23 Temmuz 2014, Çarşamba 08:10:52

İSRAİL SEFERLERİ BAŞLATIN ÇAĞRISI YAPTI

İsrail, ABD'den iptal edilen uçak seferlerinin yeniden başlatılmasını talep etti, Filistin Devlet Başkanı Abbas, ABD Dışişleri Bakanı Kerry ile telefonda ateşkesi konuştu
  • Uçuşların süresiz iptal olmasını istıyoruz - güvenliğimizi tehdit ediyor
  • İsrail üvey babasına sığınmış yine. Dur daha çok ağlayacaksınız

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'den iptal edilen uçak seferlerinin yeniden başlatılması için müdahalede bulunmasını talep ettiği bildirildi.

Haaretz gazetesinin internet sayfasında yer alan habere göre, Netanyahu, Kerry ile yaptığı telefon görüşmesinde, Amerikan havayolu şirketlerinin Tel Aviv uçuşlarını 24 saatliğine iptal etmesi konusunu gündeme getirdi. Netanyahu, Kerry'den uçak seferlerinin yeniden başlatılmasını talep etti.

ABD Federal Havacılık İdaresi (FAA), Amerikan havayolu şirketlerinin, yakınlarına roket düşen Tel Aviv'deki Ben Gurion Uluslararası Havaalanı'na uçuşlarını güvenlik kaygılarından dolayı 24 saat yasaklamıştı. Çok sayıda uluslararası havayolu şirketi de Tel Aviv seferlerini iptal etmişlerdi.

Gazze'de ateşkesin sağlanması

Öte yandan, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ile telefon görüşmesi yaptığı bildirildi.

Filistin resmi ajansı WAFA'nın haberine göre, İsrail'in Gazze Şeridi'ne başlattığı saldırıların durdurulması ve ateşkesin sağlanması için Filistin Devlet Başkanı Abbas, ABD Dışişleri Bakanı Kerry ile Mısır'ın öne sürdüğü ateşkesin yürürlüğe girmesini konuştu.

Mısır'ın 14 Temmuz'da öne sürdüğü ateşkes planı, Hamas ve İslami Cihad grupları tarafından yetersiz bulunduğu gerekçesiyle reddedilmişti.

İSRAİL SEFERLERİ BAŞLATIN ÇAĞRISI YAPTI

Facebook Yorum

Yorumlar

iPhone Uygulaması ~ 8 yıl önce
Uçuşların süresiz iptal olmasını istıyoruz - güvenliğimizi tehdit ediyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
üvey baba ABD ~ 8 yıl önce
İsrail üvey babasına sığınmış yine. Dur daha çok ağlayacaksınız

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kapakçık ~ 8 yıl önce
filistn de, kendisine kol kanat geren babasını hiç takmaz, ama bir millet yine de kendini yırtmaya devam edermiş.. bu hikaye boyle surer gidermiş..

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000