolcular ise, uçuş esnasında cep telefonuyla konuşulmasına şüpheyle yaklaşıyor. ABD Hostesler Sendikası ise, bu düzenlemeye karşı çıkıyor. Sendika, uçuş esnasında cep telefonu kullanımının, daha fazla "acil durum" yaratacağını bunun da uçuş saatlerinin ertelenmesine neden olacağını belirtiyor.

Federal İletişim Komisyonu, Aralık ortasında kural değişikliğine gitse de, ABD'de uçaklarda cep telefonuyla konuşmanın hayata geçirilmesi bir yılı bulabilir. Bu kuralın uçuş esnasında geçerli olması için ABD Ulusal Havacılık Dairesi FAA'nın izni gerekiyor. (NTV)

UÇAKTA CEP TELEFONUYLA KONUŞMAK SERBEST OLUYOR

Facebook Yorum

Yorumlar

Android Uygulaması ~ 8 yıl önce
Bence telefon kapali dursun gece ucusda hep konusan olursa insanin kafası götürmez. Hava da konusmasin. Kardesim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
THY dikkat diyen ~ 8 yıl önce
Allah aşkına gostersene bana nerde yazıyor bu haberde kullanımı kelimesi, düzgün oku uçuş modunda bırakılması diyor kullanilmasi demiyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
THY Dikkat ~ 8 yıl önce
İniş ve kalkışlarda uçuş modunda tablet ve telefon kullanımı serbest olacak deniyor. Umarım THY artık yolcusunu bu konuda taciz etmeyi bırakır

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000