11 Ocak 2014, Cumartesi 21:44:02

SURİYE'YE GİDEN UÇAK ESENBOĞA'YA İNDİRİLDİ

Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'ten havalandığı ve rotasının Suriye'nin başkenti Şam olduğu belirtilen Pakistan'a ait bir uçağın, Türkiye hava sahasına girmesi üzerine bir saat süreyle ikaz edilmesinin ardından Esenboğa Havalimanı'na indirildiği bildirildi.
  • camaroth doğru söylüyor. Yapılan Trafik anlaşmalarına göre ülkemiz hava sahasını kullanan uçaklarda arama hakkına sahibiz. Kaldı ki bunun yapılması gerekiyor müslümanlıkla falan bağdaştırmayın bunu. Yapılan hareket son derece mantıklı bence.
  • yapılan işlem chicagoda imzalanan sivil havacılık kurallarına göre son derece uygundur.bugün türkiye kendi hava sahasına giren herhangi bir Cargo, yolcu ve askeri uçağı inderebilir arama yapar istese.. iktidar büyük günah işliyor diyene, Türk hava sahasını kullanmak için talepte bulunuyor ve Türkiyede şunu diyor şu havaalanına ineceksin taşıdğın yükü kontrol edecem senin verdiğin beyana göre eğer herşey normalse kontrollorden sonra uçabilirsin bu kadar açık ve net. uçakta battaniye çıkmış iyi o zaman işin gücün rast gitsin denir. rus yolcu uçağında yapılan aramada bazı askeri malzemeler çıktı hatırlarsanız ne oldu şimdi şimdi hani sivil bir yolcu uçağında olmazdı da ne oldu..
  • Bu iktidar çok büyük günah işliyor esada bu kadar düşmanlık yaparak. Müslümanlık bu değil!
  • çinden şama giderken türkiye hava sahasına niye girmişki. yolu uzatmışlar heralde :)
  • El Nusra ve El Kaideye silah tasisaydi o uçagi indirmezlerdi. Zaten çok yakinda o teröristleri Suriyeden Israil temizliyecek ve cesetlerini Katar Suudi Arabistan ve çeçenistana yollayacak.
  • Başka ülkelerin insani yardımını sorgularız,ve arama yapmak içinde uçağını zorla indiririz, lakin aşikar bir şekilde ve gayri resmi olarak silah ve mühimmat göndeririz Suriye'ye . Kendi polisimiz, savcımız ,jandarmamız bile engelleyemez bu durumu. Suriye'de dökülen kanın hesabıyla, silah gönderenler, silahtan gelecek dolarların hangi kutuya koymak olacaktır, yoksa bu paraları malum vakfa bağışlayarak gelirini mi aklamak olacaktır ?
  • insani yardım malzemesi ve halı:) İstahbaratımız dünyada 1 numara helal olsun. Tam bir komediyiz
  • Niye musade etmiyolar sadece RTE mi gondericek tirlari

Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'ten havalandığı ve rotasının Suriye'nin başkenti Şam olduğu belirtilen Pakistan'a ait bir uçağın, Türkiye hava sahasına girmesi üzerine bir saat süreyle ikaz edilmesinin ardından Esenboğa Havalimanı'na indirildiği bildirildi.

Askeri kaynaklardan alınan bilgiye göre, Bişkek'ten havalanan ve rotası Şam olan, yolcu uçağından dönüştürülen kargo uçağı, Türkiye hava sahasına girmesi üzerine bir saat süreyle ikaz edildi.

Sonrasında uçağa, saat 15.43'te Esenboğa Havalimanı'na iniş yaptırıldığı, gerçekleştirilen kontrollerde, uçakta Çin'den gelen insani yardım malzemelerinin bulunduğunun tespit edildiği belirtildi.

SURİYE'YE GİDEN UÇAK ESENBOĞA'YA İNDİRİLDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Havacı ~ 9 yıl önce
camaroth doğru söylüyor. Yapılan Trafik anlaşmalarına göre ülkemiz hava sahasını kullanan uçaklarda arama hakkına sahibiz. Kaldı ki bunun yapılması gerekiyor müslümanlıkla falan bağdaştırmayın bunu. Yapılan hareket son derece mantıklı bence.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
camaroth ~ 9 yıl önce
yapılan işlem chicagoda imzalanan sivil havacılık kurallarına göre son derece uygundur.bugün türkiye kendi hava sahasına giren herhangi bir Cargo, yolcu ve askeri uçağı inderebilir arama yapar istese.. iktidar büyük günah işliyor diyene, Türk hava sahasını kullanmak için talepte bulunuyor ve Türkiyede şunu diyor şu havaalanına ineceksin taşıdğın yükü kontrol edecem senin verdiğin beyana göre eğer herşey normalse kontrollorden sonra uçabilirsin bu kadar açık ve net. uçakta battaniye çıkmış iyi o zaman işin gücün rast gitsin denir. rus yolcu uçağında yapılan aramada bazı askeri malzemeler çıktı hatırlarsanız ne oldu şimdi şimdi hani sivil bir yolcu uçağında olmazdı da ne oldu..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ne. ~ 9 yıl önce
yolcu uçağında askeri malzeme taşınmaz diye bir kural mı var. git işine.
burak ~ 9 yıl önce
Bu iktidar çok büyük günah işliyor esada bu kadar düşmanlık yaparak. Müslümanlık bu değil!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
istanbulli ~ 9 yıl önce
burak boş konuşma,sana göre müslümanlık varil bombaları ile halkı öldürmek midir?
fark ~ 9 yıl önce
ikisi arasındak, farkı görmeniz lazımdı, birisi dünyaya kafa tutarak ülkesinin çıkarlarını emperyalistlere karşı savunuyor - ki bu esad'tır, diğeri de onlara uşaklık ederek küresel sermayenin taşeronluğunu yapmaktadır -bu da türkiye'dir. gelecek bir zamanda türkiye uluslararası mahkemelerde yargılanacaktır, hem de savaş suçlusu olarak.
ilginç ~ 9 yıl önce
çinden şama giderken türkiye hava sahasına niye girmişki. yolu uzatmışlar heralde :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pazar neşesi ~ 9 yıl önce
New York'a giderken Kanada'dan geçiyoruz dikkat edersen... Afrika'ya giderken italyadan vb... Sebepleri nedir bilmen lazım eğer bu mesleği yapıyorsan...sen herhalde dümdüz uçuyoruz sanıyorsun.
herhalde ~ 9 yıl önce
karayolunu takip ederek gelmişlerde ondandır :99
IL-76 ~ 9 yıl önce
El Nusra ve El Kaideye silah tasisaydi o uçagi indirmezlerdi. Zaten çok yakinda o teröristleri Suriyeden Israil temizliyecek ve cesetlerini Katar Suudi Arabistan ve çeçenistana yollayacak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TIR tıl hesabı.. ~ 9 yıl önce
Başka ülkelerin insani yardımını sorgularız,ve arama yapmak içinde uçağını zorla indiririz, lakin aşikar bir şekilde ve gayri resmi olarak silah ve mühimmat göndeririz Suriye'ye . Kendi polisimiz, savcımız ,jandarmamız bile engelleyemez bu durumu. Suriye'de dökülen kanın hesabıyla, silah gönderenler, silahtan gelecek dolarların hangi kutuya koymak olacaktır, yoksa bu paraları malum vakfa bağışlayarak gelirini mi aklamak olacaktır ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sonuç? ~ 9 yıl önce
insani yardım malzemesi ve halı:) İstahbaratımız dünyada 1 numara helal olsun. Tam bir komediyiz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
xxx ~ 9 yıl önce
Niye musade etmiyolar sadece RTE mi gondericek tirlari

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000